folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder 4.500.000.000 Tl Para Sizde Olsa Nasıl Eğlenirdiniz ?

4.500.000.000 Tl Para Sizde Olsa Nasıl Eğlenirdiniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyakhacker
    manyakhacker's avatar
    Erkek

Bu Türkiye'nin en zengin yüz ailesi var.

http://www.habershow.com/v4/2785-iste-turkiyenin-en-zengin-100-kisisi

Milyar dolardan başlayıp , 100 milyon dolara kadar iniyorlar.

Türkiye'de 15.000.000 aile var.
    26.000 ailede 1 milyon dolar üstü nakit para var.

/////////////////////

erkek için  baktığımızda

1. Kumar yok ( iddaa , sayısal loto , on numara , spor toto , spor loto , at yarışı , kağıt kumar  ve diğer çeşitleri )
    2. Kadın - kıza gidip onlara para harcamak skor peşine koşmak yok. ( bir basketbolcu sadece 30 milyon doları kadınlarda harcamış .) Kadınlar içinde  jigolo peşinde  koşmak  yok. İki tarafta varsa sadece bir tek evli ise karısına veya kocası ile veya evli değilse sevgilisi ile  seks yapabilir.
    3. Uyuşturucu kullanmak yok. ( Bir solist sadece 23 milyon doları uyuşturucuya harcamış )
    4. İçki içmek yok ( Ünlüler ve zengin bazı kesimlerin çoğu paralarını içkili yerlerde harcıyormuş. )

Sizin  böyle heveslerimiz yok farzediyoruz.

/////////////////////

Bir tane villanız var.
    Bir tane güzel bir arabanız var.
    Bir tane helikopteriniz var.
    Bir tane uçağınızda var.

Geri kalan 4,5 milyar tl ile ne  yapıcaz bu kadar parayı ?

Siz olsanız yukarıdaki 4 maddeyi devre dışı bıraksanız bu parayı neyde harcardınız , nasıl eğlenirdiniz ?

/////////////////////

Ben size bir kaç örnek vereyim.

Ülke geneline fakire fukaraya dağıtcam deseniz 1  aileye ömrü boyunca 30-35 sene hiç çalışmadan yetecek en büyük para 500.000 tl sıdır.
    4.500.000.000 / 500.000  = 9.000 aile ye anca dağıtabilirsiniz.
    /////////////////////

Bütün ülkenin ilk yüz zengini toplansa ülkemizde 150.000.000.000 tl parası var.

Bunlar her aileye ömrü boyunca yeteceği 500.000 tl  dağıtsa

150.000.000.000 / 500.000 = 300.000 aileye anca yeter.

Ülkede  15.000.000 aile var gene geriye 14.700.000 aile kalıyor. Bütün aileler bazına hiç kimseye yetmiyor.

Örnek 3 . Ülkedeki  zenginler bütün ülkedeki ailelere para dağıtmak isteseler.

150.000.000.000 tl / 15.000.000 = 10.000 tl anca aile başına düşüyor.  Yani bir ailenin en fazla 10 aylık 12 aylık parası.
    Böyle bir şey yapılsa  ülke deki insanlar bir süre çalışmayacağı için ve yan gelip yatmak isteyeceği için emek olmaz.

bu seferde bütün 4.000 e yakın iş sektörü hepsi yiyecek - içecek - giyecek vb bütün sektörler ürünlerini
    pahalandırmak zorunda kalırlar. Enflasyon olur gene.

Evet şimdi siz olsanız 4.500.000.000 tl paraya siz sahip olsanız bu para ile  yukarıdaki 4 seçenek olmadan nasıl EĞLENİRDİNİZ ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

bi kere zengin olsam her türlü kötü alışkanlığı bırakırım. o kadar param var aq erkenden ölüp napcam :)

dünya ülkelerini gezerdim heralde. her yerde tatil konaklama yapardım. En beğendiğim beni huzura kavuşturacak bi yerde ölümü beklerdim. Çok para iyi bişe değil. İnsan uğruna çalışacak ve zorla elde edecek bir şeyler olmalı.

Çok param olsa paranın geçmediği şeyler yapmak isterdim heralde :))

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Bende dunyada gezmedık yer bırakmazdım. Sonrada kalan buyuk mıktarda parayla arastırma tesısı kurar turkıyenın butun dehalarını toplayıp askerı teknolojı gelıstırmeye yatırırdım. Her zaman hayalımdır :)

www.kriptopedi.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eagleofcondor
    eagleofcondor's avatar
    Erkek

çok param olsa dünyada nekadar ülke varsa gezer her ülkenden güzel bayanlar ile foto çektirirdim ölene kadar içer yerdim birde en çok istediğim denize 0 villa okadar araba alırdım. evlenmezdim spontene hayat sürerdim geceler olmazdı kefen paramı ayırırdım . dışardan gelen para çabuk biter eğer kendim o parayı kazansaydım bu dediklerimini hiç  birini yapmazdım . tüm paramı bankaya yatırır yatan faizi yerdim ömür boyu ssk borcumu yatırır kendimi emekli ederdim :) sonra bu güzel ülkenin deniz bölgelerinden kumsala 0 villa yaptırıdım içinde tüm uyduları gören çanak anten ,100 mbt internet ve Hd let tv koyardım villalarımın önünde helikopter pistine kadar havuza kadar yaptırıdım ferrari alırdım 2.el olabilir birde en çok sevdiğim beni yakından alan golden cinsli köpekleri seviyorum golden beslerdim yavru 5 tane felan birde dünyada en çok sevebileceğim beni benden alacak kendine balayacak hatunla evlenirdim geri kalan paralara hiç dokunmam harp var darp var

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    Ozel cocuk yuvasi acip harbiden zeki yardima ihtiyaci olan cocuklari toplayip onlarla oyunlar oynardim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    tahribatta şukadar paranıza olsa diye konu açanları okurdum :P

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    casey
    casey's avatar
    Erkek

yanlız bu 100 kişinin içinde bizim ailenin ismi yok bi yanlışlık var sanırm.:)

Zamanı durduramazsın.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diCk
    diCk's avatar
    Erkek

Ben %99`unu ülkeye bağışlar savunma,arge,uzay,nano,bilgisayar üzerine arge yapardım kıbrısın bir bölümünde kimseyi ada`dan dışarı çıkarmaz onlara orada sınırsız bir hayat yaşatırdım,borsaya girer halka arz eder ve kağıtların %49 satar ve yabancıya satışını engellerdim.. Diğer %1`iylede kendime mütavazi bir gulet`le ev inşa ederdim zevkime göre:)

FuCk yOu System..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahant
    bugrahant's avatar
    Erkek

15 milyon aileye bir akşam yemeğinde balık verip güzel bir ziyafet çektirebiliriz. Fakat yalnızca bir akşam karınları doymuş olacaktır. Diğer günler ise yine açlar. Bunun yerine onları nasıl deniz kıyısına götürebilir ve nasıl olta verebilirim önce onu düşünür bulur, sonra balık tutmalarını sağlardım. Onlara balık tutmasını öğrettikten sonra, ben olmasam bile artık her akşam nasıl karınlarını doyurcaklarını öğrenmişlerdir.

Kısacası bu kadar param olsa, bunu yeni iş sahaları açmak ve çalışabilecek konumda olan insanları istihdam etmek için kullanırdım. Öyle yatırım ve çark sistemi kurardım ki, insanların emekleri ile çalışıp ürettikleri ile fabrikanın kazandığı paralar yine onlara geri dönüşüm olurdu. Bu çocuklarının eğitimi için okullar, spor kompleksleri, sanat okulları  ve hoş vakit geçirebilecekleri stres atabilecekleri yerler açarak devam edebilirdi.

En nihayetinde benim 10 liramda olsa 10 trilyarımda yiyeceğim 1 porsiyon yemek. Bana o yeter. Ben olmadanda işleyecek bir çark kurup, binlerce hayatın mutlu yaşamını sağladığımda ben zaten çoktan ölümsüz olmuşumdur.

Ve sonuç olarak bu beni sonsuza kadar mutlu ederdi. Böylece hayatım boyunca eğlenmiş olurdum. İşte böyle eğlenilir!

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

tabiki kendi teşkilatımı kurardım.

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    phoneix
    phoneix's avatar
    Erkek

Gerçekten zor durumda olan insanları bulmaya çalışırdım.Bir de uzaya gitmek isterdim.

Toplam Hit: 6735 Toplam Mesaj: 39