5000 Civari Telefon Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

O mu bu mu derken uzamasin diye dun gece a22 siparişi verdim hocalar umarim sikinti cikarmaz

Kazık yemişsin. Sana dedimde yani ilk mesajda git Vivo al diye. A22 ile işlemcileri aynı. Ram 2 katı. Ekranı 2 kat daha net 1080p. Üstelik daha ucuz. 

A22'nin tek artısı Amoled 90 hz ekran.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/719053-743894/samsung-galaxy-a22-128gb_vivo-y33s/

Bu arada markaya takıldıysan belirteyim. Oppo, OnePlus, Vivo, Realme ve İQOO bunların hepsi tek bir şirket arkaplanda.

Sipariş gelirse kapıdan iade et derim.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Cinlinin amk samsung iyidir

Zayomi Note 9 oyle güzel boyle guzel die aldırdılar bana burada ben oyle telefonun ta amk kamerasi 30 sn 1 dk arasi aciliyordu

Konusmada ekran aciliodu yavasti her boku kotuydu vs vs

S20 fe snapdragon kullaniyorum simdi 

Ankesorluden gecmis gibi olmustum zamaninda

destination@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Tnrsk bunu yazdı

O mu bu mu derken uzamasin diye dun gece a22 siparişi verdim hocalar umarim sikinti cikarmaz

Kazık yemişsin. Sana dedimde yani ilk mesajda git Vivo al diye. A22 ile işlemcileri aynı. Ram 2 katı. Ekranı 2 kat daha net 1080p. Üstelik daha ucuz. 

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/719053-743894/samsung-galaxy-a22-128gb_vivo-y33s/

Bu arada markaya takıldıysan belirteyim. Oppo, OnePlus, Vivo, Realme ve İQOO bunların hepsi tek bir şirket arkaplanda.

Vivo Android 12 yi almamış, surekli acik ekran özelliği yok. Diger ozellikler asagi yukarı aynı. Ve evet markaya da takılır insan. Şimdi telefon olacak olsam bu ikisi arasinda yine a22 derim ben. Vivo ne mk :) Bence doğru bir tercih yapmış. Gule güle kulansin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    Tnrsk bunu yazdı

Vivo Android 12 yi almamış, surekli acik ekran özelliği yok. Diger ozellikler asagi yukarı aynı. Ve evet markaya da takılır insan. Şimdi telefon olacak olsam bu ikisi arasinda yine a22 derim ben. Vivo ne mk :) Bence doğru bir tercih yapmış. Gule güle kulansin.

Android 12 güncellemesi beta aşamasında isteyen yükleyebiliyor. Ağustos sonunda herkese göndereceğiz dediler. Bugün yarın gelir. Zaten Android'deki güncelleme fetişine hiç anlam veremiyorum. iPhone gibi 2 sene güncellemeyince uygulama indiremezsin demiyor Android. 

LCD ekranda AOD olmamasından daha normal ne var amk ? :) Sonuçta bir yerden verirken bir yerden alacaklar ki segment oluşsun. Kaldı ki PPI değeriyle LCD ekran A22 Amoled'inden daha net görüntü sunuyor.

Aman banane neyse ne sonuçta kendi şirketim değil.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Tnrsk bunu yazdı

Genis aci kamera var diye samsungu sectim bizdeki telefonlarda eksigini cok hissettik, kendime alsam vivo alirdim ama bana dandik cin mali almissin dicek biliyorum ugrasamam 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

A22 aldım güzel bir kazık yemiş gibi hissediyorum. Evet batarya performansı falan iyi ama hızlı şarj dediği 15 watt amk tam dolması 2 saatten fazla sürüyor millet 120 watta geçti.

Xiaomi meğerse gerçekten özgürlükmüş. Sisteme gömülü ekran keydedici, telefon görüşmesi kaydedici, uygulamalardan gelen bildirimlerin ekranda kayarak bildirme özelliğini kapatabilmek... Daha aklıma gelmeyen tonlarca özellikten mahrum kaldım samsung telefon alarak. 

İsteyen varsa satabilirim a22 64gb 

DadasAdam tarafından 19/Ağu/22 01:28 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı

A22 aldım güzel bir kazık yemiş gibi hissediyorum. Evet batarya performansı falan iyi ama hızlı şarj dediği 15 watt amk tam dolması 2 saatten fazla sürüyor millet 120 watta geçti.

Xiaomi meğerse gerçekten özgürlükmüş. Sisteme gömülü ekran keydedici, telefon görüşmesi kaydedici, uygulamalardan gelen bildirimlerin ekranda kayarak bildirme özelliğini kapatabilmek... Daha aklıma gelmeyen tonlarca özellikten mahrum kaldım samsung telefon alarak. 

İsteyen varsa satabilirim a22 64gb 

Xiaomi arayüzü bug dolu. Global romda ses kaydedici Xiaomi'dede yok.

Saydıklarının gelmesini istiyorsan telefona Hindistan'a çıkan romu kurmalısın. Avrupa ülkelerinde kanunen aramalarda ses kaydı yasak ve üreticiler bizi Avrupa ülkesi olarak görüyor. 

Hızlı şarja gelecek olursam ne kadar ekmek o kadar köfte. Telefonun dolar olarak ederi belli. Hindistan, Rusya, Türkiye gibi fakir ülkeler için çıkmış bir model. Kaldı ki hızlı şarj eğer olmazsa olmaz bir özellik değilse bence kapatın. Bataryanın daha çabuk ölmesine neden oluyor. Batarya ölünce yerine alınan bataryalar asla orijinalin kalitesini sunamıyor. iPhone'da aynı şekilde. Deji, Baseus falan bunların ömrü maksimum 1 sene. iPhone'da sürekli orijinal batarya üretimi yapıyor Apple. Ancak Android tarafında firma ilk 1-2 sene üretim yapıyor daha sonra o bataryayı kullanıyor. Atıyorum 2022'de çıkan telefona 2025'te orijinal batarya taktırırsanız o batarya 2022-2023 üretimi oluyor. Normal olarakta beklemekten ölmüş oluyor. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ayrıca Samsung kullanıpta ben rom kurmaktan anlamam diyenler Play Store yerine Samsung'un kendi mağazasından arama kaydedici uygulamaları deneyebilir. Onlarda ses kayıt en son baktığımda oluyordu. Ses kaydını Google yasakladı. O yüzden global romlarda yok. Firmaların Çin, Endonezya ve Hindistan için özel çıkardığı romlarda var sadece. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Ayrıca Samsung kullanıpta ben rom kurmaktan anlamam diyenler Play Store yerine Samsung'un kendi mağazasından arama kaydedici uygulamaları deneyebilir. Onlarda ses kayıt en son baktığımda oluyordu. Ses kaydını Google yasakladı. O yüzden global romlarda yok. Firmaların Çin, Endonezya ve Hindistan için özel çıkardığı romlarda var sadece. 

Rom kurmak en mantıklısı gibi duruyor ama garanti meselesi var hocam :/ Bence en güzeli bu paralara daha yüksek özellikli yurtdışı bı Xiaomi alıp saçma sapan uygulamalardan arındırılmış xiaomi.eu rom kurup telefon ölene kadar kullanmak. 

Mi9t den geçtim a22ye birkaç program açık kalınca geçişlerde telefon donuyor resmen. 2019 üretimi mi9t daha hızlıydı.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Rom kurmak en mantıklısı gibi duruyor ama garanti meselesi var hocam :/ Bence en güzeli bu paralara daha yüksek özellikli yurtdışı bı Xiaomi alıp saçma sapan uygulamalardan arındırılmış xiaomi.eu rom kurup telefon ölene kadar kullanmak. 

Mi9t den geçtim a22ye birkaç program açık kalınca geçişlerde telefon donuyor resmen. 2019 üretimi mi9t daha hızlıydı.

Rom kurmanın garantiye veya knox sayacına bir etkisi yok. Sonuçta o romda Samsung tarafından hazırlanmış. Roota gerek yok. 

Toplam Hit: 2726 Toplam Mesaj: 38
telefon tavsiye