5000 Civari Telefon Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Xiaomi telefonlara bulaşmayın derim. Bir sensör sorunu var ki adamı hayattan soğutur. İşin kötüsü piyango gibi bu sorun. Kimisinde var kimisinde yok. Arama sırasında telefonun ekranı kafasına göre açılıyor sonra girilmedik menü bırakmıyor. Karşınızdakinin suratına kapatıyor aramayı vs.

Bu konuda kendimi gerçekten şanslı hissediyorum note 8 pro alalı 3 yil oldu sayılır en ufak bir sorun yaşamadım bu cihazla beni gerçekten memnun etti.

Dediğin gibi piyango gibi bazıları çok iyi bazılarında sorunlar mevcut

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek
    improper bunu yazdı

Lanet Xiaomiden yıllar sonra kurtuldum dün. OnePlus 9r aldım ikinci el temiz, ne sensör sorunu var nede konuşurken kalitesiz düşük ses sorunu. Oneplus tavsiye ederim kesinlikle 

Oneplus da eski stablilligi kalmadı hele a12 ile beraber kullanıcılar artık o eski premium arayüz hissiyatı düşmeye başladı diye şikayetçi hele color OS tabanlı oxgyen OS ile beraber bloatware uygulamalar da gelmeye başladı arka plana 

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Artık OnePlus telefonlara imei atılamıyor. Xiaomi'de ise dirençle falan kandırıyorlar ama güncelleme, formatlama vs sıkıntılı. Üstüne birde telefonun içi açılıyor. Şuan TR şartlarında en mantıklısı kendini zorlayıp güncel bir iPhone alıp senelerce kullanmak. Uzun vadede ödenen paranın karşılığını alıyorsunuz. 5 bine bugün alacağınız Android 2 sene sonra sorun çıkaracak.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Ayrıca Samsung kullanıpta ben rom kurmaktan anlamam diyenler Play Store yerine Samsung'un kendi mağazasından arama kaydedici uygulamaları deneyebilir. Onlarda ses kayıt en son baktığımda oluyordu. Ses kaydını Google yasakladı. O yüzden global romlarda yok. Firmaların Çin, Endonezya ve Hindistan için özel çıkardığı romlarda var sadece. 

Rom kurmak en mantıklısı gibi duruyor ama garanti meselesi var hocam :/ Bence en güzeli bu paralara daha yüksek özellikli yurtdışı bı Xiaomi alıp saçma sapan uygulamalardan arındırılmış xiaomi.eu rom kurup telefon ölene kadar kullanmak. 

Mi9t den geçtim a22ye birkaç program açık kalınca geçişlerde telefon donuyor resmen. 2019 üretimi mi9t daha hızlıydı.

Mi9T'de UFS depolama varken Samsung'ta eMMC depolama var. PC örneğiyle anlatacak olursam SDD vs HDD gibi düşün. Samsung'ta okuma/yazma hızı düşük olduğu için telefonun veriyi işlemesi ve kendine gelmesi biraz daha uzun sürüyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte yani.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Ayrıca Samsung kullanıpta ben rom kurmaktan anlamam diyenler Play Store yerine Samsung'un kendi mağazasından arama kaydedici uygulamaları deneyebilir. Onlarda ses kayıt en son baktığımda oluyordu. Ses kaydını Google yasakladı. O yüzden global romlarda yok. Firmaların Çin, Endonezya ve Hindistan için özel çıkardığı romlarda var sadece. 

Rom kurmak en mantıklısı gibi duruyor ama garanti meselesi var hocam :/ Bence en güzeli bu paralara daha yüksek özellikli yurtdışı bı Xiaomi alıp saçma sapan uygulamalardan arındırılmış xiaomi.eu rom kurup telefon ölene kadar kullanmak. 

Mi9t den geçtim a22ye birkaç program açık kalınca geçişlerde telefon donuyor resmen. 2019 üretimi mi9t daha hızlıydı.

Mi9T'de UFS depolama varken Samsung'ta eMMC depolama var. PC örneğiyle anlatacak olursam SDD vs HDD gibi düşün. Samsung'ta okuma/yazma hızı düşük olduğu için telefonun veriyi işlemesi ve kendine gelmesi biraz daha uzun sürüyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte yani.

Evet 3 sene önceki telefon şu seri üretim ABC serisi Samsunglardan kat kat daha iyiydi. Bizi bunları almaya zorlayan alım gücüne zıkkım çıksın...

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jocus
    jocus's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Evet 3 sene önceki telefon şu seri üretim ABC serisi Samsunglardan kat kat daha iyiydi. Bizi bunları almaya zorlayan alım gücüne zıkkım çıksın...

afrika ülkeleri gibi olduk. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Karşı tarafın sesini kaydetmiyor. 

Toplam Hit: 2727 Toplam Mesaj: 38
telefon tavsiye