folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder 60 Ton Suyu Nasıl Soğuturum. (Beyin Fırtınası)

60 Ton Suyu Nasıl Soğuturum. (Beyin Fırtınası)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

33 lük nitrat gübresi al.  Salla suya don bile tutturur. miktarına göre

Temel adalettir .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    khonyalim
    khonyalim's avatar
    Erkek
    zigana bunu yazdı

zamanında ben işe başlamadan önce bu tarz bişey denemişler ama boru soğutmasında kullanılacağından sıcak boruda kokusu kalıyormuş o şekilde dediler. boru gittiği yerde 2. el muamelesi görmüş bu sebeple topraktan mı çıkarıp getirdiniz diyerekten :D 

Hep Oyunlar Senaryolar, Sustuysak Bi Yere Kadar, Aklınızdan Çıkarmayın, Türkiyedir GALATASARAY...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek
    khonyalim bunu yazdı
    zigana bunu yazdı

zamanında ben işe başlamadan önce bu tarz bişey denemişler ama boru soğutmasında kullanılacağından sıcak boruda kokusu kalıyormuş o şekilde dediler. boru gittiği yerde 2. el muamelesi görmüş bu sebeple topraktan mı çıkarıp getirdiniz diyerekten :D 

eğer bu yöntem ucuzssa soğutma suyunu borularla bir havuzdan geçirip o havuza nitrat gübresini atsan nasıl olur. soğutma suyu kapalı devre olur. havuzuda iyi bir yalıtım ile buharlaşmayı önleyecek şekilde tasarlarsın? Yağmur suyuylada belli aralıklarla havuzun suyunu değiştirirsin

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmetdsn
    ahmetdsn's avatar
    Erkek
    khonyalim bunu yazdı
    ahmetdsn bunu yazdı

akla en mantıklı geleni chiller eger tam randıman alamıyorsan chiller kapasitesini yükselt gerekirse extra chiller kullan (maddi durumunuzu bilmiyorum ama) eger uçuk kaçık bir şey istiyorsan kapalı devre haznesi bunun havuz şeklinde olabileceğini düşünüyorum neyse havuzun ölçülerinden küçük buz pisti soğutma sistemi koyarsan suyu 0 dereceye yakın bir şekilde soğutursun :) ek bilgi şebeke hattına hidrand tank ları yerleştirip fransız sertliği yakalaya bilirsiniz 

hocam elimdeki chiller 50000 kcal/saat o yetmiyo ucuz maliyetlerle kendi maaşıma da yol su elektrik olarak döneceğini bildiğim için fantazi arıyorum açıkçası ama çözüm 80000 kcal/saat bi chiller alıp işi çözebiliriz ama oda 50000 tl + kdv fiyatında. havuzum yaklaşık 60 tonluk havuz kapalı devre çalışır durumda sonunda alacağız bi chiller o olacak :) maddi durumda sıkıntı yok aldırırız ama harcanacak paralara yazık ya ... 

tabii tercih sizin ama ben soğutacam diyorsan al chiller

Elbet bir bildiği var bu çocukların, kolay değil yoksa bu yaşta ölmek...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    khonyalim
    khonyalim's avatar
    Erkek

hocalarım nihai sonucu yazıyorum. soğutma işinden anlayan bir firmayı getirdik, keşif yaptılar ölçtüler biçtiler. bizim elimizde olan mevcut chiller in 50 bin kcal/ sa olduğunu bu tonajda bir suyu soğutmak için minimum 120000 kcal/sa bir makineye ihtiyacımızın olduğunu söylediler. bizde 80 bin kcal bir chiller soğutma aldık bakalım. cumartesi gelecek makina sınırlarımız içerisine. detayları orada anlatırım :) 

khonyalim tarafından 05/May/16 08:47 tarihinde düzenlenmiştir

Hep Oyunlar Senaryolar, Sustuysak Bi Yere Kadar, Aklınızdan Çıkarmayın, Türkiyedir GALATASARAY...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    khonyalim
    khonyalim's avatar
    Erkek

hocalarım yaklaşık 23 günlük deneme ve tuttuğum raporlar doğrultusunda, tam kapasite çalıştığımızda toplamda 120000 k/cal 2 adet chiller 60 ton suyu sabit olarak 13 (+- 1) derecede tutmayı başardı. cebimizden de yaklaşık olarak. 50.000 tl çıktı. sistemin getirdiği ile hesapladığımızda 1.5 senede harcanan para kendini amorti ediyo. bence güzel bi çalışma oldu fantezi de aramadık :)   

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth1233
    fth1233's avatar
    Erkek

Aksaray universitesinde makine muh okuyorum . acaba okuldaki prof ler size yardimci olurmu bilmiyorum ama makine muh hocalari yardimci olacagina inaniyorum görüşmenizi isterim 

Conqueror..i
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    khonyalim
    khonyalim's avatar
    Erkek
    fth1233 bunu yazdı

Aksaray universitesinde makine muh okuyorum . acaba okuldaki prof ler size yardimci olurmu bilmiyorum ama makine muh hocalari yardimci olacagina inaniyorum görüşmenizi isterim 

aksaray üniversitesinde 6 sene okudum mak müh bölümünden mezun oldum hangi hoca bana yardımcı olacakmış hocalarına pek güvenme defalarca çağırmamıza rağmen yanlarına gidip yardım istememe rağmen uğramadılar bile. isim isim vereyim orada doğan demiral, he bide yeni hoca olmuşlar muhammet çelik ve mehmet çengil dışında gerisinin insanlığı 5 para etmez. sevgili! hocalarım beni çok iyi tanırlar ama okulun bünyesinde bir makineci olarak belki görmüşsündür firma olarak inşaat mühendisliğine sponsor olduk güzel bir etkinlik yaptık. ama hiçbir makineci hoca gelipte hala bir destek istemedi bizden. neyse hocalarıma çokta haksızlık etmiyim bizler okuduk buralara geldik sayelerinde ve akademik olarak hiç bir lafım yok hepsi birbirinden değerli ve başarılı hocalar. ancak tabiri caizse hiçbiri burnundan kıl aldırmaz. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmetdsn
    ahmetdsn's avatar
    Erkek
    khonyalim bunu yazdı

hocalarım yaklaşık 23 günlük deneme ve tuttuğum raporlar doğrultusunda, tam kapasite çalıştığımızda toplamda 120000 k/cal 2 adet chiller 60 ton suyu sabit olarak 13 (+- 1) derecede tutmayı başardı. cebimizden de yaklaşık olarak. 50.000 tl çıktı. sistemin getirdiği ile hesapladığımızda 1.5 senede harcanan para kendini amorti ediyo. bence güzel bi çalışma oldu fantezi de aramadık :)   

hayırlı olsun hocam

Elbet bir bildiği var bu çocukların, kolay değil yoksa bu yaşta ölmek...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    khonyalim bunu yazdı

ben demiştimli gif atacaktım bulabilseydim :) 

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 12420 Toplam Mesaj: 82
proje makine su fikir soğutma