folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder 600 Bin Liseli Bu Soruyu Çözememiş...

600 Bin Liseli Bu Soruyu Çözememiş...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Beyin bedava...

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

yahu bakmamıştır adamlar. baksalar yaparlar heralde

All is well
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

god bunu yazdı:
    -----------------------------

Aynen öyle.

Kaç bin sözelci var ve dilci var mesela belki bakmamıştır bile onlar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

bilmem neresine koyduğumun yavşakları 9. sınıfa kadar paso araştırma ödevi veriyosunuz çocuklara tek kelime bilgi yok cocuk geliyo 9 a bi anda bilgi vermeye başlıyosunuz beyin amcıklaması geçiriyolar yapamazlar tabi amnk... bide çıkmış artist artist konuşuyo...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Hiç Bişi Bilmiyorsan Amcana Soracaksın..

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&source=hp&q=80+-+%2812+%2B+3+%2B+8%29&btnG=Google%27da+Ara&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hepaq
    Hepaq's avatar
    Erkek

Helyum bunu yazdı:

80 - (12 + 3 + 8) =? evet sorun bu...

Geçtiğimiz gün ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan’la bu hafta başlayacak Lisans Yerleştirme Sınavları öncesinde röportaj yaptık. 36 yıldır üniversite sınavlarını gerçekleştiren kurumun başındaki kişi olarak kendisini en çok hangi tür soruların yapılamıyor olmasının şaşırttığını sordum. Artık şaşırmadığını ama yüzde 99’unun çok rahat çözebileceği soruları yarım milyonu aşkın gencin çözememesine üzüldüğünü söyledi.

Sonra da bunu örnekle açıkladı:
    “Bir iki yıl önce üniversiteye giriş sınavında 80 - (12 + 3 + 8) = ? diye bir soru sorduk. Şimdi bu soruya baktığınızda ne düşünürsünüz? ‘Çocuklar bunu yapar’ dersiniz. Oysa bu soruya 600 bin öğrenci cevap verememiş. Neden cevaplamamışlar, neden yapamıyorlar? İlkokul çocuğu bu soruyu yapıyor. Bunlar lise çocukları ya da mezunları. İşte bu soru gibi yüzde 99’unun kesinlikle çözmesi gereken çok basit sorular var. Ama çözemiyorlar. Biz çok basit, yüzde 100 hepsi cevap verir diye ‘Cumhuriyet kaç yılında ilan edildi?’ gibi soruları sınavlarda sormuyoruz. Ama artık kuşkuluyum. Şimdi bu soruyu sorsak, ‘Yüzde yüz doğru cevap alırız’ diyemiyorum. Herhalde yanlış cevap verenler çıkacaktır diye endişe ediyorum.”diye konusmus...

kaynak : http://haber.mynet.com/detay/guncel/bu-soruyu-600-bin-liseli-cozemedi/516451

Ne Dersiniz?

işte bizim memleketimizdeki hocalarda bu kadar mal oglu mal altını çiziyorum mal oglu mal e ber gerzek herif  salak oglu salak bu ülkede sadece sayısla ve eşit agırlık bölümümü var hiç içine dil ve sözeli katmıyor musun işiniz gücünüz anca cıkıp millete şov yapmak

hepaq işte bildigin hepaq hep-aq degil :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Helyum
    Helyum's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:

god bunu yazdı:

Aynen öyle.

bakmadan olurmu hocam? yani sen sayısalcısın merak etmezmisin sayısalda ne soru var diye? tamam ben demiyorum gerizekalıyız ama eminim bunu cevremdeki 100 lise (fen e turevleri haric) ogrencisine sorsam ancak 20 si soruyu cozer. daha 1 hafta once işletme okuyan birine sözde excel formullerini gosteriyorum adama diyorumki normal matematik gibi dusunucen eger degerleri toplayıp ortalama alıcaksan parantez icinde yapman lazım. adam diyoki hadi ya :|

http://www.youtube.com/watch?v=n-O0mSUNVlU
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek

bunu benım gıbı matematıkten nasıbını almamıs bırı bıle cozer :W

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Helyum bunu yazdı:

wking bunu yazdı:

god bunu yazdı:

Aynen öyle.

bakmadan olurmu hocam? yani sen sayısalcısın merak etmezmisin sayısalda ne soru var diye? tamam ben demiyorum gerizekalıyız ama eminim bunu cevremdeki 100 lise (fen e turevleri haric) ogrencisine sorsam ancak 20 si soruyu cozer. daha 1 hafta once işletme okuyan birine sözde excel formullerini gosteriyorum adama diyorumki normal matematik gibi dusunucen eger degerleri toplayıp ortalama alıcaksan parantez icinde yapman lazım. adam diyoki hadi ya :|

Merak etmez misin diye bir şey yok ki hocam. Zaman mı var merak edeceksin ?

Ben sayısalcıyım, YGS'de bir tane bile coğrafya sorusuna bakmadım mesela. Diyelim Coğrafyada "Türkiye'nin başkenti neresidir?" diye bir soru çıktı, ben cevabı bildiğim halde cevaplamadım çünkü Coğrafyaya bakmadım. Eeee noldu? Şu oldu: "Bilmem kaç bin kişi Türkiye'nin başkentini bilemedi" :) Bilmem anlatabildim mi :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Helyum
    Helyum's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:

Helyum bunu yazdı:

wking bunu yazdı:

god bunu yazdı:

Aynen öyle.

Merak etmez misin diye bir şey yok ki hocam. Zaman mı var merak edeceksin ?

Ben sayısalcıyım, YGS'de bir tane bile coğrafya sorusuna bakmadım mesela. Diyelim Coğrafyada "Türkiye'nin başkenti neresidir?" diye bir soru çıktı, ben cevabı bildiğim halde cevaplamadım çünkü Coğrafyaya bakmadım. Eeee noldu? Şu oldu: "Bilmem kaç bin kişi Türkiye'nin başkentini bilemedi" :) Bilmem anlatabildim mi :)

evet süre konusunda haklısın...:)

http://www.youtube.com/watch?v=n-O0mSUNVlU
Toplam Hit: 5418 Toplam Mesaj: 36