folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder 7 Yılda Ne Varsa Sattık Silaha Yatırdık

7 Yılda Ne Varsa Sattık Silaha Yatırdık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

Biraz uzun bir söyleşi ama okumaya değer :)

http://www.ensonhaber.com/gundem/90989/dogan-gures-pasadan-sok-iddia.html

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek

Söyledikleri gibi 12 adet değil 4 adet,ne 7 ne de 12 milyar hiç alakası yok tamamen gündem yaratmak için yazılmış saçma bir yazı.Genelkurmay açıkladı 1 milyar dolarlık anlaşma yapılacak.

Genelkurmay bilmiyor da bu dallamalar mı biliyor ne işe yarayıp yaramayacağını.Hay Allahım ya millet de atlıyor hemen..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Yerinde Tespitler.. Silah Gücümüz var, Eknomide Çok Önemli bir kalkan ama Zayıflatıldıkça Zayıflatılıyor. Hatta Ekonomi Silahtan daha etkili bir Güç. Ama Nerde o beyin sahibiki Anlatasın..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KurSad
    KurSad's avatar
    Erkek

ZoRKaYa bunu yazdı:
    -----------------------------

Biraz uzun bir söyleşi ama okumaya değer :)

http://www.ensonhaber.com/gundem/90989/dogan-gures-pasadan-sok-iddia.html

-----------------------------

Güreş Paşa, silah teminiyle birlikte Özel Kuvvetler'i nasıl kurduklarını şöyle anlatıyor:
    "İlk taburu Ankara'da kurduk. O tabur dağlarda, ovalarda birlikte eğitim yaptı. Günlerce yürüdü. Teçhizat taşıdı. Silah eğitimi aldı. İstediği elbiseyi giydiler. Doğada mücadeleyle yaşadılar. Arazi koşullarına alıştılar. Hepsi özel bir asker oldu. Ellerinden her şey gelir. Çok dayanıklıdırlar. Çok sağlamdırlar. Çok güçlüdürler. Çok iyi silah kullanırlar. Bütün bunları kazandılar.
    Eğitim tamamlanıp birlik istenilen düzeye gelince de Kemal Paşa onları alıp Güneydoğu'ya gitti. Onlar Güneydoğu'nun gizli kahramanlarıydılar. Bir nevi Türk PKK'sı. Dağlarda gezer, teröristler gibi onlar da dağlarda, o koşullarda yaşar. Teröristi dağda bulur ve etkisiz hale getirir."

Ah o Özel Kuvvetler devam etseydi. Pkk mı kalırdı :/ onların döneminde hem halk onlara güveniyordu hemde Pkk zayıflamıştı :/

@ats30 bu kadar kesin nasıl konuşuyosunuz atom bombamız var anlamadım. Demekki derin devlet o kadar derin değilki derinden aldığı atom bombasını Tüm Türk halkı yüzeyden kesin bi şekilde biliyor :/

Bence şu kesin atom bombamız var işini geçin biraz gerçekçi olun.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

Türk PKK sı.O özel kuvvetler devletin kendilerine verdiği yetkiyi kendi hesaplarına kullanmadılar mı ? Gidipte Gladyonun askeri olmadı mı ? jitem in neler yaptığını az çok biliyorsunuz ? Türkiye'nin Nükleer silahları vardır bunu çok güvendiğim bi kaynaktan duydum ve yine çok güvendiğim başka bi kaynaktan teyit ettirdim.İsteyen inansın isteyen inanmasın.Herkes soruyor Türkiye'nin silahımı yok parası mı şimdiye kadar 3-5 çapulcuyu nasıl bitiremedik.Kimse bu sorunun cevabını aramıyor mu ?

Devletin içinden pkk nın bitmesini istemeyen şerrefsiz satılmışlar temizlenmediği sürece pkk bitmez.Bunu buraya yazıyorum.Ya içimizdeki hainleri deşifre edip tasfiye edceğiz yada bu belayla daha uzun bir süre yaşayacağız.Derin Devletimiz bilmiyor mu bi kaç tane güçlü bomba atarak kandil dağının ebesine atlamayı.Ama bunu yaptırmıyorlar işte ? Kim ben terörü bitireceğim dediyse kim ben kanlı ilişkileri deşifre edeceğim dediyse ya helikopteri düşürüldü kaza dendi ya tırın altına sokuldu ya da başka başka şeyler yapıldı.Medya buna göre yönlendirme yaptı kamuoyu koyun gibi saf oldu.Kimse bilmiyor  mu medyanın silahtan daha güçlü olduğunu ? Bugün pkk nın hala neden bitmediğini sorarsanız derim ki gidin medya patronlarına gidin para babalarına.Onların ortak olduğu amerikalılara ve diğer işbirlikçilerine..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Önce bölgeyi kaosa it her ülkede bir iç sorun yarat ondan sonrada füzelerini sat. Ekonomiyi çökert , birlik ve bütünlüğü çökert ve yok et.

Basit değil mi ? 

Hala biz O idik biz Bu idik diyen varsa onun bunun olduğu yerlere gitmekte serbest olduklarını söylemek isterim.

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

Bu füzeler  israil yunanistan abd gibi ülkelerin füzelerini uçaklarını da bertaraf edebiliyormu..

tehdit varsa bu füzelerin en azından  yarısı rus malı s 400 olmalı.

birde bu işten kimin nekadar çıkarı var? komisyonsuz olmaz bu işler.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Arkadaşlar PAC-3 ucuz maliyetle alınabilenecej en iyi uzun menzil hava savunma sistemidir.Kesinlikle alınması gerekiyordu.

Kendi teknolojimizede bu dönemde önem verdiğimiz kadar hiç bi  zaman önem vermedik. 

*Altay tankı

*Milgem

*Cirit

ve daha birçok sistem,merak eden arkadaşlar varsa www.defenceturk.com sitesinden yerli üretim makinalara bakabilirsiniz. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek
    arkadaslar patriot füzeleri odukça gerekli.. Düşünsenize israil iran veyaut baska bi ülke kıtalar arası  füzelerini türkiyeye gönderdimi hangi savunmayla karşılayacaksınız.. Patriotlar son derece gerekli bence.. diğer yandan bu silahları satın alma değilde üretme konusuna para harcanmasına katılıyorum..

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

abi emin ol israil yada iran yada bilmem ne bela ülkesi bize füze yolladı mı dut yemiş bülbül gibi bakarız. niye ? çünkü otomatikmen Natoya bağlı bi ülkesin nato ne emrederse onu yapma durumundasın. asker ister silah ister ama bize gelince cık size bişey yok siz oturun oturduğunuz yerde. natoya bağlılıkta bir madde var ne diyor orda diyorki diğer nato ülkelerinde bir terör savaş durumu vs oldu mu diğer nato ülkeleri yardıma koşacaktır diyor. ama hiç görmüyoruz bunu.ama somaliye hemencecik asker göndermesini iyi biliyoruz..bizi natoya sokan her kimse.......

silah kullanma yetkisi askerdemi siyasetçide mi işte bu kısır döngü yırtılıp atılmadığı sürece hiçbi amac gerçekleştirilemez.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
Toplam Hit: 3025 Toplam Mesaj: 26