folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder 80Li Yıllarda Cocuk Olmak..

80Li Yıllarda Cocuk Olmak..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kapil
    kapil's avatar
    Erkek

DEVSIRME bunu yazdı:
    -----------------------------
    ya ne anlıyorsunuz o yıllardan bence çok saçma . :S
    -----------------------------

sen anlamazsın tabiki o yıllarda yaşamadıgın için tamammı kardeşim istersen daha fazla ilgilenme bu konuyla... 

Orman Mühendisi //
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turu
    turu's avatar
    Erkek

daha da geri gidelim..70 lere...

bakkaldan iki bisküvi arasına lokum koydurup almak(paket bisküvi henüz yok)tv nin açılış saatini sabırsızlıkla beklemek(saanırım 18,30 da yayın başlıyordu)her akşam kapanışa kadar tuvalete bile gitmemek...kapanıştada (saat 23,00)günebakış ı muhakkak izlemek ve spikerin keliyle dalga geçmek..yıllarca aynı spiker sundu anasını satiim :)uwwwwwwwwww...uzay 1999 u izlemek(güya ayda üs kuracaklardı)kızılderili olup,mahalle kavgaları çıkarmak,elvan gazozu içmek....daha saymıcam..zoruma gitmeye başladı,sanırım yaşlanıyorum:(

yaş 46 ama...daha iş var :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    trtnin ilk çizgi filmi by meraklıyı izlemek için az çırpınmadım

ANDY // Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş. Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Benim çocukluğum 90'lardaydı ama bu dediklerinizin birçoğu o zamanlar da vardı. Hey gidi günler..

Bizim de pokemonumuz vardı, Tom & Jerry, Temel Reis, Redkit...

Sen hiç kaval çaldın mı?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

80 lerin sonu, 90 ların başında geçti çocukluğum..

Susam Sokağını hatırlıyorum ben de.. Edi, Büdü, Kermit, Kırpık.. daha niceleri :)

Sonra o sokaklarda sinek ilacı sıkan arabanın ardında bıraktığı bembeyaz bulutçuğun içinde arkadaşlarımla az çarpışmadım, dizlerim az kanamadı :))

"Eti kemik geçiyor" u da her hatırladığımda bi gülümseme olur yüzümde :)

Aslında 90 larda çocuk olanlar da şanslılar.. 2000 lerde yetişen çocuklara üzülüyorum :(( ..

allcolorsarebeautiful.net
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

o yıllarda büyük menderes ırmağı milyonlarca yıllık yatağında kendi halinde akar giderdi.sonra sulama kanalları furyası başladı siyaset ve oy uğruna en verimsiz topraklara bile sulama kanalı taşındı. sonra baraj yaptılar önüne .. bir anda barajda su tutmak için ırmağı çaya çevirdiler güzelim turna balıkları yok edildi.araziler daraldı.  göç hayvanları azaldı yatağıda temizlediler. insandan daha zararlı bir varlık varmı bu dünyaya zarar veren.zenginler hızla çoğalmaya başladı.arazilerde sote yerler o kadar çoktuki avcı ava çıktığında eli boş dönmezdi.holdingler çıktı.bakkal amcalar mahallenin kralı olmaktan yerini hipermarketlere bıraktı.pc bebeleri çoğaldıkça çoğaldı.ara sokaklar boşaldı. oyun adetlerimiz teker teker tarih oldu. öğretmenimiz karşısında sigara içmeye başladık. anadollar muratlar yok oldu yerine adım atacak yer bırakmayan çeşit çeşit arabalarla doldu kaldı.trafik lambaları ne kadarda azdı. deniz kenarlarında tenha kumsal arar ailecek giderdik şimdi her yer ona buna peşkeş çekildi sakin bir kumsal bile kalmadı. dev oteller mafetti ortalığı. cep telefonları çıktı hayatımız kolaylaştı derken bir çok alete bağımlı hale geldik. komşuluk işi bitti nerdeyse.ama siyasi gruplaşmadan eskiden beri hiç taviz vermedik . o zamanlar sağ sol vardı.şimdi de buna benzer şeyler.

neyse kardeşim damarıma bastın .topic için sağol.

Temel adalettir .
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek
    bende seksenlerin sonunda doksanların başında cocuktum ne guzeldi o gunler yaa bisiklette ellerimizi bırakıp kızlara hava atmaya çalışırdık parklarda el sende oynardık sonra mehmet çağla desene bi derdik o çağla deyince ananı dala bagla ben s.... sen ağla derdik :D güzel gunlerdi yav madensuyu kapagı birlik kola kapağı ikilik az bulanan kapaklar beşlik yada onluk sayılırdı kapagın eskiliği yeniliğide önemliydi tabi sokaktaki kopekleri yakalar eve gitirirdik bahceye beslerdik falan allahtan eşşeğimiz yoktu ve köyde büyümedik :D (hçyde buyuyenler eşşeği olanlar anlar) acayipti yav şimdiki çocuklar çocukmu
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    Skinoski,Dalton,Karasimsek,Dinazor Denver,Juddy Abbout,Uykudan once,Camel,Marlboro,Pepsi,vs 83-84 hatirlayabildigim yillar.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

dallas bob ceyar .köle isaura baron :) sahil güvenlik ziyaretçiler redkit voltran clementine  

uçan kaz şirinler

birde her cumartesi akşamı trt de bir türk filmi çıkardı .her bayram ve yılbaşındaysa dansöz ve orhan müslüm vs çıkardı eee ozamanlar yasah vardı:)

ha birde yakkari diye bir çizgi film vardı sanırım 80 lerin sonunda.

bak dahada eskiye gideceğim birde arı mayalar çizgi film i vardı.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozoglan
    ozoglan's avatar
    Erkek
    ismini falan hatrlayamıom ,hatırlayabilidiğim kadaryla durmadan güneşi takip eden 1dayı wardı sanki:)

paramparça aşklar ve köpekler..
Toplam Hit: 4266 Toplam Mesaj: 27