folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder A Tipi İnfluenza Virüsü Olarak Da Bilinen H1N1 Virüsü Hortladı.

A Tipi İnfluenza Virüsü Olarak Da Bilinen H1N1 Virüsü Hortladı.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı
    heza bunu yazdı

Trend mi oldu emin değilim ama bugün bana da konulan teşhis... 

Geçmiş olsun hocam. A mı B mi yoksa her ikisidemi çıktı.

Hocam tahlil kağıdında influenza B yazıyordu. Bende normal grip zannettim, doktor bildiğin domuz gribi dedi, hem kan testi hem burundan mukosa testi yaptı. Enflivur ve aferin sinüs 3 gün rapor verdi. Bostancıda Central diye bir hastane var orada muayene oldum. İçime sinmedi başka hastaneye mi gitsem diye düşünüyorum. 

Edit: içime sinmedi dememin senebi; 2 hafta önce kan verirken kan değerim 17 küsür idi bugün çıkan sonuçta 13.6 yazıyordu. Bi kan verme ile bu kadar düşer mi şüphesine düştüm. Tahlil aletleri sağlıklı değilse kendi kendimi tribe soktuğum ile kalacağım. 

Hocam teşhisi burundan alınan mukosa ile belirliyorlar zaten.. Geçmiş olsun tekrardan.

Bu aralar iyice artmaya başladı  bu virüs.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

DarkFall bunu yazdı

Bugünlerde İstanbul'da hemen hemene herkeste bu virüs var zaten. Artık normal grip kalmadı, herkes domuz gribi.

İyileşmek için bir çözüm yok, 1 hafta evde yataktan çıkmamak lazım. Bana kalırsa bağışıklık sistemini bu virüsü kapmadan iyileştirmek gerekiyor, vitamin vs sürekli almak lazım.

Evi havalandırın, evi çok çok sıcak yapmayın, kan dolaşımını hızlandıracak çok hafif antrenmanı yapıp geri yatağa girmek gerekiyor. Sürekli yatakta yatınca da geçmiyor artık..

Şu son paragrafı bizzat tecrübe ettim. Ağır hastayken sunumum olduğu için dışarı çıkmak durumunda kaldım geçen gün. İlaç yatak falan bir türlü tam manasıyla geçmeyen hastalık, hareketlenince neredeyse bitti. Bunu ilk defa yaşadım. Menengiç kahvesi tavsiye ediyorum ben de.

Bu benim ikinci yakalanışım. Geçen yıllardaki salgına da kapılmıştım. Kronik hastalığı olanlar ve zayıf bünyeye sahip kişiler dışında pek korkulacak bir husus değil.

hasta insana caffein yaramaz

Menengiç kahvesi biraz farklı. Bitkinin kendisinde kafein varsa bilmiyorum. Onun dışında önce kavurup sonra sarımsak gibi dövüp sıcak süte karıştırıp içiyorsun. Normal kahve gibi değil.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı
    heza bunu yazdı

Trend mi oldu emin değilim ama bugün bana da konulan teşhis... 

Geçmiş olsun hocam. A mı B mi yoksa her ikisidemi çıktı.

Hocam tahlil kağıdında influenza B yazıyordu. Bende normal grip zannettim, doktor bildiğin domuz gribi dedi, hem kan testi hem burundan mukosa testi yaptı. Enflivur ve aferin sinüs 3 gün rapor verdi. Bostancıda Central diye bir hastane var orada muayene oldum. İçime sinmedi başka hastaneye mi gitsem diye düşünüyorum. 

Edit: içime sinmedi dememin senebi; 2 hafta önce kan verirken kan değerim 17 küsür idi bugün çıkan sonuçta 13.6 yazıyordu. Bi kan verme ile bu kadar düşer mi şüphesine düştüm. Tahlil aletleri sağlıklı değilse kendi kendimi tribe soktuğum ile kalacağım. 

La gardaş central da çalışıyom yolun düşerse uğra 

Yav he he
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı

...

Edit: içime sinmedi dememin senebi; 2 hafta önce kan verirken kan değerim 17,.. küsür idi bugün çıkan sonuçta 13.6 yazıyordu. Bi kan verme ile bu kadar düşer mi şüphesine düştüm. Tahlil aletleri sağlıklı değilse kendi kendimi tribe soktuğum ile kalacağım. 

Nasıl bir Değer bu? Kan Hücre'si  mi bu, molekül mü?

Lökosit mi, antikor mu?

RitmFarbRacourci tarafından 13/Oca/20 23:08 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek

Bugün bi arkadaşı kaybettik. Bi kas hastalığı vardı ondan dolayı olduğunu sandık ama donuz gribiymiş. Az önce öğrendim şok oldum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    heza bunu yazdı

...

Edit: içime sinmedi dememin senebi; 2 hafta önce kan verirken kan değerim 17,.. küsür idi bugün çıkan sonuçta 13.6 yazıyordu. Bi kan verme ile bu kadar düşer mi şüphesine düştüm. Tahlil aletleri sağlıklı değilse kendi kendimi tribe soktuğum ile kalacağım. 

Nasıl bir Değer bu? Kan Hücre'si  mi bu, molekül mü?

Lökosit mi, antikor mu?

Kan verirken Kızılay sadece hemoglobine bakıyor hocam, ama hastanenin kan testinde 10 15 tane değer var. Bende kıyas yapmak için hemoglobine baktım.

@erdem358 bilmiyorumdum hocam yoksa bi çayını içerdik, tekrar uğrarsam yazarım sağolasın 👍🏻

@THT2005 sağol sana da çok geçmiş olsun, ilk 48 saat önemli dedi doktor, ben burayı da okuyunca hiç riske atmadan muayene olayım dedim. Asıl pazar günü kötüydüm, çevremdekiler bi kaç gün bekle düzelmezsen gidersin diyordu. İyiki dinlememişim. 

Akşam erken yattım yazamadım. 

@saku başın sağolsun hocam. 

heza tarafından 14/Oca/20 06:35 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Not: Hayatımda hiç paça ve işkembe çorbası içmedim.

Kocaelideysen gel içelim , bu aralar farklı farklı mekanlarda deniyorum.

İstanbuldayım hacım.

Bu çorbaları çok övdüler bi ara yemeyi denedimde midem bulandı. Sirke,baharat falan yoktu içinde. Ama yine yemeye niyetim var başka bir zaman :D

tadı igrenc bende paçayı geçen içtim midem kalktı ama bir tencere bitirdim garip birşey içinden kulak gibi ufak kıkırdak felan cıkıyor :D

Hayatta yemedim, yiyebileceğimi de hiç sanmıyorum.. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Başlangıç belirtileri neydi .

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

2 yaşı ufak çocuğu öldürmüş. Amk ülkeye önüne geleni doldura doldura grip salgını bile mutasyon geçirdi.

https://www.youtube.com/watch?v=6-8alMOQXlg

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    ..

İstanbuldayım hacım.

Bu çorbaları çok övdüler bi ara yemeyi denedimde midem bulandı. Sirke,baharat falan yoktu içinde. Ama yine yemeye niyetim var başka bir zaman :D

tadı igrenc, bende paçayı geçen içtim midem kalktı,  ama bir tencere bitirdim. garip birşey içinden kulak gibi, ufak kıkırdak felan cıkıyor :D

Hayatta yemedim, yiyebileceğimi de hiç sanmıyorum.. :)

^^` Geçenlerde düdüklüde yapılmış Kuzu Kelle içtim.yedim.  Hele o Dil, zar'ından kurtuldun mu, şahâne birşey yahu. Nasıl söyleyeyim, böyle ağızda dağılan kurupasta'lar varya, onun gibi dağılıyor dilimin üstünde. Yürek'e benzemiyor, yada diğer bölgesel et gruplarına. 

Kezâ yanakları da ilginç güzeldi. Yağı de'sen, ayrı güzel.

Şu Sirke ile Kırmızı pul biber'e alışamadım gitti. Bunları kullandığım zaman, yemeğin tadını kokusunu alamıyorum. O.o,` Benim baharatım, KaraBiber. Hatta tohumundan taze çekeceksin. Zencefil'in kokusu ve tadı bayıyor da,  Köri değişik birşey. 

Aklıma Mehmet ali Bulut(?) geldi, Ne alâkaysa Kan Grubu, sindirim üzerinde etkili mıdır yahu?

Kıkırdak yenmez mi La ^^D`.

Yalnız Sos'un da etkisi var heralde,. Yemek servis edilirken;yumurta(1), yoğurt(~2kaşık) , nişasta(1kaşık) ,Su(2bardak) çırpılıp ekleniyor. (Ocak üstünde değil, soğuk iken de değil.)

yetti gâri. ^^` çıktım.

-0-

@Heza , Rakım olarak hep alçak yerlerde mi bulunuyorsun, yada havası devamlı Dumanlı sanayi bölgelerinde mi? yada iki ölçüm arasında "rutin dışı" birşey yaptın mı? yada diyet'inde başka birşey kullandın mı? 

RitmFarbRacourci tarafından 14/Oca/20 13:54 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 6538 Toplam Mesaj: 55
domuz gribi h1n1