ABD"Yi Korkutan Ordu(Ymuş)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    İngilizlerin meshur tatktikleri asla karsina dusman alma rakip al diye ingilizler hemen topa tufege sarilicak bir ulus degil amerikalardan soz ettim sonuc olarak eski somurgeci ingilizlerin torunlari.bozulmus insan piskolojisi propagandalari manipulasif para hareketleri local kargasalar en cok sevdikleri taktikleridir.iranla karsi karsiya iken degisken cepheleri elde edememesi amerikanin son hareketleri.ama askeri anlamda evet amerika nin korkunc para ve silahi mevcut.arti dunyanin her noktasi bir motorun subap kapagi gibi amerika nin baglantisinda korkunc bi organizasyonu var istedigi yerde istedigi seylere karar verebiliyo.ABD de herhangi bi mali kriz cikiyo Cin i avrupasi ABD nin  yanina kosuyo tek tarafli goreceli degil hic bisey.zaten su noktada Amerika ile İran karsi karisya da gelemez.baskanlik secimleri kapida surpriz olmazsa Bush tarih olacak.Barack Obama yada Hilary Clinton dan birisi baskan onlarin olucak.dunya politikalari da sahinler yada Bush un tayfasi kadar asiri degil.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    iran herşeyini kendisi üretiyor çakma bile olsa...Ayrıca bağımsız bir ülkedir.Birilerinin uşaklıgı yapmıyor.Birilerinin emiriyle oraya buraya girip çıkan bir orduya sahip değil.Ayrıca iran nın silah teknolojileri kendisini korumaya yetecektir.Ama olası bir ABD-iran savaşında ABD %100 türkiyeyi kullancak.İran gibi bir ülkeye kendi askerlerini savaştırmaz.Bizi kullancak bizle iranı savaştıracak alt yapıyı sağlayabilir ABD. Oyle bir durum olursada ben irandan tarafa savaşırım :|

Long Live Turkey..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek

stillalive bunu yazdı:
    -----------------------------
    iran da nükleer var borumu, amerika nükleerden korkuyor.

hâlâ nükleer diyor ya, hojam bir konuya mesaj yazmadan once diger insanların yazdıklarını oku. sadece baslıgı okuyupta bodozlama 5. sayfadan mesaj yazılmaz. Birkezde sana, ve sonkezde konuya soyluyorum, iran'ın nükleer savas baslıgı yok. iran suanda uranyum zenginlestiren bir ulke. iranın nukleer enerji ve nukleer silahlanmaya gecmesi icin 20-30 senelik bir zaman dilimi var. bu sure zarfından sonra, dünya mudahale etmezde iran nukleer guce erisirse bu abd icin tehtid olamayacak kadark kucuk olacak. suanda Pakistan, Hindistan, K.Kore, Fransa gibi devasa nukleer gucu bulunan ulkelere karsı bile onlem almakla ugrasmayan abd, 30 sene sonra bir olasılık nukleer guce ulasacak olan irandanmı korkacak. abd suanda birtek rusya nın elindeki nukleer gucten tedirgin olmaktadır. ona karsıda zaten gerekli onlemlerini almıstır, almaktadır. abd nin kimseden korkmasına gerek yok, iş nukleer raddesine gelirse dunya abd den korksun. abd elindeki nukleer gucu kullanacak olursa dunya uzerinde kendi ulusundan baska ulus kalmaz. 

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

İranda ne varsa abd de kat kat fazlası var iranın tek artısı başındakı liderine inanmış askerleri var.

demişsin zaten önemli olanda bu :)

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Bu tip konularda yok şu yener yok bu ziker, yok Türkiye bunun yerinde yer alır gibi söylemler hep vardır ve olacaktır da.

Sözüm her yere. 

Ama en güzel söz İsmet İnönü'nün “Yeni bir dünya kurulur Türkiye de orada yerini alır” sözüdür. 

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek
    DkN bunu yazdı:

stillalive bunu yazdı:
    iran da nükleer var borumu, amerika nükleerden korkuyor.

hâlâ nükleer diyor ya, hojam bir konuya mesaj yazmadan once diger insanların yazdıklarını oku. sadece baslıgı okuyupta bodozlama 5. sayfadan mesaj yazılmaz. Birkezde sana, ve sonkezde konuya soyluyorum, iran'ın nükleer savas baslıgı yok. iran suanda uranyum zenginlestiren bir ulke. iranın nukleer enerji ve nukleer silahlanmaya gecmesi icin 20-30 senelik bir zaman dilimi var. bu sure zarfından sonra, dünya mudahale etmezde iran nukleer guce erisirse bu abd icin tehtid olamayacak kadark kucuk olacak. suanda Pakistan, Hindistan, K.Kore, Fransa gibi devasa nukleer gucu bulunan ulkelere karsı bile onlem almakla ugrasmayan abd, 30 sene sonra bir olasılık nukleer guce ulasacak olan irandanmı korkacak. abd suanda birtek rusya nın elindeki nukleer gucten tedirgin olmaktadır. ona karsıda zaten gerekli onlemlerini almıstır, almaktadır. abd nin kimseden korkmasına gerek yok, iş nukleer raddesine gelirse dunya abd den korksun. abd elindeki nukleer gucu kullanacak olursa dunya uzerinde kendi ulusundan baska ulus kalmaz.

Senin konuya bodozlama dalış dediğin olay, senin bir b.k tan haberin olmadığını gösteriyor.

Öyle bir konuşuyorsunki sanki İran'ın askeri silahlanma projelerinde yer almış birisin, safım benim ülkeler her askeri projelerini paylaşmazlar çünkü bilirlerki diğer ülkeler mutlaka buna karşı koyacak diye. Kaldı ki İranın nükleer gücünün olduğunu sen hariç dünya biliyor. İranın nükleer bir gücü var ve sen hala bundan habersizsin niye çünkü tahminimce bu yaşına kadar olan ömrünü age of empires gibi stratejik oyunlarla geçirmiş olman ama hayat oyun değil işte :)

Şunu bir daha söyliyim sana. İran'ın nükleer bir gücü var ama sen ve senin gibi safların bundan haberi yok. :) az bilgisayar başından kalk yaw.

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    İran'la AMK. Birl. Devl. arasında olası bir savaş üzerine muhabbet ederken dünya üzerinde ki faal silahlı İslamî örgütleri ve yaşadığımız OrtaDoğu bölgesinde ki gönüllü mücahid yığınlarını da göz ardı etmeyin bence :) Çünkü aynı gönüllüler Bosna'ya, Çeçenya'ya da gitti, Filistin'e de. Hiç kuşkusuz İran gibi Siyasal İslam'ın en büyük kalelerinden ve güvencelerinden olan bir devlete çok daha fazla gönüllü akını olur.

kendinize ayığ olunuz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    stillalive
    benim omrum senin gibi oyun oynamakla gecmedi. okuduklarımı ust uste koysam senin yasını uc kat asar. askeri teknolojiler - stateji ve harp tarihi hakkında bilgimi sorgulamaya kalkma. iran'ın nukleer gucu yok, nukleer enerji papatya degil topraktan bitmiyor. git once nukleer enerjinin ne oldugunu ogren. bu guce ulasmak icin yıllarca calısma yapmak gerekiyor iran daha uranyum zenginlestirme asamasında. iran'ın ne nukleer nede askeri hicbir bokta zerre kadar gucu yok. senin gibi saflar iranın islam dunyası uzerindeki propagandasıyla yasıyor. iran yeni gunes sistemi yarattım dese inanacak insanlarsınız. cunku savunma sanayii, askeri teknolojiler ve harp tarihi hakkında hicbir bok bilmiyorsunuz ama tipik yurdum insanı olarak kendinizi stephan hawking sanıyorsunuz. iran 1950 lerde basladı nukleer programına, yıl 2008 mart ayında, anca ilk nukleer tesisini actı adı bushehr 1, nukleer enerji nukleer silahlanma degildir. iranın nukleer gucunu silahlanmada kullanması icin en az 30 seneye ihtiyacı var. İran'ın nukleer savas baslıgı olmadıgını butun dunya biliyor, ama iste sen ve senin gibi iran propagandasının guttugu insanlar, hicbirsey bilmemeninde etkisi ile iranı Allah sanıyor.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

DkN bunu yazdı:
    stillalive
    benim omrum senin gibi oyun oynamakla gecmedi. okuduklarımı ust uste koysam senin yasını uc kat asar. askeri teknolojiler - stateji ve harp tarihi hakkında bilgimi sorgulamaya kalkma. iran'ın nukleer gucu yok, nukleer enerji papatya degil topraktan bitmiyor. git once nukleer enerjinin ne oldugunu ogren. bu guce ulasmak icin yıllarca calısma yapmak gerekiyor iran daha uranyum zenginlestirme asamasında. iran'ın ne nukleer nede askeri hicbir bokta zerre kadar gucu yok. senin gibi saflar iranın islam dunyası uzerindeki propagandasıyla yasıyor. iran yeni gunes sistemi yarattım dese inanacak insanlarsınız. cunku savunma sanayii, askeri teknolojiler ve harp tarihi hakkında hicbir bok bilmiyorsunuz ama tipik yurdum insanı olarak kendinizi stephan hawking sanıyorsunuz. iran 1950 lerde basladı nukleer programına, yıl 2008 mart ayında, anca ilk nukleer tesisini actı adı bushehr 1, nukleer enerji nukleer silahlanma degildir. iranın nukleer gucunu silahlanmada kullanması icin en az 30 seneye ihtiyacı var. İran'ın nukleer savas baslıgı olmadıgını butun dunya biliyor, ama iste sen ve senin gibi iran propagandasının guttugu insanlar, hicbirsey bilmemeninde etkisi ile iranı Allah sanıyor.

Son cümleni okuyana kadar sana cevap verecektim ama, son cümleni okuduktan sonra sana diyeceğim şudur.

hıhı evet öyledir he guzum he yavrum  :)

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Merdini
    Merdini's avatar
    Erkek

Irakta:DD:D:D zamanında bole govde   gosterisi  yapıyordu:D:D:D

irannida  gorecezzz::) alah kısmet ederse

İmza Tine
Toplam Hit: 16450 Toplam Mesaj: 87