folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Acı Bal (Komar Balı, Deli Bal) Hakkında...

Acı Bal (Komar Balı, Deli Bal) Hakkında...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek

İlaçlık olarak satın almam gerekiyor. İnternetteki fiyatlara baktığımda kg fiyatı 50-300 TL arasında. Yararları ve doz aşılırsa zararları hakkında bilgim var.  İnternet üzerinden satın alacağım için ürünün sahte olup olmadığını bilemem.  Karadeniz bölgesinde daha çok bulunan bal çeşididir. Arı yetiştiriciliği yapan tanıdığınız varsa sorabilir misiniz varsa 1 kg civarı gerekli. 

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

Bu sene acı bal az çıkmış diye duymuştum hocam. Olanı da kestaneyle karıştırıyorlarmış. Daha bilgili arkadaşlar yardımcı olur.

der die das
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Gürcistandan kafadi bölgesinden getirilir, kiloyla bulman zor, yarım kg lik kavanozları 280 usd civarıdır, tatlı kaşığıyla 4 saat arayla yarım kaşığın biraz üzerinde alınabilir. tam bir kaşık yersen zehirlenme, bir kaç kaşık yersen ölme ihtimalin şehir efsanesi değil gerçektir. Genelde kanser hastaları yer bunu; normal kara baldan farkı arıların kendilerini dezenfekte etmek için ürettikleri sıvıyı içermesidir. Uyuttuğu ve dilde boğazda uyuşukluk yaptığı da doğrudur.

RETRET tarafından 19/Eki/12 13:41 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

Valla benim Hocam türkiyedeki en iyi 3 arıcıdan biriydi bu Anzer balı falan balı filan balı dendimi adam kuduruyordu... bizim insanımız kandırılmaya dolandırılmaya alışmış diye.. 

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    astegmen
    astegmen's avatar
    Erkek
    Hocam inşallah bulursun.
    Yukarı

Bismillah Her Hayrın Başıdır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hoca ondan 1 çay kaşığı yiyeceksin fazlasını yersen nalları dikersin

doğrudur normali 200-300 lira arasında dolaşıyor

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Gürcistandan kafadi bölgesinden getirilir, kiloyla bulman zor, yarım kg lik kavanozları 280 usd civarıdır, tatlı kaşığıyla 4 saat arayla yarım kaşığın biraz üzerinde alınabilir. tam bir kaşık yersen zehirlenme, bir kaç kaşık yersen ölme ihtimalin şehir efsanesi değil gerçektir. Genelde kanser hastaları yer bunu; normal kara baldan farkı arıların kendilerini dezenfekte etmek için ürettikleri sıvıyı içermesidir. Uyuttuğu ve dilde boğazda uyuşukluk yaptığı da doğrudur.

Bilgi için teşekkürler. 280 USD yüksek bir rakam. sahibinde.com adresinde buldum 50 TL, güvenemedim. Ankara'da arı ürünleri satanları bir araştıracağım.

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

hoca ondan 1 çay kaşığı yiyeceksin fazlasını yersen nalları dikersin

doğrudur normali 200-300 lira arasında dolaşıyor

Hocam, Romalılar zamanında savaşta bile kullanılmış. Orduların geçeceği yere kovanlarla deli bal konulmuş. Yiyen askerler oracıka can vermiş. 

Bulursam hesaplı yani, söz 1 çay kaşığı yerim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    ERERESEL bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Bilgi için teşekkürler. 280 USD yüksek bir rakam. sahibinde.com adresinde buldum 50 TL, güvenemedim. Ankara'da arı ürünleri satanları bir araştıracağım.

ucuz olanı acı kestane balıdır bir işe yaramaz.

RETRET tarafından 20/Eki/12 13:21 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abdullah_CAN
    Abdullah_CAN's avatar
    Erkek

Siyanürmü lan bu, bi kaşık yersen ölürsün iki kaşık yersen uyuşursun filan... adı üstünde bal gönder bana kaymağın üstüne döker 3-5  yemek kaşığı yerim

Linux
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    ERERESEL bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

ucuz olanı acı kestane balıdır bir işe yaramaz.

hocam yanlış yönlendirmeyelim insanları..

KEstane balı da oldukça faydalıdır özellikle boğaz enfeksiyonlarında çok faydasını gördüm

şunu dersen katılırım, Deli bal adı altında kestane balı satanlar var , deli balıyla kıyaslamak yanlış olur. Buna katılırım.

yasin_55 tarafından 20/Eki/12 13:31 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2744 Toplam Mesaj: 17