Açıklama...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLooD_ME
    BLooD_ME's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bunları yazın diyorum ama siz bana milliyetçilikten bahsediyosunuz.. Onun yerine örnekler yazın. ki herkes farkında olmadan yaptığı bu tür şeylerin farkına varır belki ve bir işe yaramış olur yani.. Anlıyo musunuz şimdi?

Herkes Türkçe'nin bozulması ve yabancılaşması ile ilgili birer örnek versin:

Arkadaşlar ben Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan bir vatandaş olarak bir durumdan çok rahatsızım.. Rahatsızlığım başlıkta yazıyor.. Bana katılan herkes böyle örnekler yazsın..Benim örneğim şu:

Türk markalarının üzerindeki ® harfi.. Madem burada bir orijinallikten bahsedeceğiz, bence bu harf GERÇEK'in (G)'si olmalı..

Siz ne dersiniz??

LadyRenegade tebrikler bu arada..Açıklamama yardımcı olmuşsun yüreğine sağlık..

eĞeR tARiHteN dErS aLıNsAyDı ; taRiH tEkErRüR eTmEzDi...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLooD_ME
    BLooD_ME's avatar
    Erkek

Değil mi LadyRenegade..

Bu arada bir üstteki kullanıcı hakkındaki düşüncen'de vahşeti seven birisi diye tahmin etmişsin benim hakkımda:) Demek ki değilmişim değil mi? Asıl vahşet bu Türkçe katilleri..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeRviii
    MeRviii's avatar
    Dişi

arkadaşım anlatmıştı..hacettepe ünv.nin beytepe kampüsü yurtlarında kalan iki kızın konuşması aynen şöyle:

-hey beybii senin ex boy friendine nolduuu?

-corttt olduu!

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLooD_ME
    BLooD_ME's avatar
    Erkek
    Valla bilemem...Ben sadece söylerim..Ve şunu söylüyorum: Türkiye'nin bir sorununu dile getiren birisi ne derece vahşeti sevebilir? Nasıl anlican sana kalmış.. Düşünceler sende.. Etkileyemem ve engelleyemem..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLooD_ME
    BLooD_ME's avatar
    Erkek

Bir örnek daha:

Ankara'nın girişindeki otobanda bulunan karayolları acil telefonlarının üzerinde S.O.S yazıyo.. İlginç değil mi?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaBBiT
    RaBBiT's avatar
    Dişi
    Walla ben hayatımda böle rezillik görmedim.isim aynı şöle "Ye babam ye börekchi"!!Gördüklerime inanamadım!!!

It was a lie when they smile and said you won"t feel a thing!!...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLooD_ME
    BLooD_ME's avatar
    Erkek

Bu arada bişey dikkatimi çekti.. Duyarlı vatandaşlar dedim 3 tane bayan kardeş yazdı başka yazan yok... Gözünü sevim bu kız milletinin ben ya:D valla bak..

Bari ben yazim bi tane daha: Bi ara imza diye bi araba yapıyolardı hatırlarsınız.. Birsürü reklam yaptılar Türk arabası Türk arabası diye, adam 3kağıtçı çıktı:) Bu daha derin bi konu..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Connection
    Connection's avatar
    Erkek

Kardeşim biz senden MiLLiyetçiyiz

ama eLimiz koLumuz bagLı soyle bana ne yapabiLiriz?

bayan diyosun bayanLar ne yapabiLir Laf herkes soyLer ama vukuatta 0

"Çevrelerine uymak için kendini yontanlar,tükenip giderler" Connection® MSN: koray@maviates.org
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuzgaR
    RuzgaR's avatar
    Erkek
    Senin yazdığın başlık gibi üç tane daha yazılsa;bir kelime türkçe şehit olur...

Aşk,Tanrı"nın Nefesini Hissetmektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Oktay Sinanoğlu Hocayı yeni okumuş bir arkadaşın yeni uyanışı. Kardeş senin bu dediğini biz valiliğe olmadı hükümete göndermeye çalışıoz sen kalkmış butun dunyası bılgısayar olan bu topluluga seslenıon. Bu ınsanlar hackledikleri yere tahrıbat was here yazar. Turkcesını yazmaz. Anlıoyormusun yanlıs adreste bagırıyon...

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek
    BLooD_ME bunu yazdı:

Türkçe'nin bozulması ve yabancılaşması ile ilgili birer örnek:

Arkadaşlar ben Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan bir vatandaş olarak bir durumdan çok rahatsızım.. Rahatsızlığım başlıkta yazıyor.. Bana katılan herkes böyle örnekler yazsın..Benim örneğim şu:

Türk markalarının üzerindeki ® harfi.. Madem burada bir orijinallikten bahsedeceğiz, bence bu harf GERÇEK'in (G)'si olmalı...

Siz ne dersiniz??

yeah haklısın

Toplam Hit: 3210 Toplam Mesaj: 13