Açıköğretim İkinci Üniversite

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

okuyunca diploma hangi bölüm mühendislikten açıköğretim neden ? attan inip eşşeğe binmek bu...

1 dönem için  300 küsür para harç ödeyeceksin birde. 

Vallahi soruyu anlamadım 

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı

Sen çok hızlı bir arkadaşsın. Sosyoloji oku da biraz aklın yerinden oynasın, mutedil süratle gidesin.

İlgimi çekmiyor değil aslında 

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Aynı anda 2 lisans okuyamıyorsun maalesef 2. üniversitede önlisans okumak zorundasın.Ben ATA-;AÖF de İSG okudum bu sene bitti. Şimdi Auzef den Kültürel Miras ve Turizm okuyacağım.Belediyede çalıştığım için diploma kasıyoum :)

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

yüz kere yazdım ettim ama okuyamadım bir türlü sınavları hep çakışıyordu. Okuyacaksanda ön lisans oku hocam 4 yıllık ile uğraşma 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

İsg okuyan araştıran falan var mı aöf te? Faydası olur mu ?

https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/turkiye-programlari/acikogretim-fakultesi-onlisans-programlari-2-yillik/issagligi-ve-guvenligi

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

C sınıfı İSG uzmanı olursun bir işine yaramaz.

Zaten muh bitirdikten sonra İSG de yuksek yaparsan b sınıf uzman olursun.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mahmuttuncer1
    mahmuttuncer1's avatar
    Erkek

Aynı anda iki lisans okuyamıyorsun diye bir şey yok. Öyle bir olay olsaydı sınavsız ikinci üniversite mevzusunda 4 yıllık bölümler açmanın hiçbir mantığı olmazdı zira örgün öğretimde ön lisans okuyanlar açık öğretimde zaten sadece ön lisans bölümlerine kayıt olabiliyor. AÖF sınavsız ikinci üniversite lisans programlarına kayıt olabilmek için ilk şart olarak örgün öğretimde herhangi bir lisans programını kazanmış olmak gerekiyor.

Şu anda Türkiye'de lisans ya da lisansüstü bir programa kayıtlıysan AÖF kaydını yaptıktan sonra hem AÖF'e hem de örgün öğretimde kayıtlı olduğun programa dönemlik harç ödemeye başlayacaksın. İkinci üniversitenin en olumsuz tarafı bu.

Bilgi anlamında bir şey katıyor mu diye soracak olursan, sana bağlı. Çünkü klasik bir sınıf ortamı olmadığı için öğrenme motivasyonu konusunda kişinin kendisine iş düşüyor büyük oranda. Anadolu Üniversitesi'nin AÖF için hazırladığı kitaplar - artık basılı olarak kitap vermiyor olsalar da - çok kaliteli, anlaşılır ve açıklayıcı. Online olarak sunduğu içerikler de çok güzel. Hem sesli/videolu hem de yazılı ders anlatımları, konu özetleri, deneme sınavları, çıkmış sorular vb. birçok içerik bulmak mümkün. Gerekli motivasyonu sağlayıp bunlara çalışabilirsen bir şeyler öğrenirsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Ağır kararsızım ya. Vay aq. 

Başvuranlar nerelere başvurdu?

Anadolu dışında tavsiye edeceğiniz aöf var mı?

noname tarafından 13/Eyl/20 13:50 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

işine yarayacak bir bölüm oku ya da sevdiğin.

ben örgün okurken yazdım okudum beraber. mezun oldum bi daha yazdım son 2 dersim kaldı. ocakta mezunum.

seneye bi bölüm daha yazıcam. meslekte faydalı olacak bölümler.

ya da yl için gereken bölüm kasıyorum.

edit: erzurum atatürk ve azuef var. ata aöf anadoludan baya pahalı gerek yok. anadolu yıllarını vermiş bu işe daha geçerli bence.

joe_black tarafından 13/Eyl/20 14:09 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

İsmarlama kafadan bir bölüm okursaniz pisman olursunuz. Bir  kariyer anlaminda bir yol cizin. O çizgide size lazim olacak bolumu okuyun.

Okul bitince hangi sektorde calisacagim. Bana ne lazim olur?  

Artik günümüzde diplomanin "diplomasiz yapilamayacak isler" haricinde hicbir hükmü kalmadi.

Nedir bu. Mesela muhtesem bir mimarsiniz elinize su dökecek adam yok. Ama diploman yoksa kaderin ancak bir mimarlik burosunda bir mimarin ayak islerini yapmak ve senin projelerine imza atip senden nasil para kazandigini izlemek olur.

Yada yuksek lisans yada doktora yapmak hayalin varsa önlisans bir ise yaramaz. 

Tavsiyem hatta okusam mi diye dusunmuyor degilim :)

Emlak yonetimi ( bu belge olmadan emlak alip satamiyorsunuz artik. Yada ozel sertifika aliniyormus)

Dis ticaret ( dis ticarette calisanlarin yesil pasaport alma hakki oluyormus. Cok bilgim yok ama bu bolumu okuyup birde ise girerseniz belkide bir cok yere kolayca vize alirsiniz )

Lojistik ( gelecegin meslegi. Gordugunuz gibi hepiniz kargo sorunu yasiyorsunuz bu sektorde ciddi bir bosluk oldugunu dusunuyorum. Bununla beraber birde havacilik okursaniz super olur)

Uluslararasi ve lojistik ( yukaridaki bilgi bunun icinde gecerli olabilir. İki bolumu bir lusansta aradan cikartin.

Yonetim bilisim de iyi duruyor.

*Okuduğunuz bölüme göre değişir. Ama muhendislerin isletme ve is guvenligi olmazsa olmazi.

futurist tarafından 13/Eyl/20 15:47 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 2973 Toplam Mesaj: 29
aöf açıköğretim ikinci üniversite