folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Adalet Bakanlığı 30 Bin Personel Alıyor (Bilişimciler Dahil)

Adalet Bakanlığı 30 Bin Personel Alıyor (Bilişimciler Dahil)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

otomotiv bölümü mezunları giremiyormuş :(

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

o maaşlar muhtemelen brüttür yalnız hocam. +5yıl tecrübeyle 3bin brüt maaşa orada çalışmaktansa özelde çalışmak daha karlı olur :)

edit : bunlarla ilgilendiğinizi bileydim paylaşırdım, daha geçen ay sgk 30 programcı kadrosu açmıştı.

MaviGozluDev tarafından 17/Oca/13 16:24 tarihinde düzenlenmiştir

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

evet brüt maaşlarmış :) dikkat etmemiştim .. o zaman çok da fazla yüksek değil ama devlet işi olduğundan biraz daha rahattır. gerçi sözleşmeli alınıyor

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

evet brüt maaşlarmış :) dikkat etmemiştim .. o zaman çok da fazla yüksek değil ama devlet işi olduğundan biraz daha rahattır. gerçi sözleşmeli alınıyor

sözleşmeli evet hocam, 4B l oluyosun, yine 657 ye tabisin ama bazı farklılıklar var. yıllık izinler mesela :D benim için en önemlisi o, izin devretmesi gibi bi olay yok, ve vefat evlilik vs gibi durumlarda normal memura göre daha az izin hakkın var. 3 gün mesela :D 3bin brütse ele geçen 2300 felan olur heralde. normalde programcı tavan maaşı 1715 lira, işte ek ödemesi vs vs derken artabiliyo, ama 5sene tecrübeli olup 3bin brüt maaş hoş olmamış :) mühendis kadrosu olmamasındandır muhtemelen. baknz sgk bu maaş olayına nası bi çözüm buldu, yine 1715 lira programcı maaşı + 680 ek ödeme + c,c++,c#,java bildiğini belgelersen %25 zam :) bu durumda neti oluyo sana 2200-2300 felan , bi kurum ilk girene bu kadar maaş verirken, diğeri 5 sene tecrübeliye o maaşı verirse olmaz :) ayıp :)

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

anladım hocam.. programcılar için belki kabullenilebilir bir maaş olabilri bu. çözümleyici dedikleri de lisans mezunu denmiş yani herhangi bir bölüm belirtilmemiş.. mesela iş bulamayan ama yazılımdan anlayanlar için belki devlet işi iyidir. şartlarını falan bilmiyorum. öyle denk geldi, sitede bazıları iş arıyordu belki birilerinin ilgisini çeker diye paylaşayım dedim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

anladım hocam.. programcılar için belki kabullenilebilir bir maaş olabilri bu. çözümleyici dedikleri de lisans mezunu denmiş yani herhangi bir bölüm belirtilmemiş.. mesela iş bulamayan ama yazılımdan anlayanlar için belki devlet işi iyidir. şartlarını falan bilmiyorum. öyle denk geldi, sitede bazıları iş arıyordu belki birilerinin ilgisini çeker diye paylaşayım dedim

aslında programcı kadroları eskiden önlisans için düşünülüyodu zaten mühendis mezunlarıda mühendis kadrolarına alınıyodu. ama artık işin rengi değişti neden bilmem :D artık programcı kadrosu açanlarda lisans mezunu istiyolar , bilgisayar müh mezunu felan istiyolar başvurmak için. ek ödemelerle vs maaşı yükseltiyolar mühendis çekebilmek içinde, yoksa bütçe tasarısı mıdır nedir orda belirtilen tavan maaş 1715 programcı kadrosu için, ona da kimse yanaşmıyodu lisans mezunu. şimdi lisans mezunu almaya başladılar programcı kadrolarına da, ilanları hep öyle açıyolar, önlisanslar nereye gidecek diye soran yok :D

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

yanlışın var hocam. programcı kadrosu için önlisans da olabiliyor

Programcı pozisyonu için;

a) En az ön lisans mezunu olmak,

b) Ön lisans mezunları için 2012-KPSSP93 puan türünden, lisans mezunları için 2012-KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmak,

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Az kişi alacaklar ama bize sıra gelene kadar dolar zaten.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

yanlışın var hocam. programcı kadrosu için önlisans da olabiliyor

Programcı pozisyonu için;

a) En az ön lisans mezunu olmak,

b) Ön lisans mezunları için 2012-KPSSP93 puan türünden, lisans mezunları için 2012-KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmak,

bu kurum için demedim hocam onu, genel olarak kurumların eğiliminden bahsettim. ilk hangi kurum başlattıysa kurumlar yavaş yavaş lisans mezunu istemeye başladılar programcı kadroları için. yoksa zaten programcı kadroları önlisans için kullanıyodu normalde

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

eskiden devlet işi çok daha "kebap" işi olarak tarif ediliyordu sanırm zorlaşmış baya.. artık daha yüksek tahsil yapmak gerekiyor bi şeylere ulaşmak

için. ama bir de ücretli öğretmenlik gibi kölelik iş var. bi arkadaşım bilgisayar öğretmenliği yapıyordu bi lisede. yanılmıyorsam 500 lira gibi bi para

alıyordu. yani gerçekten böyle bi paraysa yazık valla.. zaten taşeronluk sistemini yaydılar türkiyeye, işçinin anası ağlıyor, karın tokluğuna eşek gibi

çalıştırıyorlar milleti.. neyse çok fazla konuyu dağıtmak istemiyorum 

Toplam Hit: 1644 Toplam Mesaj: 14