folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder A'dan Z'ye PHP Kitabı / Rıza Çelik (Görüş/Yorum)

A'dan Z'ye PHP Kitabı / Rıza Çelik (Görüş/Yorum)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

Adanzyephp.com diye de bir web sitesi var. Css ve jquery ile ilgili de iki kitabı daha var.

Ebook sevmiyorum. Internetten doküman makale arasririp parça parça öğrenmekde beni kasiyor.  Görsel eğitimler var. Ucretlileri pahalli ucuz olanlar bedava filanda var ama beni kasiyor.  En iyisi elimin altında kaynak olmasi.  zaten belli bir seviyeye vardiktan sonra kitaptan kopar yolumu alırım. Mevzuya gelince adamın kitaplarını edinen ya da görüşü fikri bilgisi olan muridler paylasabilirseler çok sevindirik olurum.

kendinize ayığ olunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Bende xhtml css kitabı var gayet güzel anlatıyor. Örnekleri felan yerinde. PHP kitabıda var ama okumadım açıkçası. Zaten tamamını okumak için almadım. Referans kitabı olsun diye aldım. php.net de yetiyor zaten. Ama tavsiye ederim güzel kitap bence. Biraz baktığım kadarıyla gayet iyi.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

Yorumların iç açıcı mürid kardeşim. Peki sence üçünü birden mi almaliyim yoksa sadece ise ilk php ve css ile mi baslamaliyim. 

kendinize ayığ olunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

css ve php üzerine kitaplar varsa paylasinda okuyak fakat gercekten soyle saglam bir seyse ve türkceyse lütfen

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    Phpye yeni başladım ben de, elimde dediğin kitabın 2. Baskısı var öneririm ama yeni başlayacaksan bunla başlama. Turkekip.comun eğitimiyle daha hızlı ilerlersin, kitabıda ona yardımcı olarak kullanırsın hacı :) ingilizce ekitap olarakda apressin beginning php & mysqli okuyorum o da iyi. Basitte olsa üyelik formu, upload scripti gibi ıvır zıvır şeyleri yapabilir hâle geldim 1haftada.(html css ve genel programlama temelim vardı, günde 2-5saat arası çalıştım) **özellikle turkekip cdlerindeki adam hernekadar bilgisizce anlatsada pratik yaptırdığı için izlettiriyo dersleri. Sırf vidyoları izleyerek Ve vidyolardaki uygulamaları yaparak en fazla 1-2 ayda işini görecek kadar php öğrenirsin. Tabi programlama temelinin olup olmaması ve günlük çalışma süresi öğrenme sürecini 1aya indirebilir yada 2aydan fazla yapabilir. @scarlett: ingilizce öğren hacı artık :D eve gidince bulurum, Türkçe css falan bişeyler var arşivde. wasd tarafından 21/Oca/13 22:08 tarihinde düzenlenmiştir

:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onparlak
    onparlak's avatar
    Erkek

Bende geçenlerde aldım bu kitabı,gayet iyi anlatıyor ayrıca bir çok kitapta bulamıcağın ayrıntıyı veriyor.Türkekip videolarıda var bende,lise zamanında almıştım aradan 5 yıl geçti hala oturup tamamını izleyemedim :D bence kitap daha iyi.

http://parelsoft.com/ || http://torrentdeposu.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Bence daha önceden programlama temeli olmayan bir insan için çok dağınık bir anlatımı var.Örnekleri ve içeriği kaliteli ama dediğim gibi dağınık.Eğer sıfırdan başlıyorsan önce bir türk ekip videolarını izlemeni tavsiye ederim.Sonra bu kitaba geç.

arbeit macht frei
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

Kadim zamanlarda kayda değer bir süre asp ile ugrasmistim.  Temel mantık ve kavramlara uzak değilim. Html ve css yi de tanirim selamimiz hukugumuz oldu. Ama profesyonel olarak php ye başlamam gerekiyor.  Bir ihtiyaç benim için hemde acil bir ihtiyaç. 

kendinize ayığ olunuz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

turkekip.com setiyle hızlı ilerle. Detaylı bilgi içinde kitabı alırsın elinde sağlam Türkçe kaynak olur, ama bulamadığın bilemediğin yeri yine mecbur forumlardan ve php.netten bakıcan. Ayrıca mevzu eğerki ir2 başkanın mevzusuysa codeigniter php frameworküdür farklı bir olaydır o, phpye ek olarak onunlada uğraşmak gerekir. cakephp,zend gibi popüler başka frameworklerde var.

http://phpframeworks.com/

http://www.codeigniter.gen.tr/

***html,css,xml,javascript,ajax konularındada az buçukta olsa bilgi gerektirir php. Çünkü illaki sayfaların düzenini inceleyip ona göre kodlama yapmak gerekir hazır template kodlanacak bile olsa. Oturup javascripti baştan sona bitirmek gerekmez ama azbuçuk bilmek gerekir hani kodları nereye nasıl ekleyeceğini falan bilmek için.

:)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    thekurdo bunu yazdı

Kadim zamanlarda kayda değer bir süre asp ile ugrasmistim.  Temel mantık ve kavramlara uzak değilim. Html ve css yi de tanirim selamimiz hukugumuz oldu. Ama profesyonel olarak php ye başlamam gerekiyor.  Bir ihtiyaç benim için hemde acil bir ihtiyaç. 

hocam döngüler filan mantıgını biliyosan al dursun elinin altında el kitabı gibi mubarek herşeyi yazmış json,ajax,xml,css,seo hepsine değiniyor.

arbeit macht frei
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

Wasd reizin konuyla ilgili değil bu. Benim ticari işlerim için bana ihtiyaç artık.

Eywallah hacilar birde adam herşey hakkinda yazmış dediğiniz gibi o yüzden biraz killandim kalotesiz bir set olabilir diye. Ama yorumlar iyi  bu seti alipda memnun olmayan yok sanirim.

Edit.  Birde set de jquery ile ilgili bir kaynak var. Fakat javascript ile ilgili bilgi yok. Jquery javascript ktphmwsi.  Acaba o kitap da javascript den mi başlıyor konular bilemedim

kurdo tarafından 22/Oca/13 00:30 tarihinde düzenlenmiştir

kendinize ayığ olunuz
Toplam Hit: 3878 Toplam Mesaj: 17