folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Adil Kullanım Kotası Tekrar 1 Megabit

Adil Kullanım Kotası Tekrar 1 Megabit

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

Burda verilen tepkileri ttnet vereceksiniz beyler tabi takarlarsa alt yapı yetmıyor diyen ben değilim onlarında çok umurlarında değil sonuçta her türlü kazanıyorlar kullanmaz kapatırsanız çokta umurlarında olmaz belkide bunu çok fazla internet kullananlar için yapmışlardır abonelikten çıksın rahatlasın internet diye yada daha farklı bir pakete geçsin fazla kazanalım yoksa kimse zevkinde böyle bir kota koymaz diye düşünüyorum sonuçta bu olumsuz yansıyacağını bilirler ama bizim ülkede tepkisiz kalınıp anca lafta olduğundan dolayı pekte umurlarında değilsiniz böyle yapsalarda kullanacağınızı biliyorlar bu ülkede anca bu kadar olur çok düzgün herşeyimiz bir internetimiz böyle sankı devlet böyle firmalardan çok vergi alıyor firmalarda bizden alıyor ülkede zaten son zamanlarda herşeyin fiyatı 2 kat artı şikayet edersenizde devlet umrunda değil vergi alıyor firmayı tutacak mantık olarak sonuç olarak çıkmaz sokak neden altyapı yapılmıyor neden yapsın zaten böylede kazanıyorlar internet alt yapısı belli bir yerde oluyor başka yerlere götürmüyorlar arz talep olmayan bir yerde satıcının dükkan açması gibi bir durum olur bu kimsede alt yapı götürmek istemez olan alt yapıyı yenilemek desek bu o kadar kolay bişey değil fiber döşemeleri bile 1 seneyi bulmuştu bizim burada kapıya kadar gelen fiberi alamadık talep olmadığından dolayı adamlar getirmiyor istemiyorlar daha fazla abone zaten yola bildikleri kadar yoluyorlar birde zarara girmeye hiç gerek yok 3g çıkalı kaç sene oldu sınırsız diye bir durum yok internete neden yok alt yapı olmadığından dolayı yoksa adım başı baz istasyonu var sen giderde internet kullanıcılarına 50tl sınırsız verirsen zaten herkes kullanır pert olur gider bunu yapmadan bile 1gb interneti satıyorlar 10 20 daha fazla kazanıyorlar müşteri memnun gibi bitince yeni internet alıyor hemde alt yapı uzun süre yenilemeden devam edecek ve her zaman kapasite dolmayacak telefon çıkınca 3mp 5mp 8mp 13mp diye gidiyor 50mp yapabilecek durumdayken internet içinde bu böyle devamlılığın sağlanması gerekiyor onun için böyle yola gidiyorlar 3mbit 1mbit yapıncada ttnet çıkarır şimdi farklı paketler daha fazla paraya daha hızlı der daha fazla kazanır daha fazla aboneye çufçuflar interneti kullanıcılardan daha fazla kazanç ticaret böyle yapılır sizin daha iyi şartlara getirmek yerine kendilerini daha fazla kazanacak konuma getiriyorlar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Satir basi birakma huyun yokmu mubarek enter tusunu kullanaydin iyidi cryptolu yazi gibime geliyor bakinca

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Geçirilen kazığın isminin adil olması da ayrı komik.Acaba hepize sokacaz o yüzden mi adil demek istediler.

Bulunduğum yerde ttnet dışında iss de yok adamlar alırsan ekime kafasındalar 

طדṮ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

bunların ismini duyunca sinirden elim ayağım titriyor aga 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

AKK'yi ilk piyasaya çıkaran BTK ' nın bok yemesi mi? Yoksa TTNET'in kendine has sevişmesi mi bu yeni uygulama? Resmi bir karar var mı? Yoksa özel firmaları TARİFE adı altında yeni sevişme şekilleri mi?

Madem öyle birşey yapıyorlar fiyatlarıda indirsin sevgi pıtırcıkları. 3'de birine düşürebilirler mesela. Aylık 80 TL para veriliyor internete, en az 50 TL olsa Yıllık yarım milyarı geçik (600TL)

para ödeniyor verilebilen hizmet bu mu? Yoks söğüşlenen yöntem bu mu?

DrKill tarafından 03/Eki/15 20:29 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

AKK'yi ilk piyasaya çıkaran BTK ' nın bok yemesi mi? Yoksa TTNET'in kendine has sevişmesi mi bu yeni uygulama? Resmi bir karar var mı? Yoksa özel firmaları TARİFE adı altında yeni sevişme şekilleri mi?

Bu naneyi ilk Turkcell, Superonline'ı alınca çıkardı sonrasında TTnet ibneside başladı. Çünkü çok iyi hatırlıyorum o zaman en hızlı paket 8 megabit sınırsızdı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

Bu naneyi ilk Turkcell, Superonline'ı alınca çıkardı sonrasında TTnet ibneside başladı. Çünkü çok iyi hatırlıyorum o zaman en hızlı paket 8 megabit sınırsızdı.

Hocam bunun resmi çıkış noktası ilk başta BTK idi. Hatta ilk çıktığında 1MBPS ye indiriliyordu. Daha sonra ttnet aboneleri çok şikayete başlayınca BTK baskı altında 3mbps alt limite yükseltti.

Dediğin gibi eskiden de TARİFE olarak vardı AKK ama çoğu uygulamıyorduda (süperonline hariç). BTK resmi kararı çıkarınca hepsi uygulamaya başladı.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şuanda en az 5-6 megabit download, 3-4 megabitte upload hızı olması lazım. Yoksa net çekilecek çile değil. Youtube'ta 480p üstünü unuttum ben.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    bir benim mi kotam dolmuyor arkadaş, her ay 80-120 gb arası download trafiğim var ama şimdiye kadar hiç yavaşlamadı.. Bunlarda kota kontrolü yapan bir sistem yok sanırım..16 mbit hız, 50 gb AKK, 46 TL. ödüyorum.(5 yıldır d-smartnet abonesiyim)

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Öyle yazmışsınız ki sanki ben adamları savunuyorum. Onların yapacağı işi sikiyim her şeyin en pahalısını en dandiğini kullanıyoruz. Böyle kaderi de sikiyim böyle sikik bir ülkede yaşadığımız için. Bizden kötüleri de var ama o da onların sorunu artık.

Sikilmneye mahkum diyen arkadaş(lar) 320 kbps adam gibi bir playerla kaliteli dinlemek varken youtube'daki sikik sesi dinleyerek kulağını siken sizlersiniz.

Bir şeyin sınırsınızı buldunuz mu köküne kadar sömüreceksiniz illa. İlk sınırsız görüşmeli mobil tarifeler çıkınca bebeğin yanına telefonu bırakıp komşuya giden milletten ne bekliyorum ki.

Özet olarak gereksiz olan her şeye karşıyım ben. Çocuk yapmadım yapmayı da düşünmüyorum ama sizin çocuklarınız bize küfür etmesin diye sakız kağıdını bile geri dönüşüme kazandırmaya çalışıyorum. Arabada günlerce 1 torba kağıt, poşet, ambalaj atığı gezdiğimi biliyorum. Siz çılgınlar gibi tüketmeye sömürmeye devam edin.

sLeymN konuşma tarzına dikkat et. Gelip buraya sana küfür etmişiz gibi götünle okuyup yorum yazma.

DarkSkull tarafından 03/Eki/15 21:49 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 4766 Toplam Mesaj: 39
akk