folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Adım Adım Schengen Muafiyeti

Adım Adım Schengen Muafiyeti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Hocam İsviçre ve Almanya ya direk pasaportla gidebilecekmiyiz. Benim için önemli olan bu

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

haberi guncelledim arkadaslar, muafiyet baslama tarihi erkene alindi 

@siyahbereli hocam mesajini yeni gordum, pm atsaydin keske..  soruna gelince evet girebilecegiz.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

nasıl heycanlanıyorum şu başlığı gördükce.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı

yanliz hocam pasaport konusunda soyledigim bir sey var, vize muafiyetinden yararlanmak icin pasaportun degismesi gerekiyor. Onlarin standartlarina uygun pasaportlar gelecek sanirim. Oysa bizim pasaportlarin yeterli oldugunu dusunuyordum ama degilmis.

Bu arada kesin olmamakla birlikte bize sadece kisa sureli muafiyet veriyorlar yani her 180 gunde 90 gun kalma hakkimiz olacak schengen bolgesinde.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

adamlar hem turist geliri elde etmiş olacak hemde 3 milyon suriyeliyi bize kitleyecek ama yinede seviniyorum mk

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Hacilar, gene bir itlik/pustluk soz konusu sanirim. Sozcu'den alinti;

Ayrıca, Türk vatandaşları için AB'nin söz verdiği vize muafiyeti birkaç ay daha geriye çekilmesi "teklif edilecek". Vize muafiyetinin bu yılın Haziran ayında başlayıp başlamayacağına AB üyesi ülkelerin hükümetleri karar verecek.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Zande bunu yazdı

Hacilar, gene bir itlik/pustluk soz konusu sanirim. Sozcu'den alinti;

Ayrıca, Türk vatandaşları için AB'nin söz verdiği vize muafiyeti birkaç ay daha geriye çekilmesi "teklif edilecek". Vize muafiyetinin bu yılın Haziran ayında başlayıp başlamayacağına AB üyesi ülkelerin hükümetleri karar verecek.

hocam zaten suan cikan sey taslak bunu daha dogru durust hale getirip 5. madde uygulandiginda gerceklestirecekler. Eger vize muafiyeti onaylanmazsa geri kabul anlasmasini feshederler diye dusunuyorum. Cunku daha once de belirttigim gibi turkiye icin vizeden muaf 89 ulkeyle olan vize anlasmasini feshetti cunku bu ulkelerin schengen e girmeleri icin vize gerekiyordu. Haziran ayinda artik belli olur bakalim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Açıkcası, siyaseti bir tarafa bırakırsak; vize muafiyeti benim açımdan faydalı birşey. 180 günde 90 güne bile OK derim. Pasaportta yakında Schengen'lerden yer kalmayacak. Şu ana kadar en fazla 2 yıl verdiler. Onun dışında 1 yıl, 1 yıl devam ediyor. E, iş yaptığım adamlar Avrupa'da; ayrıca gittiğim denetimlerde de gemiler genelde Avrupa'da oluyor. Bizde sürekli konsolosluk konsolosluk dolanıyoruz. Schengen almanın güzel yanlarından biri ABD ve İngilitere'de başvuru yapınca anında Schengen kadar vize veriyor, bazı durumlarda ABD direk 5 yılda veriyor.

Eleştirel kısma gelirsek; bizim millet zannediyor ki; muafiyet gelince atlayacak Topkapı-Münih otobüsüne ver elini Almanya. Sonra oraya yerleşecek, evlenecek, Alamanlar buna sosyal haklar verecek bıdıbıdı... Yok öyle bir dünya; çökecek dahi olsa hiçbir aklı başında Avrupalı politikacı Türkiye'yi oraya kabul etmez. Adamların kendisinde zaten işsizlik var; birde ucuz iş gücü girişi yaratıp, piyasalarını iyice darmadağın mı edecekler? En fazla beyin göçünü desteklerler.

Kişisel fikrime gelince; bu AB üyeliğinden biran önce vazgeçmekte ve Türk Cumhuriyetleri ile yakınlaşmakta daha büyük fayda görüyorum. Ütopik bir düşünce ama neden olmasın?!

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    FOXXLY bunu yazdı

yanliz hocam pasaport konusunda soyledigim bir sey var, vize muafiyetinden yararlanmak icin pasaportun degismesi gerekiyor. Onlarin standartlarina uygun pasaportlar gelecek sanirim. Oysa bizim pasaportlarin yeterli oldugunu dusunuyordum ama degilmis.

Bu arada kesin olmamakla birlikte bize sadece kisa sureli muafiyet veriyorlar yani her 180 gunde 90 gun kalma hakkimiz olacak schengen bolgesinde.

Hacıııı abiii 180 günün 18'i bana yeter ne diyon sen :D fazlası bize zarar zaten sapıtırız  vesselam  :D 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    diplomali-issiz bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    FOXXLY bunu yazdı

Hacıııı abiii 180 günün 18'i bana yeter ne diyon sen :D fazlası bize zarar zaten sapıtırız  vesselam  :D 

lan abidik gubidik şeylerle uğraşmayız en azından. Bileti alır basar italyaya gideriz fena mı

Almanya Fatihi
Toplam Hit: 5558 Toplam Mesaj: 51
schengen vize muafiyeti