folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Adsense Aralık Ayından Kalan Bakiye

Adsense Aralık Ayından Kalan Bakiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar aklım allak bullak oldu benim.Hani bu işlerde tecrübesizde değilim ama ne oldu anlayamadım.Yardım edin bana bu konuda lütfen.

Şimdi aralık ayında ulaşmam gereken ödeme miktarı 180'di sanırım.Herneyse buna ayın 23'ünde ulaşmıştım.Ödememi aldım.Aralık Ayının 23'ünden 31'ine yanı ayın sonuna kadar 93 dolar daha kazandım ve ocak ayına geçtim.Ocak ayında ulaşmam gereken miktar 230 oldu.Ayın 27'sinde yani dün 230'a yaklaşınca ödeme yapıldı.Peki bu aralık ayının 23'ünden 31'ine kadar kazandığım 93 dolar nereye gitti ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeYaZZZ
    BeYaZZZ's avatar
    Erkek

230 eklemiş olamaz mı ? tam bilgi için desteğe mail atsan ?

THE BeYaZ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smok3
    smok3's avatar
    Erkek

Ödeme periyodu hakkında yanlışın var. 1-31 aralık arasında kazandığın 25-31 ocak arasında yatar. 23-31aralık arasında kazandığın bu ay alacağın ödemeye dahil. 23 aralıkda aldığın ödeme de 1-30 kasım tarihleri arasındaki kazancın

never say never...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

BeYaZZZ bunu yazdı:
    -----------------------------

230 eklemiş olamaz mı ? tam bilgi için desteğe mail atsan ?

Yok hocam eklemiş olamaz.. Yani hergün takip ediyor ve o 93 doları da neden eklemiyor diye düşünüyordum.. Gerçi bu ayın ayrıntıları henüz geçmemiş ama resim koyuyorum.

edit// çözümlendi resim kaldırıldı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

smok3 bunu yazdı:

Ödeme periyodu hakkında yanlışın var. 1-31 aralık arasında kazandığın 25-31 ocak arasında yatar. 23-31aralık arasında kazandığın bu ay alacağın ödemeye dahil. 23 aralıkda aldığın ödeme de 1-30 kasım tarihleri arasındaki kazancın

Biliyorum bir sonraki ay olayı.Aklım karışmasın diye ödeme aldığım aylar üzerinden konuştum.. bir önceki ayın kazancı yatar biliyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Genel bakış sekemsin de bu ay yani ocak ayı kazancım 1 ocak tarihinden 27 ocak tarihine kadar 224 dolar.Gün gün ne kazandığım yazıyor.üzerine eklenmeiş yani.. Yukarda koyduğum resimde 23 aralıkta 138 dolar ödeme alıp 31 aralıkta ay sonunu toplamda 230 dolar ile kapatmışım.

230 - 138 = 92 dolar (nerede ?)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

CyberAngel bunu yazdı:

Arkadaşlar aklım allak bullak oldu benim.Hani bu işlerde tecrübesizde değilim ama ne oldu anlayamadım.Yardım edin bana bu konuda lütfen.

Şimdi aralık ayında ulaşmam gereken ödeme miktarı 180'di sanırım.Herneyse buna ayın 23'ünde ulaşmıştım.Ödememi aldım.Aralık Ayının 23'ünden 31'ine yanı ayın sonuna kadar 93 dolar daha kazandım ve ocak ayına geçtim.Ocak ayında ulaşmam gereken miktar 230 oldu.Ayın 27'sinde yani dün 230'a yaklaşınca ödeme yapıldı.Peki bu aralık ayının 23'ünden 31'ine kadar kazandığım 93 dolar nereye gitti ? 

böyle bi adsense mantığı yok ki en büyük hata burda Adsense bakiye toplamalarını ve ödemelerini aylık yapar 1-31 Aralık arasında ne kazandıysan öder. 23' üne kadar XX $ kazanmışsın bunu ödeyelim kalan 7 günü sonra öderiz gibi bi mantığı yok. Aralık ayı biter hesabın kesilir bir sonraki ayın ilk 10 günü içerisinde kazancını kesinleştirir. Ardından kesinleştiği ay sonunda bir önceki ayın toplam kesinleşen rakamını yani 1-31 Aralık arasında kazanılan miktarı öder. Sen eğer aralık ayının ödemesini aldıysan aralık 23' e kadar değil Aralık ayının tamamını yani 1-31 Aralık arasında kazanılan tüm mikatrı almışsındır. Google Adsense bana bu ay bi 100$ salla geriye kalan içerde kalsın ihtiyacım olduğunda alırım mantığı ile çalışmaz ay içinde hakedişinin hepsini bir sonraki ay öder. 

Edit: o gördüğün 23 Aralık' ta olan ödeme Aralık ayında kazandıkların değil Kasım ayında kazandıkların. Noel sebebi ile 1 hafta önce ödeme yaptı Google Kasım Ayı ödemelerini. Yani senin Aralık ayında kazandığın rakamdan düşülmedi o 23 Aralık' ta yapılan ödeme. 8 Aralık' ta kesinleşen Kasım 1-31 arasında kazanılan Kasım ayı rakamın ödendi sana. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu da aralık ayı kazancım.. Aralık ayında bana 138 dolar ödendi.23 aralıkta ödendi..ay sonuna kadar toplamda 231 dolar kazanmışım.93 dolar kayıp.Benmi yanlış anlıyorum, görmediğim birşey mi var dostlar ? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

23 Aralıkta aldığın ödeme Kasım ayı ödemen senin Aralık ayı ödemen değil ki Aralık ayı ödemeleri bugün işleme alında pazartesi çekeceksin aralık ayında o hak etmiş olduğun 231 $ pazartesi hesabında olacak :} 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sRcN bunu yazdı:

CyberAngel bunu yazdı:

böyle bi adsense mantığı yok ki en büyük hata burda Adsense bakiye toplamalarını ve ödemelerini aylık yapar 1-31 Aralık arasında ne kazandıysan öder. 23' üne kadar XX $ kazanmışsın bunu ödeyelim kalan 7 günü sonra öderiz gibi bi mantığı yok. Aralık ayı biter hesabın kesilir bir sonraki ayın ilk 10 günü içerisinde kazancını kesinleştirir. Ardından kesinleştiği ay sonunda bir önceki ayın toplam kesinleşen rakamını yani 1-31 Aralık arasında kazanılan miktarı öder. Sen eğer aralık ayının ödemesini aldıysan aralık 23' e kadar değil Aralık ayının tamamını yani 1-31 Aralık arasında kazanılan tüm mikatrı almışsındır. Google Adsense bana bu ay bi 100$ salla geriye kalan içerde kalsın ihtiyacım olduğunda alırım mantığı ile çalışmaz ay içinde hakedişinin hepsini bir sonraki ay öder. 

Edit: o gördüğün 23 Aralık' ta olan ödeme Aralık ayında kazandıkların değil Kasım ayında kazandıkların. Noel sebebi ile 1 hafta önce ödeme yaptı Google Kasım Ayı ödemelerini. Yani senin Aralık ayında kazandığın rakamdan düşülmedi o 23 Aralık' ta yapılan ödeme. 8 Aralık' ta kesinleşen Kasım 1-31 arasında kazanılan Kasım ayı rakamın ödendi sana. 

Hocam sen anlayan bir arkadaşa benziyorsun.Senden sonra bir resim daha ekledim..Öncesini sonrasını karışıklık olmaması için bi bırakalım.Aralık ayı kazancım bir önceki mesajımda gün gün yazıyor.Toplamı 231 dolar seninde gördüğün gibi.Aralık ayında bana ödenen miktar yine yukardaki ödeme resminde yazıyor yani 138 dolar.. 

Ocak ayı kazancımda gün gün yazıyor.Onunda toplamı 224 dolar.Adsense bana ocak 27'de yani dün 230 dolar daha ödemiş.Anlamadığım nokta geçen aydan kalan bir para var ve üstüne eklenmedi bu para.Hepsini ödemiştir diyorsun ama resimde hepsini ödemediği görülüyor.  

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sRcN bunu yazdı:

23 Aralıkta aldığın ödeme Kasım ayı ödemen senin Aralık ayı ödemen değil ki Aralık ayı ödemeleri bugün işleme alında pazartesi çekeceksin aralık ayında o hak etmiş olduğun 231 $ pazartesi hesabında olacak :} 

bi salağa anlatır gibi anlatırmısın hocam :)) anlayamıyorum amk 

edit// tamam anladım galiba.. yememiş yani parayı :)

Toplam Hit: 1430 Toplam Mesaj: 19