folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ağaçlandırma İçin Hibe Arazi Almak Mümkün Mü?

Ağaçlandırma İçin Hibe Arazi Almak Mümkün Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Arkadaşlar selamlar, bir yıldır düşündüğümüz bir sosyal sorumluluk şeyimiz var. Kendi çapımızda bir orman yaratma hayalimiz var.
    Ayda takriben 100-150 arası fidan dikecek bütçemiz var fakat bunun için arazi istiyoruz. Devlet baba bize bu araziyi "sadece ağaçlandırma" şartı ile verir mi acaba. Eğer verirse orman bakanlığı mı verir, belediye mi bakar.
    Hiç bir bok bulamadık internette konu hakkında. 

Aranızdan biri varsa konu ile ilgili bilgi sahibi, ormana adına bi iki fidan bizden :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Kiralamanız icabında BELİRLİ AĞAÇLARIN dikimi için  teşvik amaçlı kiralıyor devlet. Hatta çok cüzzi miktarlara. Ama belirli sıklıklarla kontrol sağlanıyor, şartlar yerine getirilmezse veya kötüye kullanım tespit edilirse elinizden alınıyor.

Tabiki hazine arazileri için geçerli.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    iSo bunu yazdı

Arkadaşlar selamlar, bir yıldır düşündüğümüz bir sosyal sorumluluk şeyimiz var. Kendi çapımızda bir orman yaratma hayalimiz var.
    Ayda takriben 100-150 arası fidan dikecek bütçemiz var fakat bunun için arazi istiyoruz. Devlet baba bize bu araziyi "sadece ağaçlandırma" şartı ile verir mi acaba. Eğer verirse orman bakanlığı mı verir, belediye mi bakar.
    Hiç bir bok bulamadık internette konu hakkında. 

Aranızdan biri varsa konu ile ilgili bilgi sahibi, ormana adına bi iki fidan bizden :)

buna benzer birşey bende 1-2 yıldır düşünüyorum aslında bilen falan varsa çok iyi olur güzel bi proje var aklımda benimde hiç bi ticari kaygısı olmayan.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Alabilite varsa benim niyetim var zaman bulup kosturmadim alabilirsem yazarim da.dayin yoksa zor dayin olsa da zor .

Buyuksehir icindeyse belediye.disindaysa merkez disinda orman bakar sen direkt ormana git mudurle yetkili.birisiyle konus duz tayfayla muhatap olma hic

hipokondriyak tarafından 30/Haz/16 01:26 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Vay arkadaş boş duran araziye bedavadan yılda 1500 tane ağaç dikecem diyorum zerre para kazanma durumum yok. Benim peşimden koşmaları lazım değil mi normalde. Ne boktan bi yerde yaşıyoruz ya

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

arazi değilde fidan desteği veriliyor diye biliyorum. Gerçi yol kenarlarındaki hatıra orman arazileri devlete ait olmalı kimsenin tapulu malı olmasa gerek araştırmak lazım.

edit: arazi tahsisi ücretli imiş;

http://istanbulobm.ogm.gov.tr/Documents/Hatıra%20Ormanı.pdf

1–5 yaş arası : 10.000 TL/Hektar,

6–10 yaş arası : 20.000 TL/Hektar ve

11–15 yaş arası : 30.000 TL/Hektar olarak uygulanacaktır rakamlar 2008 için.

http://www.ormansu.gov.tr/osb/haberduyuru/guncelhaber/14-04-16/Hatıra_Ormanı_Geleneği_Devam_Ediyor….aspx?sflang=tr

Hatıra Ormanı Nasıl Kurulur?

Hatıra ormanı çalışmaları dört farklı şekilde şöyle yürütülüyor:

1)      Bedelli Tesis Edilen Hatıra Ormanı Ağaçlandırmaları; belirlenen fidan bedelinin, talepte bulunan gerçek veya tüzel kişiler tarafından yatırılması şartıyla oluşturuluyor. Fidanların dikimi, bakımı ve korumasına ait iş ve işlemlerin tamamı Orman Genel Müdürlüğü tarafından üstleniliyor.

2)      Bedelli İsimlendirilen Hatıra Ormanı Ağaçlandırmaları; en fazla 15 yaşına kadar olan ağaçlandırma ve erozyon kontrolü sahaları, belirlenen hektar bedeli ile gerçek ve tüzel kişiler adına isimlendiriliyor.

3)      Bedel Yatırmadan Gerçek ve Tüzel Kişiler Tarafından Tesis Edilen Hatıra Ormanı Ağaçlandırmaları;gerçek veya tüzel kişiliklerce bedel yatırmadan, projelendirilmiş sahalarında, projesinde belirtilen tesis ve bakıma ait iş ve işlemlerin tamamı kendisi tarafından yapılıyor.

4)      Bedelsiz İsimlendirilen Hatıra Ormanı Ağaçlandırmaları; ülke ve ülke ormancılığına faydalı hizmetleri geçen devlet adamlarıyla, hayatını kaybetmiş ormancılar veya meslek dışından kişilerin hatıralarını yaşatmak, önemli olayları, günleri ve diğer devletlerin veya devlet adamlarının dostluklarını belgelendirmek için oluşturuluyor. Bedelsiz isimlendirilen hatıra ormanı ağaçlandırmalarında, isimlendirilecek sahanın yaş sınırı bulunmuyor.

http://www.tema.org.tr/web_14966-2_1/neuralnetwork.aspx?type=37

tema ile iletişime de geçebilirsiniz.

Hatıra ormanı yapmak istemediğinizi anladım ama devletin sunduğu tek hizmet bu gibi.

heza tarafından 30/Haz/16 01:44 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerfurkan1098
    omerfurkan1098's avatar
    Erkek

Fatih Orman müdürlüğü ile konuşmuştum. Hatıra ormanlarını sen dikemiyorsun. Mescere haritaları var. Bu haritalar yıllık dikim ve bakimi gösteriyor. Senin ismini yazıp kendi dikip bakıyor. Diye söyledi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek

Hocam dediğine benzer bir proje Bursada 4 5 yıl önce gerçekleşti zaten. Devlet bunu yapıyor yani

Şimdi devlet sana zaten boş olan araziyi ücretsiz olarak vermez. Bundan mutlaka bi kazanç elde etmesi lazım

5 yıl önce belki daha önce olabilir tam hatırlamıyorum Bursa - Kacabey / Gölecik Köyünde devlet ormanlık, makilik alanları (ağaç değilde diken çalı çırpı olan alanları) temizledi. Buralarda ağaç yetiştirilecek tarzda tarım alanları açtı ve onları ücretsiz olarak köydeki insanlara dağıttı. Belirli ağaçlar ekilmek suretiyle (çam, badem. bildiğim) oranın ağaçlandırmasını, bakımını, işçiliği devlet sana veriyor ve ordan elde ediceğin ürünlerin getirisinide sen alıyorsun.

Tam bilmiyorum ama b2 arazi diye geçiyor sanırım. Bi araştır derim.

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Umarım peşinden koşacak bir kurum kuruluş vardır, orman dikeyim diyen adamın dikmesini engellemek saçmalık, para istemek daha büyük saçmalık

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

Kimse ve hiç bir kurum seni desteklemez sadece Tema ile iletişime geç onlar sana en doğru bilgiyi verecektir. ağaçlandırma için üçretsiz araziyi en son çeviz bahçesi için 40 yıllık proje için kirialıyordu devlet. ilçe tarım bunun için sana yardımcı olur. İstanbuldayım ama ara ara Sivas/Zara'nın bir  köyünde (kendi köyümde) 2 yıldır fidan dikiyorum min sayı 1000 adet orman genelmüdürlüğü veriyor  ücretsiz olarak sıf bu iş için fidan dikim makinası aldım bu yıl yoğun oluğmdan dikemiyecem ama seneye kafamda TBT için hatıra ormanı var yönetim izin verirse.  OGM ücretsiz olarak artı yapmak istediğin yerde arıcılar varsa onlarla görüş bal ormanı diye bir durum var arıçılığı destek anlamında ogm den gelen mail 

Sayın Erdem ÖNER,

BİMER aracılığı ile Genel Müdürlüğümüze intikal ettirilen 18/04/2015 tarih ve 3951 sayılı dilekçenizde belirtmiş olduğunuz talebiniz Genel Müdürlüğümüzce incelenmiş ve değerlendirilmiştir.

Bilindiği üzere; öncelikli hedefi arıcılığı desteklemek olan ve 2013-2017 yıllarını kapsayan Bal Ormanı Eylem Planı Genel Müdürlüğümüzce hazırlanarak uygulamaya geçilmiştir. Söz konusu eylem planı ile; yılda her bir Bölge Müdürlüğümüzde 2’şer adet olmak üzere 1.620 hektar alanda 54 adet bal ormanı, 2017 yılı sonunda ise toplam 8.100 hektar alanda 270 adet bal ormanı tesisi öngörülmektedir.

Arıcılarımızın talep ve önerileri de dikkate alınarak, bugüne kadar (2015 Eylül sonu itibariye) 31.394,6 Ha. alanda 237 adet Bal Ormanı kurulmuştur.

Bal ormanına uygun gördüğünüz alanları tespit edip, Yukarıçamözü Köyünden sorumlu Orman İşletme Müdürlüğü veya İlgili Orman İşletme Şefliğine bir dilekçe ile başvurur iseniz gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yapacaklardır.

Orman Genel Müdürlüğü olarak, arıcılığın geliştirilmesi ve dolayısıyla istihdamın artmasına yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla sürdürülmekte olup bu konuda göstermiş olduğunuz duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz.

Saygılar.         

Mehmet EHLİL

Şube Müdürü

1. fidan dikimi

https://www.youtube.com/watch?v=NCwLlmVgQxk

2. fidan dikimi

https://www.youtube.com/watch?v=AZ1HMY963VQ
    İstanbulda dikicem dersen ziraat teknikeri olarak gelip dikime bakıma ve her şleyine seve seve yardımcı olmaya gelirim bedel talep etmeksizin 

erdem358 tarafından 30/Haz/16 06:05 tarihinde düzenlenmiştir

Yav he he
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saposcol
    saposcol's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

iso, arkadaşım yalovada kiralamıştı. her türlü kiralama bedeli ödüyorsun.

o kiralayıp 5 000 adet ceviz ekti, 10 yıl sonra ceviz ağaçlarını satacak : )

Hakedeni hayatıma sokarım, haketmeyenin hayatına sokarım..
Toplam Hit: 3638 Toplam Mesaj: 23
sosyal sorumluluk hibe arazi