folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Ahanda Gerçek Hastalık. 35 Bin TL Bulamazsa Gözü Patlayacak

Ahanda Gerçek Hastalık. 35 Bin TL Bulamazsa Gözü Patlayacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

< style=": ; width: 1px; height: 1px; top: -999px; left: -999px;" name="Remote">

35%20bin%20TL%20bulamazsa%20gözü%20patlayacak

35 bin TL bulamazsa gözü patlayacak

Sakarya'nın Kocaali ilçesine bağlı Kirazlı köyünde yaşayan küçük kız çocuğunun gözü, ameliyat edilmezse patlayacak.

Güncelleme:20 Ocak 2013 18:01

Kirazlı köyünde yaşayan 39 yaşındaki epilepsi hastası Ayhan İnce ve Emine İnce’nin 3 çocuğundan en küçüğü olan 6 yaşındaki Beyza, oyun oynarken düşmesi sonucu gözünde oluşan hasar sebebiyle İstanbul Cerrahpaşa Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Göz tansiyonu teşhisi konularak ameliyat edilen Beyza’nın gözü ameliyat sonrası şişmeye başladı. Ailenin maddi durumu iyi olmadığı için başka doktora gidememesi sonucu küçük Beyza’nın gözü günden güne kötüye gitti.

Amca Yusuf İnce'nin durumu Kocaali İlçe Kaymakamlığı’na bildirmesinin ardından Kaymakamlık tarafından yapılan 100 TL yol parası yardımı ile küçük çocuk yeniden hastaneye götürüldü. Burada ameliyat için kendilerinden 35 bin TL istendiğini belirten baba Ayhan İnce, yardım bekliyor.

Beyza’nın durumunun kötüye gittiğini ve ameliyat olması gerektiğini söyleyen Amca Yusuf İnce ise “Beyza’nın gözü büyümeye devam ediyor ve böyle devam ederse gözünü kaybedecek. Maddi durumumuz iyi olsaydı bu konuda düşünmeden bu parayı verirdik ancak durumumuz buna imkan vermiyor. Beyza’nın her gün ağrıları artıyor ve iyice şişen gözü yerinden çıkacakmış gibi duruyor” diye konuştu. (İHA)

hepsini mynetten aynen alıp yapıştırdım 1 milyon değil 35bin tl .

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Bunu milliyet 2 saatliğine siteye koysun anında toplanır

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

http://www.sondakikahaberleri.info.tr/haber/757581-2-5-yasinda-ama-5-ayri-makineye-bagli-yasiyor

İzmir de acı yaşam mücadelesi... Doğumdan hemen sonra kalbinde sekiz ayrı delik bulunduğu belirlenen 2.5 yaşındaki minik Elif Çakır ın beş ayrı makineye bağlısürdürdüğü yaşam mücadelesi , yürek burkuyor.

bunlar akraba evliliği sonucu olabilir mi ?

kaygusuz tarafından 20/Oca/13 18:23 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Fotoğraftaki soldaki gülen kızı anlayamadım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

düşünüyorumda devlet vatandaşına bakmayacaksa milyonlarca lira vergiyi harcı niye toplar

le le le sakine
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

< style=": ; width: 1px; height: 1px; top: -999px; left: -999px;" name="Remote">

2.5 yaşında ama 5 ayrı makineye bağlı yaşıyor

2.5%20yaşında%20ama%205%20ayrı%20makineye%20bağlı%20yaşıyor

İzmir'de acı yaşam mücadelesi... Doğumdan hemen sonra kalbinde sekiz ayrı delik bulunduğu belirlenen 2.5 yaşındaki minik Elif Çakır'ın beş ayrı makineye bağlı sürdürdüğü yaşam mücadelesi, yürek burkuyor.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

İzmir'de, doğumdan hemen sonra kalbinde sekiz ayrı delik bulunduğu, akciğeri ile kalbi arasında, dünyada ender rastlanan şekilde ana damarının olmadığı belirlenen minik Elif Çakır'ın beş ayrı makineye bağlı sürdürdüğü yaşam mücadelesi, yürek burktu.

İkinci çocukları Elif'e, binbir güçlükle evlerinde bakmak zorunda kalan gözü yaşlı anne Arife Çakır, Sadece bir an önce iyileşmesini istiyorum. Sesini duysam, makinelerden kurtulduğunu görsem yeter dedi.

TIBBEN YAPILACAK BİRŞEY YOK

Elif Çakır, 2.5 yıl önce dünyaya gelince annesi Arife ve babası Osman Çakır'a büyük mutluluk yaşattı. Diğer çocukları Yağmur'un (6) ardından dünyaya gelen Elif'le sevinçleri bir kat daha artan Çakır çifti, doğumdan sadece bir hafta sonra bebeklerinin nefes darlığı çektiğini farketti. Hastaneye götürülen minik Elif'te, dünyada az rastlanan şekilde, kalbiyle akciğeri arasında ana damarın olmadığı, kalbinde sekiz ayrı delik bulunduğu ve kalp kapakçığının tam olarak gelişmediği tespit edildi. Yaklaşık 15 ay boyunca hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören minik Elif, doktorlar tarafından, tıbben yapılacak birşey kalmaması, evde bakılmasının daha uygun olacağı düşüncesiyle taburcu edildi.

EVLERİ HASTANEYE DÖNDÜ

Doktorların kararıyla önce yasa boğulan Çakır çifti, daha sonra İl Sağlık Müdürlüğü'nün kendilerine zimmetlediği beş ayrı makineyle evlatları için yaşam mücadelesi başlattı. Sempatikliğiyle görenlerin sevgisini kazanan minik Elif için adeta evde bir hastane ortamı kuruldu. Tüm mücadelelerine rağmen çocuklarının eski sağlığına kavuşması yolunda olumlu bir gelişme sağlayamayan Çakır çifti, son çare olarak yardım istedi. Çocuğunun başında olması gerektiği için herhangi bir işte çalışamayan, devletin bakım adı altında verdiği 670 TL ile geçinmeye çalışan baba Osman Çakır, Çocuğumuzu Türkiye'de yaşayabilen tek hasta olarak biliyoruz. Doktorlar, herhangi bir tedavinin mümkün olmadığını, kalp ile akciğer arasına damar eklenmesinin mümkün olmayacağını belirttiler. 'Makinelerle yaşayabileceği yere kadar gitsin' dediler. Biz, kızımız için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ama tıkandık artık. Gittiğimiz her kapı yüzümüze kapandı. Baba ve anne olarak tedavisinin olmasını istiyorum. Belki Elif için olmaz ama Elif son değil, Ayşelere, Fatmalara umut olsun. Büyüklerimizden yardım istiyoruz. Sadece kızımız için Cumhurbaşkanı, Başbakandan yardım istiyoruz. Elif için birşey yapabilir miyiz desinler. Kızımızın sesini, ağladığını dahi duyamadık. Ama bizim hala umudumuz var dedi.

MAKİNELERDEN KURTULSUN

Gözüyaşlı anne Arife Çakır ise, Solunum, oksijen, mama makinelerine bağlı olarak Elif'i yaşatıyoruz. Sadece onun sesini duymak istiyorum. Makinelerden kurtulsun. Çok zor bir durumdayız. Maddi olarak ilaçlarını almakta da zorlanıyoruz. Zaman zaman tıkanmaları oluyor, o nedenle başından ayrılamıyoruz, çalışamıyoruz. Devlet büyüklerimizden tedavisinin üstlenilmesini talep ediyorum diye konuştu.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

< style=": ; width: 1px; height: 1px; top: -999px; left: -999px;" name="Remote"></>

35%20bin%20TL%20bulamazsa%20gözü%20patlayacak

35 bin TL bulamazsa gözü patlayacak

Sakarya'nın Kocaali ilçesine bağlı Kirazlı köyünde yaşayan küçük kız çocuğunun gözü, ameliyat edilmezse patlayacak.

Güncelleme:20 Ocak 2013 18:01

Kirazlı köyünde yaşayan 39 yaşındaki epilepsi hastası Ayhan İnce ve Emine İnce’nin 3 çocuğundan en küçüğü olan 6 yaşındaki Beyza, oyun oynarken düşmesi sonucu gözünde oluşan hasar sebebiyle İstanbul Cerrahpaşa Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Göz tansiyonu teşhisi konularak ameliyat edilen Beyza’nın gözü ameliyat sonrası şişmeye başladı. Ailenin maddi durumu iyi olmadığı için başka doktora gidememesi sonucu küçük Beyza’nın gözü günden güne kötüye gitti.

Amca Yusuf İnce'nin durumu Kocaali İlçe Kaymakamlığı’na bildirmesinin ardından Kaymakamlık tarafından yapılan 100 TL yol parası yardımı ile küçük çocuk yeniden hastaneye götürüldü. Burada ameliyat için kendilerinden 35 bin TL istendiğini belirten baba Ayhan İnce, yardım bekliyor.

Beyza’nın durumunun kötüye gittiğini ve ameliyat olması gerektiğini söyleyen Amca Yusuf İnce ise “Beyza’nın gözü büyümeye devam ediyor ve böyle devam ederse gözünü kaybedecek. Maddi durumumuz iyi olsaydı bu konuda düşünmeden bu parayı verirdik ancak durumumuz buna imkan vermiyor. Beyza’nın her gün ağrıları artıyor ve iyice şişen gözü yerinden çıkacakmış gibi duruyor” diye konuştu. (İHA)

hepsini mynetten aynen alıp yapıştırdım 1 milyon değil 35bin tl .

bu konular cok sacma artık herkez sigortalı devlet yüz naklinin parasını bile karşılıyor devlet artık saglık hizmetini bedava veriyor artık boyle konular acmayın gına geldi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek

bu 35 bin tl kim istiyor merak ediyorum.normalde bildiğim kadarıyla devlet hastanelerinde istenmiyor böyle birşey...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

hacı valla içim kararıyor bu haberlere ya.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    umit bunu yazdı

düşünüyorumda devlet vatandaşına bakmayacaksa milyonlarca lira vergiyi harcı niye toplar

Milyarlarca borç da çıkarıyorlar sgk'dan üstelik..

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    mrkps bunu yazdı

bu 35 bin tl kim istiyor merak ediyorum.normalde bildiğim kadarıyla devlet hastanelerinde istenmiyor böyle birşey...

Bunu ben de anlıyor değilim

...said addicted.
Toplam Hit: 1927 Toplam Mesaj: 17