folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Ak Kaşık Basınımız İmf Ye Borç Vermeyi Güzel Anlatmış

Ak Kaşık Basınımız İmf Ye Borç Vermeyi Güzel Anlatmış

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

iyiymiş.

imf zaten kayda değer borç veren bi yer değil. imfden borç almak demek diğer kuruluşlara borç verilebilir bi yer olduğunuzu kanıtlamak demek. o yüzden isterse imfye hiç borcun olmasın bi anlam ifade etmez. ama millet bunu bilmiyor tabi.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

cumhuriyet gazetesi "aşırı" tutumcu bir davranış sergiliyor.

Ben bir süre yurtdışında yaşadm ve insanlar artık türkiyeyi daha farklı gözle görüyorlar. Eskiden atatürk sizin tanırınız mı? ya da biz türkiyeye gelsek siz bizi satarsınız, kara çarflara sokarsınız demeleri ya da siz araba yerine hala deveye mi biniyorsunuz sözleri yerine biz artık türkleri daha çok seviyoruz lafı oldu. türkiyeyi ziyarete döndüğümde bir alman turistle karşılaştım ve almanyadaki türklerle türkiyedeki türkler arasındaki farklı güzelce anlattı (olumlu yönde- almanyadakiler alınmasın ama durum çok vahim bn de gittim gördüm) vbe türkiyenin avrupada gerçekten yükseldiğini anlattı. Ben bunu bir çok insandan duydum. Eskiden böyle değildi bu .

ikinci olarak imf e borç verme tahaatü bile iyidir, eskiden böyle bir girişim söz konusu dahi olamazdı. Zaten borç verecek ülkeler güçlü ülkelerdir (zengin arap ülkelerini kast etmiyorum)  

büyük ülkelerin borçları olur elbette. japonyanın borçları yok mu sanıyorsnuz ya da çinin? Çinde hala ne kadar ücrete çalışan insanlar var (çinli arkdaşlarım var bazen  ülkeleri yada kendilerinin durumu hakkında konuşup öğreniyorum) yani dünyada toz pembe bir ülke yok. Ben akp yi desteklemem, sevmem de. Çünkü bağımsız bir politka sergile(ye)miyor.  Ancak dış politikada türkiyenin imajı gözlemlediğim kadarıyla iyileşmiş durumda.

amerika borç batağı üzerinde yüzüyor ama hala güçlü bir ülke. Ben milli savunma ve milli teknoloji ürünlerinin gerçekleştirlmesinden yanayım. Elimden geldiğinde milli teknolojiye katkı sağlamaya çalışıyorum. Bilmem araştıranınız var mı devlet bu konularda bir sürü destek veriyor (kosgeb, sanayi bakanlığı arge çalışması, tubitak, v.s. v.s. yığınla var) Tabii çoğu türk insanı bu olaya devletten para alalım gözüyle bakıyor. Oysa japonların üretebildği teknoloji için biz de elimizi taşın altına koyup, milli bir bilinçle çalışırsak yapabileceğimize inanıyorum.

konuyu biraz dağıtmış gibi gözüksem de aslında vermek istediğim mesaj konuya paralel yönde  bir cevap niteliğindedir..

saygılar

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    meander
    meander's avatar
    Erkek

unbalanced bunu yazdı:
    -----------------------------

Ben bir süre yurtdışında yaşadm ve insanlar artık türkiyeyi daha farklı gözle görüyorlar. Eskiden atatürk sizin tanırınız mı? ya da biz türkiyeye gelsek siz bizi satarsınız, kara çarflara sokarsınız demeleri ya da siz araba yerine hala deveye mi biniyorsunuz sözleri yerine biz artık türkleri daha çok seviyoruz lafı oldu. türkiyeyi ziyarete döndüğümde bir alman turistle karşılaştım ve almanyadaki türklerle türkiyedeki türkler arasındaki farklı güzelce anlattı (olumlu yönde- almanyadakiler alınmasın ama durum çok vahim bn de gittim gördüm) vbe türkiyenin avrupada gerçekten yükseldiğini anlattı. Ben bunu bir çok insandan duydum. Eskiden böyle değildi bu .

ikinci olarak imf e borç verme tahaatü bile iyidir, eskiden böyle bir girişim söz konusu dahi olamazdı. Zaten borç verecek ülkeler güçlü ülkelerdir (zengin arap ülkelerini kast etmiyorum)  

büyük ülkelerin borçları olur elbette. japonyanın borçları yok mu sanıyorsnuz ya da çinin? Çinde hala ne kadar ücrete çalışan insanlar var (çinli arkdaşlarım var bazen  ülkeleri yada kendilerinin durumu hakkında konuşup öğreniyorum) yani dünyada toz pembe bir ülke yok. Ben akp yi desteklemem, sevmem de. Çünkü bağımsız bir politka sergile(ye)miyor.  Ancak dış politikada türkiyenin imajı gözlemlediğim kadarıyla iyileşmiş durumda.

amerika borç batağı üzerinde yüzüyor ama hala güçlü bir ülke. Ben milli savunma ve milli teknoloji ürünlerinin gerçekleştirlmesinden yanayım. Elimden geldiğinde milli teknolojiye katkı sağlamaya çalışıyorum. Bilmem araştıranınız var mı devlet bu konularda bir sürü destek veriyor (kosgeb, sanayi bakanlığı arge çalışması, tubitak, v.s. v.s. yığınla var) Tabii çoğu türk insanı bu olaya devletten para alalım gözüyle bakıyor. Oysa japonların üretebildği teknoloji için biz de elimizi taşın altına koyup, milli bir bilinçle çalışırsak yapabileceğimize inanıyorum.

konuyu biraz dağıtmış gibi gözüksem de aslında vermek istediğim mesaj konuya paralel yönde  bir cevap niteliğindedir..

saygılar

hocam söylediklerin doğru borçsuz bi ülke yoktur imf e borç verme tahaatünün yanlış anlaşılması tv ler de insanlara sanki hiç borcumuz yokmuş direk ımf ye borç vericez gibi anlatıldı buda haliyle iç siyaset

imza meander
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı:

saygılar

Bu yurtdisida kimlerle karsilastigina gore degisiyo hocam, cok genis bi arastirmayla anca bize bakislarini ogrenebilirsin. Zira, bizim basimizdan gecen olayda su ki, isvecli bi cifte denk gelip venedik e kadar beraber seyahat ettik hatta bi aktarma rotarli oldugu icin 6saat istayonda oturup sohbet ettigimizde, once Turk oldugumuza inanmadilar, kiz arkadasima "e ama burka/carsaf yok" sende diye inanmadilar. Yurtdisinda cikarip ulkeye donunce mi carsaf giyiliyo die sordu, inatla hayir ya Turkiye de de boyle giyiniyorum dediginde de ustundeki sortu gosterip bunu TR de giyebiliyosun yani diye sordular :) inatla ve inatla evet aynen boyle giyiniyoruz yurtdisi yurt ici farketmiyo vs desekte pek inandiramadik kendilerini :) Turkiye de dini bi yonetim oldugunu saniyolardi bizde davet ettik gelin bi gezelim vs diye 1-2 yila kadar gelmezlerse zaten gelmeselerde olur :) Malesefki o meshur deve sorusunuda sordular ki kendilerine omrunde 1 Kere tatilde deve gordugumu soyledim bende :) gordugun uzere sadece senin karsilastiklarinla ya da sadece bnm karsilastiklarimla dogru bi veri elde edemiyoruz :)

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

türkiye hakkında yanlış düşünen çok insan var. terörist gibi görenler vardı, elimden geldiğince açıklama yapmaya çalıştım, örnek gösterdim ve türkiyeye davet ettim. Ama bu imaj eskiden beri vardı ve yeni yeni siliniyor.

Bir çek arkadaşa türkiye neden böyle gösteriliyor diye sorduğumda ve tarihmizi örnek gösterdiğimde bana dediği cevap şuydu, bizim gördüğümüz tarih derslerinde en kötü, vahşi cinayetler işleyen, barbar olarak gösterilen türklerdir..

tesadüf ki japonyanın çin i işgaliyle ilgili bir belgesel izlemiştim. O arada çin seddinden bahsediliyordu ve isim vermeden şöyle deniyordu, çinliler batıdan gelen barbarlara karşı bunu işgal ettiler.

yani birileri bizi böyle göstermeye çabalıyor ve tarihe böyle sokmuşlar.. Bunu değiştirmek bizim elimizde, hoş görümüzü, güzel ahlaımızı göstermemiz lazım. (tabii bir o kadar da adi türkler var özellikle avrupaya yerleşmiş olanlar, karşıma çıkanlardan bir kaç kişisi adam gibi adamdı, diğerleri ise neredeyse paraya tamah edecek kdar çıkarcı, iki kuruşun hesabını yapan, avrupa kültürü ile türk kültürü arasında kalmış insanlar, belki kendilerine göre haklılar ama bizim kültürümüz böyle değil, almanyaya gittiğimde inanın türk olduğum için utandığım anlar oldu öyle şeyler gördükten sonra. benim şerefli milletim bunları yapamaz demiştim..) 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    Son yazdiklarinizla konuyu cok yanlis yere getirmissiniz arkadaslar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

amk alınca bi dert verince bi dert
    ya birileri karalıyo ya birileri karalanıyo 

Toplam Hit: 1045 Toplam Mesaj: 8