folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Akıllı Ev Sistemleri Yapan Mürid Varmı ?

Akıllı Ev Sistemleri Yapan Mürid Varmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

saatlerdir arıyorum bakındığım sitelerden bi bok anlamadım öyle bi anlatıyorki sanırsın yıllardır akıllı ev sektöründe çalışan olman lazım anlayıp yaptırabilmen için.

Evden çıkarken gazı,elektriği, suyu tek tuşla kesebilecek

Odaların lambalarını telefonumdan açıp kapatabileceğim,

Isı ayarı yapabileceğim, perdeleri tek tuşla indirip kaldırabileceğim ve gün doğduğunda kendi otomatikman perderleri indirebilecek

akıllı ev sistemi kurdurmak istiyorum, refaranslara özellikle dikkat ederim varsa ilgilenen ya da yol yordam bilen bilgilendirsin lütfen.

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

sonoff cihazlarini robotistan yada direncnetden alin size akilli fazla bilgi gerektirmeyen sistem takilan olursa yazsin numarssini pmden aanlatam cok para.harcamayin hele sirketlere duduklenmeyin...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

Akıllı ev sistemi yaptırman için alt yanında müsait olması lazım yani elektrik her prize ayrı linye cekilmesi gerekiyor buzdolabı prizi sigorta kutusundan buzdolabının çalıştığı prize direk hat cekilmiş olması gerekir yani bütün prizler aydınlatma linyeleri ayrı cekilmiş olması gerekiyor 

Senaryo 

Evden cıkarsın tatile gideceksin bir tuşla bütün elektrik kesilir sadece buzdolabı çalışır 

Evde yoksun fırında yemeğin var uzaktan fırını acar sen eve gelene kadar yemek pişer bunun gibi daha cok senaryo yaratabilirsiniz öncelikle yukarda saydığım her prize ayrı linye cekilmiş olması gerekir yani buatlardan atlama olmaması lazım

Audio nun sistemi de prizlere röle koyarak işi çözmeye yönelik tabi bir röle ayağı ne kadar amper çeker onu da bilmek lazım max 16A oda fazla değil en mantıklısı kablosuz kombi cevre elemanları yada Wifi li kombi varmıdır bilmiyorum 

Elektrikciyim şimdi perdelerin baglantı yerlerine bile kablo cekiyoruz tabi maliyeti işciligi arttırıyor bu durum 

Bunun haricinde yapılan sistemler pek uygulanabilir değil çalışmaz hele hele evinde 12 li sigorta kutusu olupta bu sistemi yaptırmak istiyorum diyorsan astarı yüzünü geçer ugraşma cıkarken suyunu elektriğini kapatman senin yararına olacaktır 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

sonoff cihazlarini robotistan yada direncnetden alin size akilli fazla bilgi gerektirmeyen sistem takilan olursa yazsin numarssini pmden aanlatam cok para.harcamayin hele sirketlere duduklenmeyin...

hatta robotistanıda salla

direk aliexpress ten gönder gelsin

benim evde sadece ışıklar kurdum salona termometreli model mutfak ve diğer odalar normal model 

kurma sebebimde tamamen tv izlerken yerimden kalmaya üşendiğim için :D

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

neutron alarm sistemi  alın  hemde alarm sisteminiz olsun ucuza çözün kablosuz prizleri ile evdeki sanırım 16 prize kadar kontrol sağlaya biliyorsunuz oan aç kapa yada şu saatlerde açıl kapan gibi   ben bile evde neutron kullanıyorum  kullanımıda pratik  paneli network hattına baglıyorsunuz telefondaki uygulama ile sabit ip gerek kalmadan paneli yönete biliyorsunuz vs vs    akıllı ev terminallerine dünya para bayılma olayı geçmişte kaldı

onekine?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

normal bir dairede oturyorsan hiç deneme hocam :)

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek

Firmamız var hocam Bağdat caddesinde sağlam referanslara sahip projelerimiz var. akıllı ev ve tüm elektrik elektronik sistemlerinin kurulumunu yapıyoruz. pm atarsan yönlendiririm.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    DanqerLine bunu yazdı
    mavitutku bunu yazdı

hocam sana sektörden biri olarak söyliyeyim . zipato kurdur. bu aralar en popüleri o. 

uygun ve ios yazılımına sahip bir akıllı sistem istiyorum hocam

ev 1+1 büyük degil yani suyu kapatcaz ocak televizyon lambalar bu kadar bide ısı ölçerle ayar koydurcaz hocam

bunların hepsini kendin de yaparsın senin istediğin şeyler akıllı ev klasmanına girmiyor bence.

su kapatma işi elektriği kesen kontrolcüler ile televizyon klima ır kontrollü ürünlerin kontrolu rm pro ile ısı ölçer de rm pro ya bağlanan bir kontrolcü ile yapılabilir çok kolay işler. benim evde var lambalar telefonla açılıyor kumandalı tüm cihazlar telefondan kontrol edilebiliyor 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    End_User
    End_User's avatar
    Erkek

Ben kendim için xiaomi nin akıllı ev sistemini kurdum güzel oldu. Amatör işi filan ama iş görür. Kurallar atayabiliyorsunuz mesela eve yaklaştığımda lambaları yak, kapı açıldığında lamba açılsın.Sıcaklık x olduğunda klimayı çalıştır. Eve yaklaştığımda klimayı çalıştır vb. gibi size kalmış. Sıcaklık sensörü, su kaçağı sensörü, yangın dedektörü, hareket sensörü, kameralar, akıllı küp, buton, yeelight ampuller, kettle, uzaktan kontrollü 3 lü prizini aldım. Şimdi blitzwolf ün prizlerinden alcam, xiaomi çin standartı olduğu için dönüştürücü kullanmak istemedim ondan blitzwolf alacağım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Şöyle bir şey yapabilecek  mürit var mı acaba 😁

https://sobrodesign.com/shop/sobro-coffee-table-white

Türkiye ye kargoları yok maalesef :( Dehşet hoşuma bastı yaa makine 

Troubles'll come & they'll pass
Toplam Hit: 3114 Toplam Mesaj: 26
evvv