folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder AKK Kaldırma - Adil Kullanım Kotası İptal

AKK Kaldırma - Adil Kullanım Kotası İptal

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanqerLine
    DanqerLine's avatar
    Erkek

konu tamamen alıntıdır. çalışıp çalışmadıgını denemedim eve geçince hemen denemeyi düşünüyorum.

Arkadaşlar internetinizin orjinal hızı ney ise burda anlatacaklarım sayesinde rahatlıkla o hızla indirme yapabileceksiniz lakin torrent'lerde net hızınızın yarısında indirme yapıyor bunu çözebilmiş değil henüz bulan arkadaş ama çözünce burada paylaşacağım.!

Gelelim çözüme.

Arkadaşlar işin sırrı modemde bitiyor.Her modemde bulunan bir açık.Şirketler sattıkları her modeme bir MTU ve MSS ayarı editliyorlar.Bu ayarlar yüzünden bizlere belli sınırlar geliyor.8 mbtlik neti olan adamın Editlenmesi farklı 20 lik adamınki farklı tabi.Hepsini tek tek gösterceğim.

Konu alıntı bunuda belirtmiş oluyum bu açığı keşfeden arkadaş çok güzel bir şekilde anlatmış ayrıntılarıyla konuyu açmadan 10 dkka önce forumda dolanırken Cod Black Ops 2 Multi ve Dlc paketini gördüm indireyim dedim.O da az uz değil 9 Gb neredeyse benim nette 20 KB indiriyo kafayı yiğecektim en sonunda Google amca saolsun onun yardımıyla şans eseri denk geldi hemen yaptım olursa olur olmazsa eski ayarları yaparım diye düşündüm bi yaptım baktı direkt 600 le 400 Kb arasında gidip geliyor tabi o benim netimde olan sizin netinizin orjinal hızı nekadarsa onun yarısı kadar olacaktır Torrentlerde lakin İnternet Mengaer Downloadder de tam hızınızla indirme yapabiliyosunuz bununda bilgisini vereyim hiç bir kısıtlama olmadan rahat rahat girebilrsiniz neyse çözüm aşşağıdaki gibi arkadaşlar keşfeden arkadaş ne yazmışsa noktası virgülüne yazıyorum..

''2 Yıldan Beri Kullandıgım Modemde Bir Sorun Oldu Ttnetin Modemiydi. Yeni Modem Almak Zorunda Kaldım. Yeni Modemi Taktım Kurdum. Ve Bir Video Açayım Dedim. Alttaki çizginin Doluş Hızı Dikkatimi Çekti Ve SpeedTest Yaptım 16 mbit Hızım Vardı Şaşırdım Tabiki Film Felan İndirdim.

• Yaklaşık Bir Saat Sonra Hızım 1 Mbite Düştü.
    • Ve Anladımki Kesinlikle Ttnet Veya Diğer Şirketler Modemin Ayarlarına Göre Hız Kısıtlama Yapıyorlar
    • Bunu Üzerine Modemin Ayarlarını Kurcaladım Yaklaşık Bir Saat İçinde Bir Açık Keşfettim
    • TCP - MSS Ayarı Vardı Onları Kurcaldım Bir Yandanda Film İndiriyorum Tabiki En Fazla 150 Kb ile
    • Ayarları Değiştirdim Biraz 150 KB İndirme Hızım 400e Çıktı Birazdaha Oynadım 600..... 16 Mbit Hızım Olana Kadar Ve Doğru Değeri Bulana Kadar Değiştirdim. Ve Tabiki Buldum. 16 Mbit Hızım Var Şuan Ve Adil Kullanım Saçmalığı Bana İşlemiyor.
    • Bu Ayarlama Modemden Modeme Değişmektedir. Modeme Giriş Yapınız http://192.168.2.1/ http://192.168.1.1/http://Http://192.168.1.2 http://192.168.2.2/ Bunlardan Birisi Modeme Giriş yapacaktır. Arayüz ayarları - internet ayarları - ip ayarları gibi değişmektedir. Kurcalayarak Bulabilirsiniz.
    • Bu Ayarlamaları Değiştirirken Bir yandan İnternet Download Manager İle birşeyler İndirmede Olunuz
    • NOT: Ayarları Bulupta Yapamayan Arkadaslarıma Sesleniyorum Video Çekmek Amaclı internetimi 1 Mbite Düşürdüm Evet Biliyorum Çok Komik Ama Yaptım Sonrada Bilin Bakalım Ne oldu Evet yükseltemedim hızımı en sonunda modeme format atıp Yani Resetleyip Öyle Denedim Ve Çalıştı. Yani Ayarı Bulupta Yapamayan Arkadaslarım ilk Önce resetlesinler Modemi Sonra MTU ayarlarını Değiştirsinler. Ayriyyetten DNS Ayarlarınızı 8.8.8.8 - 8.8.4.4 Yapın.

8 MBİT DEĞERİ

16 MBİT DEĞERİ

İnşallah Sizinde Modeminizde Bu Ayarlamalar Mevcutturda Sizde Bu Saçmalıktan Kurtulursunuz.

<strong style="color: #555555; font-family: Tahoma, sans-serif; font-size: 12px; text-align: -webkit-center; : #f6f6f6;">Huvaie marka modemler için 392 450 315_____modeme giriş 192.168.1.1
    <strong style="color: #555555; font-family: Tahoma, sans-serif; font-size: 12px; text-align: -webkit-center; : #f6f6f6;">zyxell marka modemler için 600 ve 800_____ civarı modeme giriş 192.168.1.1
    <strong style="color: #555555; font-family: Tahoma, sans-serif; font-size: 12px; text-align: -webkit-center; : #f6f6f6;">airtes marka modemler için 205 300 400____ civarı modeme giriş 192.168.2.1

Click this bar to view the full image.

DanqerLine tarafından 20/Oca/17 14:01 tarihinde düzenlenmiştir

ABONE OLUN BEYLER PARA KASACAZ : https://www.youtube.com/gecehayatimiz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Mtu değiştirme olayı bayağıdır olan bi şey. Ancak olmuyor diye biliyorum artık. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Hocam baya eski bi olay bu artik yemiyo

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

o olay kapandı hocam artık olmuyor. zaten mayısta akk göte geliyor  çokta şey etmemek lazım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

yaaa yapmayın böyle şakalar. Heyecanlandırmayın adamı. Taa 2013'e ait konun mesajı hocam bu yapıştırdığın. Mtu devrini kapattılar. Kaldık g*t gibi orta da. Ne güzel sömürüyorduk.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

ahahah mtu ile alakalı seneler önce konu açmıştım bende

evet o zamanlar işe yarıyor du :)

destination@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

beyler bende 6 ay önce eski pcde denemiştim

akk geçtim 50gb idi 250-300kb ile indiriyodu idm - torrent

sadece mtu değiştirdim 430 mu bir şey yapmıştım idm baktım hala aynı

sonra torrent indirme tamamlandı dedi bi baktım ortalama 1.4mb felan idi

şu an ki durumu bilmiyorum zaten akk yasası gelsin bunlara gerek kalmıcak

100mbit neti olanlar 32ye düşcekmiş 100mbit 150gb akn 59.90 Turknet

Turknet sorunlu demeyin yolladım evrakları 1 hafta demeden geldiler bağladılar

modem ayarlarını yaptım direkt geldi

100mbit ile 12mb felan indirme yapsanız akk geçince 3mb ile yapcanız akk geçince o yüzden sıkıntı yok :)

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

akk belası ilk musallat olduğu zamanlar hız 1 mbit'e düşerdi bende gece mtu değerlerini 392 yapıp sabaha kadar torrent ile ne var ne yok çekerdim 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Az sıkın dişinizi. Telekoma gece 2 sabah 8 arası dayamacaya az kaldı...

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    kazasker1 bunu yazdı

Az sıkın dişinizi. Telekoma gece 2 sabah 8 arası dayamacaya az kaldı...

hocalar yeni sistem gelince diyelim 12 de yatıyorum indirmek için steami vs aktif ettim, bi program sayesinde neti kesip saat 2 de interneti aktif eden 8 de yine bağlantıyı kesebilen program vs varmıdır acaba?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Superonline fiberde var hala bi kaç taktik :) 

http://www.leyladansonra.com/
Toplam Hit: 5178 Toplam Mesaj: 22
akk