folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Akp Yine İktidar Olacak

Akp Yine İktidar Olacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Arkadaşlar görünen köy kılavuz istemiyor akp nin yine iktidar olacağı gerçeğini ne yazıkki değiştiremiyoruz.

Birsüredir hangi partiye oy versem diye düşünüyorum şuana kadar en mantıklı olanı chp ye oy vermek olarak görünüyor. Nedeni ise akp nin karşısına güçlü bir parti çıkarmak. Sevdiğim veya desteklediğim için deyil, sadece akp nin tek başına iktidar olmaması için chp ye oy verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bazı hatırlatmalar;

1- Akp nin geçen aylarda yaptığı referandum 27 madde olarak biliyoruz oysa mecliste oylanan bir 28. madde vardı akp li vekilin dalgınlığı üzerine hayır oyu vermesi ile referanduma eklenemedi o maddenin özetide ; Parti kapatma davalarının açılması iktidar a verileceği idi. Suanki yargıyıda göz önünde bulunarak  bunun getirilierini bi düşünün....

2-Recep tayip erdoğan ın orta doğu projesi eş başkanı olması

http://www.youtube.com/watch?v=feWNvbXrz3s

3- Eylem yapan öğrencilerin karşısına 5000 10000 öğrenci çıkarmaya gücün yetiyoda teröristler davulla zurnayla karşılanırken nerdeydin?

http://www.youtube.com/watch?v=M4kzAoX7RDA

4-Hem laik hem müslüman olunmazzz...

http://www.youtube.com/watch?v=_9Nl53RoR8w

5-Bikaç hatırlatma daha

http://www.youtube.com/watch?v=l2odelA1tKo&feature=related

6- Egemenlik milletin deyildir

http://player.vimeo.com/video/14761127

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exception
    exception's avatar
    Erkek

http://player.vimeo.com/video/14761127 bunuda ekle sen o listeye bence (:

A man may be born, but in order to be born he must first die, and in order to die he must first awake.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Kalktı mı Siyaset Yasağı ?

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

mal mısın ki görüşlerini benimsemediğin bir partiye oy veriyorsun?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

mataramasuko bunu yazdı:
    -----------------------------

Yukarda neden vereceğimin açıklamasını yazdım bidaha okursan anlarsın. Uslubuna dikkat et

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exception
    exception's avatar
    Erkek

mataramasuko bunu yazdı:

"Sevdiğim veya desteklediğim için deyil, sadece akp nin tek başına iktidar olmaması için chp ye oy verilmesi gerektiğini düşünüyorum."

demiş hocam sende bi problem var bence?

A man may be born, but in order to be born he must first die, and in order to die he must first awake.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Ne kadar saçma bir eylem bu böyle ? Barajı geçemeyen partilerin seçmenleri bile yinede kendi ideolojilerini düşüncelerini değiştirmeden kendi partilerine oy verebiliyorlar .

Senin "düz mantık" anlayışına göre gidersek bu akşam fener şampiyon olmasın diye bucasporu destekleyelim gibi basit bir olaya dönüyor. :)

Ayrıca "deyil" diye birşey yok, "değil"dir o.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

mataramasuko bunu yazdı:

bence mallıkla alakası yok. Ben de chp nin görüşlerini tam anlamıyla benimsemesemde chp ye vereceğin. Akp nin

egemenliğini yıkmak için her istediğini rahatlıkla yapamaması için güçlü bir muhalefet şart. Benim benimsediğim görüş şu

an ben oy versemde meclise giremeyecek. Yani oyum boşa gidecek. Ama ilerde demokrasinin ilerlediğini görürsem hiç

çekinmeden kendi partime atarım ama şu anda , günün şartlarında bu pek mümkün değil.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

chp oyununu güzel oynuyor arkadaş :) karalamakta üstlerine yok. ondan hep muhalefetler zaten. Bakınız bu adam bal gibi chp li. Diyor ki chp yi benimsemiyorum ancak akp ye karşı onlara oy vericem. sizide davet ediyorum. baktılar akp nin oyları çalamıyorlar yandaş partilerin de oylarını katma dertlerindeler. güzel taktik :) anlatmak istediğimi bir çok kişi anlamıştır. chp oyun üzerine oyun oynayan bir parti. ne genel başkanınız bu ülkeye başbakanlık yapabilir nede bi yönetim sergileyebilir. maalesef bende diyorum ki; sizin o adamınızda liderlik ruhu yok. olmaz abicim olmaz. bu ülkeyi tayyipten sonra yönetebilecek bir adam vardı onunda helikopteri düştü...

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

kıyılar da akp'ye dönecek yakında :)

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Thelordmax bunu yazdı:

Ne kadar saçma bir eylem bu böyle ? Barajı geçemeyen partilerin seçmenleri bile yinede kendi ideolojilerini düşüncelerini değiştirmeden kendi partilerine oy verebiliyorlar .

Senin "düz mantık" anlayışına göre gidersek bu akşam fener şampiyon olmasın diye bucasporu destekleyelim gibi basit bir olaya dönüyor. :)

Ayrıca "deyil" diye birşey yok, "değil"dir o.

%10 barajı olduğu sürece mantıklı olanı yapmaya çalışıyorum geçen seçimde akpnin her 2 oydan 1 ini almasının sebebi diğer partilerin %10 barajını geçemeyip oylarının geçersiz sayılması. Bu duruma bakarak %10 barajını geçemeyecek partilere oy vermekten önce akp nin tek başına iktidar olmasını engellemenin neresi mantıksız?

Toplam Hit: 13025 Toplam Mesaj: 112