Aliexpress Kargo Takip Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Arkadaşlar aliexpress ten bir ürün aldım China post ile gelecek ama kargo takibi bir türlü yapamıyorum. Kargo takip numaram bu 016174464709 bunun takibini nasıl yaparım? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Takip kodu değil bu sipariş numarası hocam. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Takip kodu değil bu sipariş numarası hocam. 

Hocam sadece bir tane siteden çıkıyor başka sitelerden çıkmıyor kargonun son durumu ben şubeye gelince gidip teslim alacağam ama o sitede ayrıntılı olarak son durumu yazmıyor. Site www.faspeed.com

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Aynı durum oluştu konu açmayayım dedim. Aliexpress'ten sipariş verdim, eskiden R ile başlayıp CN ile biten bir takip no veriyorlardı sıkıntı çıkmıyor.du. Şimdi 11 rakamdan oluşan bir numara verdiler, ürün Çin'deyken takip edebiliyordum sıkıntısı yoktu. Son olarak hedef ülkeye ulaştı yazıyor. Fakat ptt kargo takip bu kargo numarasını kabul etmiyor. Hatalı diyor. Bu durumu daha önce yaşayan oldu mu hiç?

krypt tarafından 21/Nis/16 14:43 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Bende takibini yapamamıştım çok uğraştım sonra sktr et gelecek illaki  dedim kendi kendime

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

takip konusuda en iyisi site;

http://www.17track.net/en

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

O 11 rakam ile yanılmıyorsam sadece Çinden çıkana kadar takip edilebiliyor. Takipsiz posta diye geçiyor, takip edemezsiniz. Genelde 40-50 günde geliyor. Ama 2 haftada geldiğini de bilirim, 4 ayda gelmediğini de. 

Aliexpress den alışverişte acilse satıcıya 3-4 dolar fazla para teklif edin HK Registered Air Mail ile göndersin, 2+ haftada gelir. 

5-10 dolardan pahalı ürünleri de Chine Registered ile gönderiyorlar, o da ortalama 4 haftada geliyor. 

Takipsiz almanızı önermem, satıcılar 3-4 aydan önce kolay kolay para iadesi yapmıyor. Aralıkta satın aldığım, halen gelmeyen ve parasını da almadığım ürünler var. Ama 1-2 dolar olduğu için önemsemiyorum. 

@C10H15N, son durum :  Guangzhou Transit Station export security scan

zigor tarafından 21/Nis/16 14:57 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

China post haricinde alınan kargo numalarında takip olmuyor çinden çıktıktan sonra. PTT de takip no vermiyor otomatik olarak, başında 2 tane harf olması lazım diyor.

Bu şekilde bir kargoyla 1 hafta koşturdum bulamadım dağıtım merkezlerine kadar gitmiştim sonra vazgeçtim. 15-20 gün sonra çıkıp gelmişti ama. Birşey satın alırken china postu seçmeye dikkat edin. 

ZaZu tarafından 21/Nis/16 15:43 tarihinde düzenlenmiştir

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Hocam uste yazdiklari gibi o takip no degil diparis no su eger guvenilir bir saticidan aldiysan sikinti yok elbet gelir 

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Swiss post ya da small packet olayı sanırım sadece Çin içi takip numarasi

http://www.leyladansonra.com/
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Hocam uste yazdiklari gibi o takip no degil diparis no su eger guvenilir bir saticidan aldiysan sikinti yok elbet gelir 

Hayır hocam sipariş numarası değil benim kaç kez başıma geldi. Sipariş no ayrı o daha uzun order number

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
Toplam Hit: 2029 Toplam Mesaj: 17