folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Alkol Yüzünden...

Alkol Yüzünden...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

Öncelikli olarak merhaba diyeceğim... Konuyu açıp açmama konusunda çok düşündüm çünkü alkolü detsekleyen bir çok post atmıştım forumada ancak işte 1 müsibet 1000 nasihattan iyidir derler ya onun gibi birşey... Ben Devlet hastanesinde çalışyorum olay oluyor haberim yok hiç bir şeyden ertesi gün eliyorum hastaneye hala haberim yok diyorlar ki yaa dün gece motosiklet kazsı varmış 2 genç durumu kötü yoğun bakımdalar bende ki tepki kesin alkol almış, draga kalkmışlardır hak etmiştir **neler. Aradan 45 dk. geçiyor ve en yakın arkadaşlarımdan biri telefon açıyor geçen konuşma;

- Sercan nerdesin ?

- Hastanedeyim cnm nerde olucam çalışmaya çalışıyorum.

-Bi yere kaybolma ben geliyorum işim var senin le ?

- Hayırdır kötü bir şey yok ya :/

- Yusuf motosikletle dün gece kaza yapmış bacaklarını kesmişler.

- Hssktr. Dalga geçme.

- Geliyorum konuluruz.

İşin özü şu bende içiyorum, hatta bazı zamanlar abartıyorum. Alkollüyken çok çok uzun yollara çıktım araba ile ve şükürler olsun bir şey olmadı şimdi size olayı şöyle anlatayım... Çok güzel bi hayatınız var 20-27 yaş grubundasınız her akşam içiyor o bar bu bar geziyorsunuz çevreniz on numara ayık gezmek bizi bozar hea diyenlerdensiniz ve bir gün elim bir kaza sonucu 2 bacağınızı kaybediyorsunuz... NE yapardınız? Ben bu soruyu kendime soramıyorum işte... Sözüm odur ki yavaştanda olsa akıllanmak gerekli 2 tane gencecik hayatının en bomba yaşlarındaki adam biri 27 yaşında 2 bacağını, diğeri 21 yaşında 1 bacağını kaybetti bundan sonraki yaşamları sizce yaşam olacak mı? Hastanede çalışmamdan dolayı gün içinde sık sık yanlarına çıkıyorum inanın bana utanıyorum yanlarına girmeye, korkuyorum, midem almıyor artık... Biraz hayatımızı monotonlaştırmak gerek. İçersek bile araç kullanmamak gerek... Kusura bakmayın 2 gündür olaydan sonra hayatım altüst oldu saçmaladım oradan oraya atladım ama sadece size küçük bir örnek vermek istedim ki belki aklınıza yer ederde alkol ile aracı aynı cümle içinde kullanmazsınız...

Bu da olayın haberi: http://www.bighaber.com/trafik-kazasi-2-yarali-2/

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

Bana bir şey olmaz demeyin o adamların nasıl alkol aldıklarını benden iyi kimse bilemez...

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Bir kere alkollü araç kullandım fakat çok pişman oldum.. Bir daha kullanmayacağıma dair söz verdim kendime..

Haklısın Hocam trafiğe çıkmamak gerek içtiysen kal orda zıbar,sız vs vs ama ne olursa olsun trafiğe çıkma..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

habri yazmakla iyi etmişsin hocam zaten alkole karşı bir insanım hakklılığımı bir kere daha anladım sagolasın.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

alkollü kullanıyosa hak ediyo. kullanmıcak abi, bacağınıda keserler kolunuda keserler.

belki kendi kaza yapmasa başkasına vurcaktı.. iyi olmuş demiyom ama herkese ibreti alem olsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Buna bilinçsiz tüketim deniyor.Hadi alkol aldın niye trafiğe çıkıyorsun.Kendi oto kontrolünü sağlayabiliyorsan alkol sana böyle bir zarar vermez ama sağlayamıyorsan konuyu yazan arkadaşın anlattığı gibi hayatını karartabilirsin

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

geçen bende aLdım aLkoL . . ortamda kan kardeş mevzusu çıktı . . herkesin kafası güzeL herkes attı façayı kan kardeş oLcaz sıra bana geLdi . . camı bi vurdum koLum acayip açıLdı direk hastaneye 6 tane dikiş attıLar . . parmakLarım buz gibi oLdu kan durmadı 3 saat aciLde yattım . . kötü bişi :/

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

by_kamu bunu yazdı:
    -----------------------------

alkollü kullanıyosa hak ediyo. kullanmıcak abi, bacağınıda keserler kolunuda keserler.

belki kendi kaza yapmasa başkasına vurcaktı.. iyi olmuş demiyom ama herkese ibreti alem olsun.

-----------------------------

hoca sen nediosun allah aşkına ? Geçmiş olsun dicene iyi olmuş diyosun

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    Kurallara uyulursa kimseye bişey olmaz. Alkol almak değil, alkollu araba kullanmak yasak ülkemizde.

since 2005 // tbt
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

İstiyosa ölene kadar alkol alsın kendi bileceği iş. Fakat alkolden kaza yapan birinin izah edilecek, affedilecek bişeyi yoktur.

Şahsen bi sarhoş bana çarpsa içtiği şişeyi gömerim ona.

O arkadaşına da geçmiş olsun.. bazı şeyler ders amaçlıdır dediğin gibi ama bu baya ağır olmuş...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Ben bir gerizekaliyim.

Alkollu cok araba kullandim, ama kibrista sehir icinde yavas yavas gidiyor oldugum icin bisey olmadim (allaha sukur).

ama inanilmaz ahmakca bisey.

alkol alip araba motor surmek beyinsizliktir.

daha kac kere yazmam lazim bilmiyorum ama tekrar soyluyorum alkol alip hele birde kafanin iyi oldugunu bile bile arac kullanmak bir insan evladinin yapabilecegi en aptalca seydir.

bir keresinde cok iyi hatirliyorum, tek gorebildigim ondeki arabanin 2 kirmizi stop lambasiydi. onlari takip ederek uzun sure araba kullanip eve gidebilmistim.

o gun olebilirdim,

dedimya ben beyinsiz bir insandim eskiden.

sonra bi gun alkollu olmadigim halde, lefkosa magosa anayolu uzerinde giderken uyudum, 2 cift serit yolun arasinda dustugum anda uyandim, karsi seride gectim ve daha ne oldugunu anlamadan durmak icin gotumu yirttim, durdum, olmedim.

ama o gun dedimki sen bi daha alkollu araba sur senin agzina sicarim.

hayatimda toplamda onlarca (belkide yuzlerce) araba kazasi hatirasi var, bunlardan tam 4 tanesi olumcul hayvani boyutta kazalardi (sukurler olsunki) hepsinden kurtuldum, 1 keresinde kolum kirildi o kadar.

araba surerken akilli olun, hele birde alkol alip kafayi iyi yapip araba falan surmeyin, SAKASI YOK!

anca gidersin...
Toplam Hit: 2216 Toplam Mesaj: 16