Allah"In Varlığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CYB3R-SPY
    CYB3R-SPY's avatar
    Erkek

========

Siz dahil tüm insanlar dünyaya gelmeden önce anne karnında dokuz uzun ay geçirirler. İnsan, bu aşamanın başlangıcında sadece anne karnında gelişmeye başlayan küçücük bir hücre topluluğundan ibarettir... 22. günde fasulye tanesinden bile küçüktür. Bir gün, bu topluluğun tam orta yerinde küçücük bir yumru, bir emir alır ve aniden atmaya başlar. Vücuttaki tüm diğer hücreler sakindir ama o sürekli hareket eder ve asla durmaz. Asla "biraz durup dinlenme ihtiyacı" hissetmez. Ta ki, aradan on yıllar geçip de "dur" emrini alacağı güne kadar. Geçen bu süre ise, bir insan ömrünü tanımlar. Bu küçük yumruya "başla" ve "dur" emirlerini kim vermektedir?

========================================

Arkadaşlar Allah'ın varlığını anlamaya istrseniz etrafımızdaki nesnelerden başlayalım..Şöyle bi başımızı kaldırıp etrafımıza bakalım..Bulunduğunuz yerdeki duvarlar..döşemeler..halılar..kullandığınız pc.. ..v.s.vs.v.s herşey..

hiçbirisi kendi kendine oluşup odanın ortasına konmadı..En basit gördüğünüz bir halının bile bir tasarımcısı var..

Ya da eliniz bir kitap aldığınızda..onunbir yazarının olduğunu biliyorsunuz..Ya da bir heykele baktığınızda onu yapanın bir mimar olduğunu...Birgün birisi size gelir derse ham demir ve kömürün çeliği..Çeliğinde Eyfel Kulesini oluşturduğunu size söylerse ne söylersiniz acaba...Doğanın eseri mi dersiniz? Buna inanın aklından şüph etmezmisiniz?

"Allah'ı inkar etmenin tek yöntemi olan evrim teorisinin iddiası da bundan daha farklı değildir. Evrime göre inorganik moleküller tesadüfen aminoasitleri, aminoasitler tesadüfen proteinleri, proteinler de yine tesadüfen canlıları oluşturur. Oysa, canlılığın tesadüfen kendiliğinden oluşması ihtimali, Eyfel Kulesi'nin aynı şekilde oluşmasından çok çok daha düşük bir ihtimaldir. Çünkü en basit bir hücre bile insan yapımı herhangi birşeyden çok daha karmaşıktır."

+evrimin en büyük yanılgısı olarak hücreyi ele alalım..Evrim teorisine göre hücre içi jöle dolu bir baloncuktur..İnsanlar uzun süre buna inandıktan sonra yapılan bilimsel araştırmalardan sonra evrimin büyük yanılgısı ortaya çıktı..1 hücrenin içinde dönen milyonlarca reaksiyon için çi jöle dolu bir baloncuk söyleyen bir teoriye ne kadar inanılır bilinmez..

Bedenimizden başlayıp, akıl almaz büyüklükteki evrenin en uç noktalarına kadar var olan dengenin de bir sahibi olmalıdır. Peki kimdir bu herşeyi ince ince düzenleyip meydana getiren Yaratıcı?

Arkadaşlar daha sayısızca şey söylenebilir..Tüm evrende olan gördüğümüz ya da görmediğimiz tüm olaylar..bunları yönlendiren kmdir?

İnsanlar bir kitap aldıkları zaman ellerine..ya da bir manzara resmine baktıkları zaman bunları kimin yaptığını öğrenmek isterler..Eğer onlara bunlar doğanın eseri dersek?

Düşünülmesi gereken yalnız insan bedeni değildir. Dünya üzerinde her milimetrekarede, insanın gördüğü veya göremediği bir yaşam hüküm sürmektedir. Tek hücreli organizmalardan bitkilere, böceklerden deniz hayvanlarına, kuşlardan sürüngenlere kadar tüm canlılar, dünya üzerini tamamen kaplamışlardır. Elinize bir avuç toprak alıp incelediğinizde, içinde birbirinden tamamen farklı özelliklere sahip çeşit çeşit canlı olduğunu keşfedebilirsiniz. Aynı şey soluduğunuz hava için de geçerlidir. Hatta derinizin üzerinde belki de ismini hiç duymadığınız canlılar yaşam sürmektedirler. Tüm canlıların bağırsaklarında sindirim yapmalarını sağlayan milyonlarca bakteri veya tek hücreli canlı yaşamaktadır. Aynı şekilde dünyadaki hayvan nüfusu, insan nüfusunun kat kat üzerindedir. Bir de bunlara bitki dünyasını eklersek; anlarız ki dünya üzerinde hayat olmayan boş bir alan yoktur. Milyonlarca kilometrekarelik geniş bir alanı kaplayan bu canlıların her birinin kendilerine ait vücut sistemleri, yaşantıları, yeryüzündeki dengeye katkıları gibi sayısız özellikleri vardır. Tüm bunların sebepsiz, amaçsız ve tesadüfen var olduklarını iddia etmek ise akla aykırı, saçma bir hezeyandan başka bir şey değildir. Zira hiçbir canlı kendi kararıyla ve çabasıyla yeryüzüne gelmemiştir. Hiçbir tesadüf de bu kadar kompleks sistemler oluşturamaz.

Tüm bu delillerin bizi götürdüğü nokta ise evrenin belli bir "bilinç" ile hareket ettiğidir. Peki bu bilincin kaynağı nedir? Elbette evrendeki canlı veya cansız varlıklar değildir; uyumu düzenleyen ve düzeni koruyan onlar olamaz. Allah'ın varlığı ve büyüklüğü kainattaki sayısız delille kendini gösterir. Aslında bu açık gerçeği vicdanen kabul etmeyecek olan tek bir insan bile yoktur. Ancak Kuran'da da bildirildiği gibi, insanların çoğu "vicdanları kabul ettiği halde, zulüm ve büyüklenme dolayısıyla" bunu inkar ederler.

Selametle..

]Bâtıl şeyleri tasvir etmek, safi zihinleri idlâl eder
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_MoLLa
    Mc_MoLLa's avatar
    Erkek
    CYB3R-SPY bunu yazdı:

+evrimin en büyük yanılgısı olarak hücreyi ele alalım..Evrim teorisine göre hücre içi jöle dolu bir baloncuktur..İnsanlar uzun süre buna inandıktan sonra yapılan bilimsel araştırmalardan sonra evrimin büyük yanılgısı ortaya çıktı..1 hücrenin içinde dönen milyonlarca reaksiyon için çi jöle dolu bir baloncuk söyleyen bir teoriye ne kadar inanılır bilinmez..

Ulan o kadar evrim düşmanı olmama rağmen beni dahi güldüren bu sözlerin, bizi öne geçirmez, saçma sapan asılsız şeyler yazma.. KOPYALA / YAPIŞTIR! Ohh ne rahat.. Ne kaynagını bilirsin yazdığın şeyi ne anlamını..

İtiraz edeceğine emin olduğumdan soruyorum : "Kim dedi sana evrime göre hücre içi jöle dolu baloncuk diye???"

BÖYLE ŞEYLER YAZMA, AYTEK (HolyOne) Bİ MESAJ YAZAR BÜTÜN UĞRAŞIN BOŞA GİDER AYRICA GOL YERSİN..

Bilmeden tebliğ olmaz, yarardan çok zararı olur.. Dikkat edelim..

Ilk Turk Arabası
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    Kim çürütmüş hüre teorisini ne dion hoja yahu ? Hz.Adem ve Havva dan dünyadaki zenci , beyaz , sarı , çekik gözlü , esmer , kara , sarışın , kızmızışın , pembeşın , ekşın insanlar nasıl oldu ? A Rh + ve B Rh - olsun kan grupları . Nasıl olurda diğer gruplar olsun. TGRT de denilen gibi Sivrisineğin bile suda yürümesinde bir mücize yokmudur gibi sorularla gelmeyin yau

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_MoLLa
    Mc_MoLLa's avatar
    Erkek

DecaMeroN bunu yazdı:

Kim çürütmüş hüre teorisini ne dion hoja yahu ? Hz.Adem ve Havva dan dünyadaki zenci , beyaz , sarı , çekik gözlü , esmer , kara , sarışın , kızmızışın , pembeşın , ekşın insanlar nasıl oldu ? A Rh + ve B Rh - olsun kan grupları . Nasıl olurda diğer gruplar olsun. TGRT de denilen gibi Sivrisineğin bile suda yürümesinde bir mücize yokmudur gibi sorularla gelmeyin yau

Sen de ortamı boş buldun :) Sarışın vs.. konusu o kadar basit olsaydı Ali Demirsoy oturduğu yerde oturmaz hergün bir tv programında islami çürütürdü.. Bi sen mi varsın zeki.. Adamlar da zeki.. Senin yaşın kadar biyoloji okumuş profesor... Neyse fazla kızma.. Seni aşağılamadım.. Bir sürü zeki var dedim..

Ilk Turk Arabası
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilkay
    ilkay's avatar
    Dişi

decaMeroN haklısın kardeş

YASASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    Dedin ama cevap yok ortada , nasıl oldu merak ediyorum halen cevap alamadım zeki kardeşim doldur boş ortamı hadi bekliyoruz

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilkay
    ilkay's avatar
    Dişi

ADEM VE HAVVANIN TİPİ KARIŞIK RENKLİMİYDİ ACEP

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaDFiuS
    MaDFiuS's avatar
    Erkek
    mutlaka bi yaratıcı wardır ama bu belki teorideki gibi saf enerjini yoğunlaşıp big bang denilen patlamanın gerçekleşmesiyle olmuştur belki senin dediğin gibi bi düşünen zeki bi tanrı wardır belki aramızdan birisidr bizi izliyodur yarattığım ipnelere  bi bakim diye belki benimdir :D ama şu bi gerçekki allahın warlığını bilimsel olarak kanıtlayan hiç bişey yoktur. sadece açıklayamadıkları şeylere allah deyip geçenler wardır. ki bundan 100 yıl önce allahın işi denilen ama bugün bilimin bulduğu birçok gerçeklik wardır. gün geçtikçe ilerleyen bilim herşeyi yavaş yavaş açıklayacaktır. buna adım gibi eminim. ayrıca arkadaşın dediği gibi önünüzde zenciler war. zencilerin ten rengi nerden geliyo biliyomusun ? yüzdeki çillerle aynı şeydir. vücudun güneşe karşı aldığı bi önelmdir o yüzü korumak için. zencilerde ise direkt güneş altında kalan tropik bölgedeki insanların bütün vücudlarını kaplamıştır. bir süre sonra genlere geçen bu özellik yeni doğan insanlardada kendini göstermiştir. yani insan evrimleşmiştir. hadi sıkıyosa bunu açıkla :D ben vereceğin cevabı şimdiden söyleyim. ya bi bilen wardır ben bilmiyom dersin yada aşşağılayan bi tutum içine girersinki bu senin acizliğini gösterir. 1. seçenekte ise bilmediğin açıklayamadığın şeyleri doğduğun günden itibaren gözüne sokulan kuran-ı kerim yüzünden allah deyip geçiyorsun. eğer sen düşünen bi varlıksan eleştir sorgula mantıklı düşün ve karar ver. 5 duyu organın fark edemediği bunları bırak 6. hissin fark edemediği :D kendisine ait hiçbir elle tutulur delil olmayan bi şeye inandığını belki fark edersin ki o da eğer mantıklı bi eleştiri ve sorgu yaparsan. bu zenci insan örneği sadece bi tanesi. istersen sana kuranıda çürütecek binlerce örnek verebilirim. kuran-ı kerim i baştan sona belki 10 kez okudum ara ara çıkan konuşara göre karıştırdığımda oldu arapçasınıda okudum( dedem yüzünden kursa gitmiştim :D )ama gördümki insan ürünü içinde onlarça hata bulunduran bi kitap. bir çok açığı eksik ve çelişkili bıraktığı konu war. ki eğer inandığınız gibi mükemmel bi tanrı olsaydı bunu yapan kitabıda mükemmel olurdu. konuyu dağıtıyorum ama konunun özeti tanrının varlığını kanıtlayan hiçbir somut delil yok...

Her Tercih Bir Vazgeçiştir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Designer
    Designer's avatar
    Erkek
    biz sadece Adem ile Havvadan gelmedik... Adem ile Havva yaratılan ilk insanlardır.. ondan sonrada insanlar yaratılmıştır..  bunu çok saygın ve bilgili bi abimden duymuştum vakti zamanında...

Sen Yenisin Galiba...... ۩ шшш.ŢдћяỉБהּŢ. םכм ۩
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilkay
    ilkay's avatar
    Dişi

AGBİNDEN NE DUYDUN BASKA

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bonzo
    bonzo's avatar
    Erkek