Allah"In Varlığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek
    molla gayet açık bişey yazdı bence insanımız cahil sorgulayamıyor ama inanalar karlı çıkacak bu kesin

işte öyle
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CYB3R-SPY
    CYB3R-SPY's avatar
    Erkek

Beyler sorularınızın cevabını mesajı yazdıktan hemen sonra vermek isterdim ama int. e giremedim..Şi,mdi sorularınızın cevabı..

"zencilerin ten rengi nerden geliyo biliyomusun ? yüzdeki çillerle aynı şeydir. vücudun güneşe karşı aldığı bi önelmdir o yüzü korumak için. zencilerde ise direkt güneş altında kalan tropik bölgedeki insanların bütün vücudlarını kaplamıştır. bir süre sonra genlere geçen bu özellik yeni doğan insanlardada kendini göstermiştir. yani insan evrimleşmiştir."

Sevgili arkadaşım..Benimle bari bilim hakkında konuşma..Eğer bilim hakkında bişeyler bilseydin böyle konuşmazdın...Bilime göre: Sonradan kazanılan özellikler kalıtımla aktarılmaz..Örn: Güneşte değişen ten rengi..Kopan kol...vs.vs...Senin soruna cevap bile vermek istemezdim ama...

Allah'ın varlığına gelince..

Allah ın varlığı ile ilgili birçok delil yazdım ama hala inanmıyorsunuz..Hala görmediğmiiz birşeye inanamayız diyorsunuz..Aklıma Yahudi kavmi geldi....Hz.Musa onları Firavunun elinden kurtardı..Daha sonradan onlar aclıktan ölecekleri vakit gökten onlar için yiyecek indi..Ancak en sonunda onlar Ey Musa! "Biz senin Allah'ını gözümüzle görmediğmiiz sürece ona iman etmiyeceğiz" dediler..

Sizlerde somut deliler getirin de inanalım diyorsunuz...Peki bana soyut olan şeyleri de somut belgelerle kanıtlayabilecekmisiniz..Ben sizin aklınızdan şüphe ediyorum..Aslında olmadığını biliyorum ..Çünkü Allah'ı tanımayan bir aklın varlığı tartışılır..Ama yine de bi şüphe var..Bana aklının varlığını ispatla..

Başka sorusu olan...?

]Bâtıl şeyleri tasvir etmek, safi zihinleri idlâl eder
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CYB3R-SPY
    CYB3R-SPY's avatar
    Erkek

+ biri şöyle yazmış..

Benzer konularida ayni kisinin acmis olmasi ve avatarida ilginc tabi ..

Açar tabiki de lakin bu biraz provakatörlüge girer

Platformun yanlisligi da cabasi

==

Sevgili arkadaşım..Benzer konulr derken? Burası Derin Konular..Konunun açıklamasına bak..BU konuları burdan başka nereye yazabilirim..Avatar konusuna gelince..Sana göre çok ilginç..Hatta belki hayatında hiç  görmedin böyle bir yazı..." ALLAH" ..Sence çok mu ilginç? Bence değil..Bana da senin avaatarın çok ilginç geldi..Çünkü ben içki yüzü hiç görmedim..Neyse konu bu değil..

Allah'ın varlığını anlatmak eğer provakatörlükse..Dini savunmak provakatörlükse..Ben Provakatörüm..Ancak provakatör kelimesinin anlamını tam olarak öğrenmeni tavsiye ederim..

Selametle..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CYB3R-SPY
    CYB3R-SPY's avatar
    Erkek

Arkadaşlar ek olarak şunu söylüyorum..

Olmayan birşeyin tartışlması yapılmaz...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaDFiuS
    MaDFiuS's avatar
    Erkek

Sevgili arkadaşım..Benimle bari bilim hakkında konuşma..Eğer bilim hakkında bişeyler bilseydin böyle konuşmazdın...Bilime göre: Sonradan kazanılan özellikler kalıtımla aktarılmaz..Örn: Güneşte değişen ten rengi..Kopan kol...vs.vs...Senin soruna cevap bile vermek istemezdim ama...

demişsin bu benim soruma bi cevap değil. bunun bebeklerdede aynı olmasını açıklamamışsın. değinmemişsin bile. anne karnında güneşe maruz kalan warsa o ayrı tabi :D

Sizlerde somut deliler getirin de inanalım diyorsunuz...Peki bana soyut olan şeyleri de somut belgelerle kanıtlayabilecekmisiniz..Ben sizin aklınızdan şüphe ediyorum..Aslında olmadığını biliyorum ..Çünkü Allah'ı tanımayan bir aklın varlığı tartışılır..Ama yine de bi şüphe var..Bana aklının varlığını ispatla..

demişsin birde. buda komik. çünkü soyut diyebileceğimiz sevgi kızgınlık gibi şeylerin hepsinin bilimsel açıklaması wardır. beyinde salgılanan sıvılar hormonlar vs. bu konuda çok bilgim yok ama araştırırsan bulursun. birde gökten yiyecek indirdi demişsin. peki neden bugün müslüman ülkelerin çoğunluğu açlıktan telef oluyor binlerce insan neden ölüyorda allahın onlara gökten yiyeek göndermiyor. illa inkarmı etmeleri lazım insanca yaşamak için. komik olma cevaplarını kendin okudunmu tabi cevap denirse. hala hiç bi soruma cevap vermemişsin. veremezsinde. çünkü daha okumuyorsun okuduğunu anlamıyorsun. bunları bırak kendi yazdıklarını bile okumamışsın belliki. çünkü cevap falan yok ortada...

Her Tercih Bir Vazgeçiştir...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coldvoice
    coldvoice's avatar
    Erkek
    böle konularla insanların kafalarını karıştırmanıza gerek yok

sevmek güzeldir......
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coldvoice
    coldvoice's avatar
    Erkek
    cyber spy batıl şeyleri taklit safi zihinleri idlal eder diyorsun bence bu sözü aldığın kitapları daha cok okuyarak onlara vakıf olmalısın yazdıklarından konuya tam hakim olmadığın gözüküyor.

sevmek güzeldir......
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CYB3R-SPY
    CYB3R-SPY's avatar
    Erkek

Bak arkadaşım..Yazdıklarının hepsine cevap verdm..Ama eğer tatmin etmediyse özelden konuşalım...

Yazdığın mesaja glince..Eğer Allah her zor durumda kalana bir mucizevi olay gönderseydi dünya nüfusunun çoğu belki bugün müslüman olurdu..+ o Hz.Musa için gönderilen bişeydi..Hz.Musa Allah'a yalvardığı için gönderildi..

==

beyinde salgılanan sıvılar hormonlar vs. bu konuda çok bilgim yok....vs.vs.

Beyinde salgılanan sıvılar hormonlar...sence bunlar soyut mu?

"illa inkarmı etmeleri lazım insanca yaşamak için. komik olma cevaplarını kendin okudunmu tabi cevap denirse. hala hiç bi soruma cevap vermemişsin. veremezsinde. çünkü daha okumuyorsun okuduğunu anlamıyorsun. bunları bırak kendi yazdıklarını bile okumamışsın belliki. çünkü cevap falan yok ortada..."

Buna cevaben..

" Cahil olan insanlar kendilerinin seviyesinin üstünde birşeyle karşılaşınca onları kınamaya başlarlar.."

"cyber spy batıl şeyleri taklit safi zihinleri idlal eder diyorsun bence bu sözü aldığın kitapları daha cok okuyarak onlara vakıf olmalısın yazdıklarından konuya tam hakim olmadığın gözüküyor. "

bu "batıl şeyleri taklit safi zihinleri idlal eder " değil..batıl şeyler tasvir etmek..

"ilim öğrenmek her mü'minin üzerine farzdır..Biz de elimizden geldiği kadar okumaya çalışıyoruz ..Konuya hakim olma derken?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CYB3R-SPY
    CYB3R-SPY's avatar
    Erkek

Ulan o kadar evrim düşmanı olmama rağmen beni dahi güldüren bu sözlerin, bizi öne geçirmez, saçma sapan asılsız şeyler yazma.. KOPYALA / YAPIŞTIR! Ohh ne rahat.. Ne kaynagını bilirsin yazdığın şeyi ne anlamını..

İtiraz edeceğine emin olduğumdan soruyorum : "Kim dedi sana evrime göre hücre içi jöle dolu baloncuk diye???"

BÖYLE ŞEYLER YAZMA, AYTEK (HolyOne) Bİ MESAJ YAZAR BÜTÜN UĞRAŞIN BOŞA GİDER AYRICA GOL YERSİN..

Bilmeden tebliğ olmaz, yarardan çok zararı olur.. Dikkat edelim..

======

1.si alıntıdır yazmayan herşeyde benim imzam vardır..bu yazıklarımda yer yer alıntı vardır..Ama hepsi değil..

''İtiraz edeceğine emin olduğumdan soruyorum : "Kim dedi sana evrime göre hücre içi jöle dolu baloncuk diye???""

Kafamızdan sallamadık..Oku gör...

"BÖYLE ŞEYLER YAZMA, AYTEK (HolyOne) Bİ MESAJ YAZAR BÜTÜN UĞRAŞIN BOŞA GİDER AYRICA GOL YERSİN.."

Eğer hakkı anlatarak banlanılıyorsa gurur duyarım.. ; )

"Bilmeden tebliğ olmaz, yarardan çok zararı olur.. Dikkat edelim.."

Özelden konuşalım..Sorduklarının kaçtanesi btmıyo bakalım ; )

Selametle..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chaoser
    Chaoser's avatar
    Erkek
    Ya arkadaşlar biliyorm beni müslaman olmamakla suçlayanlar bile olacaktır. Ama Havva dan önce İncilde ve Tevratta geçen adıyla Lilith yaratılmıştır. Daha sonra o Allah'a karşı geldiği için Dünya'ya gönderilmiştir. Daha sonra yanına Kabil gelmiş ve onunla beraber yaşamıştır. Bunlarıda düşünmek gerektiğine inanıyorum.

dünyada en güzel 3 şey vardır; et yemek, ete binmek, etin içine et koymak.
Toplam Hit: 10385 Toplam Mesaj: 39