folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Almanyada Yaşayan Müritlere Sorum Var

Almanyada Yaşayan Müritlere Sorum Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Selam forum, almanyada özel maksatlı ambulansların ücretlerine dair bilgiye ihtiyacım var. Diyaliz vs için kullanan hastalar vs. Bilgisi olan var mı yada sorabilecek? 

SUPERBICO tarafından 20/Eyl/18 17:22 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Palerider
    Palerider's avatar
    Erkek

Hocam enişteme sordum şimdi dedi ki Almanyada  özel bir diyaliz ambulansı yok ihtiyacın varsa taksiyle geliyorsun ve para da vermiyorsun daha sonra taksici o ücreti sigortadan alıyor sen vatandaş olarak bir ücret vermiyorsun.

Bunları söyledi belki ben de seni yanlış anlamış olabilirim.

Eskisi gibi değildir belki!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    Palerider bunu yazdı

Hocam enişteme sordum şimdi dedi ki Almanyada  özel bir diyaliz ambulansı yok ihtiyacın varsa taksiyle geliyorsun ve para da vermiyorsun daha sonra taksici o ücreti sigortadan alıyor sen vatandaş olarak bir ücret vermiyorsun.

Bende bunu anlamıyorum hocam , dünyanın en güçlü ekonomilerinden birine sahip ol , dünyaca ünlü markaların olsun. Diyaliz ambulansı olmasın. Taksiyle git. Sanırım tr gerçekten sağlık sektörün de açık ara lider.

avrupa da genel olarak sağlık sisteminin hep sorun ve randevulu olduğunu okumustum. 

Geçmiş olsun hocam.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    Palerider bunu yazdı

çok çok teşekkür ederim murit. benim bildiğim özel hastaları evinden alıp hastaneye getiren bir ambulans, diyaliz amacıyla trde kullanıyorlar başka aklıma gelmedi. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı
    Palerider bunu yazdı

çok çok teşekkür ederim murit. benim bildiğim özel hastaları evinden alıp hastaneye getiren bir ambulans, diyaliz amacıyla trde kullanıyorlar başka aklıma gelmedi. 

hocam dıyalıze dıyalız merkezlerının servıslerıyle gıdılıyor trde hep ılerı donem hastaları ıcın mı ambulansla gıdılıyor .sabır kolaylık versın tum hastalara

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Enistemde özel bir diyaliz merkezinde diyalize gidiyor servisle ulaşım sağlıyor hep

Allah şifa versin hastalara geçmiş olsun 

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Palerider
    Palerider's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı
    Palerider bunu yazdı

Rica ederim önemli değil. Almanyada böyle bir hizmet yokmuş taksiyle gidip geliyorsun parasını devlet veriyor.  

Eskisi gibi değildir belki!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Ben de yaklaşık 1.5 senedir almanyadayım, daha hiç öyle özel ambulans görmedim.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Roark bunu yazdı
    Palerider bunu yazdı

Bende bunu anlamıyorum hocam , dünyanın en güçlü ekonomilerinden birine sahip ol , dünyaca ünlü markaların olsun. Diyaliz ambulansı olmasın. Taksiyle git. Sanırım tr gerçekten sağlık sektörün de açık ara lider.

avrupa da genel olarak sağlık sisteminin hep sorun ve randevulu olduğunu okumustum. 

Geçmiş olsun hocam.

Sağlık konusunda alayını tokatlarız açık net...

Bize Tahribat.com'da TRABZON:)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı
    Roark bunu yazdı
    Palerider bunu yazdı

Geçmiş olsun hocam.

Sağlık konusunda alayını tokatlarız açık net...

avrupa bizi işte bu yüzden kıskanıyor

le le le sakine
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Benim şahsi deneyimler şu yönde.

Türkiye'de sağlık hizmetlerine çok kolay ulaştığını zannediyorsun . Bir noktada ulaşıyorsun. Ama aldığın hizmette kalite sıfır. Elini kolunu sallayarak, kalp doktoruna, göz doktoruna vs doğrudan gidebiliyorsun ki bu sağlık maliyeti açısından çok gereksiz bir saçmalık.

Avrupa ülkelerinde önce aile doktorunu sike sike ziyaret etmek zorundasın. Ziyaret sonrası senin uzmanlık gerektiren bir polikliniğe yönlendirmeni aile hekimin yapiyor. Polikliniğe gidince ameliyetlık bir durumun varsa seni ameliyat için davet ediyor uygun bir gün. Bu bizdeki gibi 1293821 ay sonrası olmuyor veya yazaneme gel 2 ay sonraya ayarlarım muhabbeti dönmüyor. Doktorun verdiği tarihte hastaneye gidiyorsun, hastaneler bomboş. Tertemiz. Sakin. Seni alıyorlar, operasyon bitiyor. Yatıyorsun veya eve gidiyorsun. Türkiye'de sürprizlerle karşı karşıyasın. İçeceğin suyu bile refekatçin getirecek. Götünü başını akraban komşun temizleyecek. Bizdeki sağlık hizmetleri erişimi kolay gibi görünüyor ama tam bir çöplük. Elin gavuru, götün başın ağrıyor diye canın istediğinde uzmanlık gerektiren polikliniklere gidemezsin diyor. Burnum akıyor diye senin acile gelme şansın yok diyor.  Olması gereken bu aslında. AB ülkelerinde staj veya eğitim görmüş bütün doktorlar bu konuda bizim ne kadar geri ve denetimsiz olduğumuzu size söylerler. Bizde uzmanlık poliklinikleri ve aciller gereksiz hastayla dolu. Bu hem asıl tedavi bekleyen hastanın yeteri kadar zaman diliminde teşhis-tedavi süresi bulamamasına hem de dünya kadar maliyete neden olmaktadır.

Bizim ülkedeki tek rahat yan diş konusunda ucuz olmamız. Sağlık turizmi açısından diş tedavisi için gelen avrupalılar ve çim adam olmak için gelen arapları yoğun bir şekilde görebilirsiniz :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 1968 Toplam Mesaj: 14
almanya