folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder ALS Hastalığının Farkındalığı İçin Hadi TAHRİBAT SENDE KATIL.

ALS Hastalığının Farkındalığı İçin Hadi TAHRİBAT SENDE KATIL.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Anasını satayım,

Dünyanın en zengin adamı bil geyts bile kafasından aşağı bir kova su döküyor.

Bizim millet aman ne saçma aman ne gerek var diyor. Kim verdi la bize bu hakkı ?

Kim bize soruyor saçmamı değil mi diye ?

Vallahi yazık. Ne hale gelmiş lan ülke.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek
    DeepInside bunu yazdı

Bizim türk toplumu kadar cahil ve sürü psikolojisi güden bir ırk daha varmı merak ediyorum... Abi böyle saçma şeymi olur ya böyle hastalıga dikkat mi cekilir ? hadi çektin bunun ne katkısı olur çaresi olmayan bir hastalıga ? Kanserinde çaresi yok ona neden dikkat çekilmiyor mesela ? Delinin biri kuyuya taş atıyo bigün selfi çıkıyo bigün kafasından aşagı buzlu su döken şizofrenler çıkıyo Allah sonumuzu hayır etsin.

Videolar olmasaydı bu hastalıktan haberim olmucaktı.

Demekki senin saçma dediğin şey benim ilgimi çekmiş olucak ki video çekmeden kendi çapımda yardımda bulunmuş oldum.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek
    DeepInside bunu yazdı

Bizim türk toplumu kadar cahil ve sürü psikolojisi güden bir ırk daha varmı merak ediyorum... Abi böyle saçma şeymi olur ya böyle hastalıga dikkat mi cekilir ? hadi çektin bunun ne katkısı olur çaresi olmayan bir hastalıga ? Kanserinde çaresi yok ona neden dikkat çekilmiyor mesela ? Delinin biri kuyuya taş atıyo bigün selfi çıkıyo bigün kafasından aşagı buzlu su döken şizofrenler çıkıyo Allah sonumuzu hayır etsin.

Hastalığın çaresi olmayabilir ancak ihtiyacı olanların bakım masrafları karşılanabilir. Ayrıca çok başarılı buldum organizasyonu, ünlü insanlar katılınca dünya çapında bir anda gündem olabiliyor. Hiç haberi olmayan insanlar belki de sadece videoları izledikten sonra gönlünden ne koparsa bağış yapabilir. Birde bu yönden düşün.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Bu olaya cahillik diyenler asıl cahildir. Hastalığı tedavisi olmasa dahi sağlanan cihazlarla yaşamlara tutulmaları sağlanabiliyor. Hastanın beyin fonksiyonları tamamen çalışıyor ancak kasları çalışmıyor. Böyle biri ancak teknoloji ile hayata tutunur buda harcama demektir. Bu başlatılan kampanyada beğenirsin veya beğenmessin ALS hastalarına umut oldu. Bu kimi rahatsız edebilir ki? 

www.kadirozdemir.com.tr @kadirozdemirnet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

ulan herkes kafasından bir kova su dökse afrikanın 1 aylık su ihtiyacı giderilir geçin bu işleri bokunu çıkardılar her şeyin olduğu gibi bununda

Yaaari Yaaar Olanın Yarasını Yaaar Silmezmi Yaaari Yaaar Olmayanın Anasını Felek S.kmezmi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

Holy'e meydan okuyacağım yakında video ile :)

Koca hestiy aya bedenem ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    DeepInside bunu yazdı

Türk toplumunu yaftalamadan olayın çıkış yerine ve çekilen video adedine bakmak lazım. Sırf ABD'de 1.2 milyon video birkaç gün içerisinde paylaşılmış. Toplam 50 milyon $ bağış toplanmış. Sizin bu saçmalık gördüğünüz sayesinde kim bilir kaç yüz kişinin ALS'den haberi oldu. Kim bilir kaç 10 yılda toplanacak bağışı 1 haftada toplamayı başardılar. Gayet başarılı ve zekice bir reklam kampanyası olduğunu kabul etmek lazım. Zenginlerden başlatılması verimi ekstra artırıyor. Ama olay zenginlerden herkese sıçradığı ve bir trend halini aldığı an olayın tüm cazibesi bitmiş demektir.

http://www.nytimes.com/2014/08/18/business/ice-bucket-challenge-has-raised-millions-for-als-association.html?_r=0

http://www.nytimes.com/2014/08/22/business/media/ice-bucket-challenge-donations-for-als-top-41-million.html?module=Search&mabReward=relbias%3Ar

Kanser, Afrika'daki susuzluk vb. sıkıntılar için de kampanyalar düzenleniyor. Gündemde ilk sırada değiller. Fakat oyuncular olsun (örneğin Pewdiepie) ünlüler olsun pek çok insan bu kuruluşlara ha reklam amaçlı ha gönüllü yardımcı olmak için çaba sarfediyor. Daha geçen gün 24 saat oyun yayını yapıldı ve tüm toplanan bağışlar Afrika'da susuzluğa karşı kullanılması için bir kampanyaya yatırıldı ve ciddi meblaları bağışladılar. ALS için yapılan bu üç günlük kampanya ve bağışlananlar ile bahsettiğiniz sıkıntılara bağışlananlar arasında uçurum vardır. Sanki hiç kimse onları görmüyor, herkes bu saçmalıkla uğraşıyor gibi yansıtmamak lazım.

Austen tarafından 23/Ağu/14 12:06 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Çok boş.

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Simdi ben kafama bir kova buzlu su dokunce 1 hasta iyilesiyormu ?

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼 - 🅷🅾🅻🆈 @Kaptan ın daha delikanlı olduğunu kanıtlayan şahsiyet ile tanıştım..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

Simdi ben kafama bir kova buzlu su dokunce 1 hasta iyilesiyormu ?

1000 tl yatırıyorsun. Eğer paran yoksa su döküyorsun başkasına meydan okuyorsun. Bu da mesela hala als hastalığı nedir bilmeyenlere ulan bu mal niye su döküyo bi bakiim aaa als neymiş diyerek araştırıyor. Senden zengindir veya gönlü zengindir elindeki parayı als hastalarına yatırıyor. 

Umutmadan söyliyim 1 kova su israf diyenlere de: bizim evdeki fıskiye ile bir kova su 3-5 dkda doluyor. Isınması için mecburen 1-2 dk banyo yapacağım debide kovaya su tutuyorum ısınıyor. Kovadaki suyla annem balkonu yıkıyor. Düşünün suyun ısınması için yarım kovaya yakın su doluyor. Yani demem ona bu israf diyenler banyoda sabunlanırken falan suyu mu kapatıyorlar? Hayır bizim sistemde 1-2 dk beklemek zorunda olduğum için suyu kapatamıyorum mümkün olduğunca erken çıkmaya çalışıyorum fakat sadece sabunlanıp kafamı şampuanlarken boşa giden su bir kova. Hani diyorum sikim sikim muhalefeti bıraksanız da ALS hastalarına bi yararınız dokunmayacaksa da zararınız da dokunmasın.

iyibu yalan oldu.. fbi gelmemiştir.. yasaldı çünkü.. zaten gelmek olmazdı.. ama tutmadı.. allah istememiş olmazmış iyibu.. // ebesininki kadar ilgi alanım oldu.. iyibu.. çok yararlı oldu.. turan bunu beğendi.. //////
Toplam Hit: 6347 Toplam Mesaj: 68