Alt Kata Elektrik Verme ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Hocalar Merhaba,

Ofisimiz binanın 3. katında, cuma günü büyümeye gidip 1. katı da tuttuk. Lakin elektriği üstüme almaya gidemedim. 

Pazartesi gününe kadar 1.katta elektrik lazım ışık vs için. Sayaçta faz kablosunu tedaş çıkarmış ve mühürlemiş.

3. kattan aşağıya bi uzatma atsam iki ucu da erkek olsa prize taksam geçici olarak elektrik ihtiyacımı karşılayabilir miyim ?

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Karsilarsin hocam, sikinti olmaz.

Daha once kaldigim kiralarin birinde benden onceki kiraci 750 TL elektrik faturasini kilitleyip kacmis. Tedas'tan kontrole gelmeleri gecikince uzatma ustune uzatmayla disaridaki bir prizden elektrigi cekmistim. Baktim yine gelmiyorlar, s.kerim yapacaginiz isi diyip faz kablosunu alttan ittire ittire yerine takmistim. Vidalayamamistim ama kablo sert oldugu icin sikinti vs. cikmamisti. Kontrole geldiklerinde de kim yapti bilmiyorum dedim, bir sey dememislerdi.

vatandaşa kafam girsin!..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

Abonelik başvurusu yapınca 1 günde geliyorlar bağlamaya. Eğer sayacı bağlarsan ve sayaç okumaya geldiklerinde fark ederlerse kaçak muamelesi yapılabilir. Sözleşme olmadan da kullanım kaçak olarak geçer 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Elektrik sayactan geçtiği sürece kaçak muamelesi yapmıyorlar. Direkt sayaça baglayabilirsin, mühürü kırıp. Senin yöntem daha garanti ama,o şekilde de çalışır 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Sayaçla oynamazsan, sadece bir üçlü uzatma priz çekeceksen bir miktar iş görür.. sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    Hocalar sayaca müdahale etmeyeceğim. 3.katta elektiriğimiz var aşağıya bi kablo atıp iki ucunu da erkek yapıp 1.kattaki herhangi bir prize bağlasam elektrik gelir mi diye sormuştum. Sayaca daha önce müdahale ettiğimde sorun olmamıştı lakin yine de risk almak istemiyorum

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Hocam o priz grubana elektrik gider, kattaki butun prizler tek sigortaya bagliysa hepsinden alirsin

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Fazla notr karistirip duman olma:) tedas geldiginde sadece fazi soker notr bagli kalir

He bide kabloyu kalin tut eger butun prizlere ceyran vericeksen aradaki kabloyu yakabilirsin

ayhun tarafından 30/Haz/18 23:44 tarihinde düzenlenmiştir

delimiyim ben?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Aynen ya atladik orayi, prizi alt kata takarken fazlari denk getirmek lazim yoksa buum :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Arkadaşlarında dediği gibi, senin kablondaki faz ile prizdeki nötr denk gelmeyecek şekilde bağlarsan, aynı hatta bağlı priz ve lambaları canlandırmış olacaksın.. Evin her tarafına yayman için panodaki sigortalara yayman gerekecek, bunun için ilgili bağladığın hattın sigortasını bulup diğerlerine birer kablo ile bağlayacaksın.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Daha önce işe yaradığına şahit olmuştum ben de. Yalnız çok dikkat et iki ucu erkek kablo çok tehlikeli.. Önce alt kata sonra elektriği olan üst kata tak, yanlışlıkla dokunan Yarra yering.. 

...said addicted.
Toplam Hit: 2614 Toplam Mesaj: 14
elektrik elektrik