Alt Kata Elektrik Verme ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

elektrrik vereceğin binanın sigorta kutusundaki sadece ana sigortayı indir. diğerleri açık dursun.

dediğin gibi elektrik verebilirsin 2 uçlu ekrek fiş ile. ama yeni binlarar genelde 3 faz olduğu için evin 3 te 1 inde elektrik olur sadece.  mesela mutfağa taksan mutfakta belirli yerler çalışır sadece.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

Karsilarsin hocam, sikinti olmaz.

Daha once kaldigim kiralarin birinde benden onceki kiraci 750 TL elektrik faturasini kilitleyip kacmis. Tedas'tan kontrole gelmeleri gecikince uzatma ustune uzatmayla disaridaki bir prizden elektrigi cekmistim. Baktim yine gelmiyorlar, s.kerim yapacaginiz isi diyip faz kablosunu alttan ittire ittire yerine takmistim. Vidalayamamistim ama kablo sert oldugu icin sikinti vs. cikmamisti. Kontrole geldiklerinde de kim yapti bilmiyorum dedim, bir sey dememislerdi.

:D

-Kim yaptı?

+Bilmiyorum 

Favori cevabım ise : 

+ Kim yaptı?

- Ben geldiğimde böyleydi akjsdhfkjahs

--

Uzatma ile elektrik ihtiyacı karşılanır ama çok yüklenme .. tel tele değecek :D 

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Üst kattaki saatten faz ve nötrü klemensle çoğaltıp aşağıdaki sigortanın kendi fazı nötrünü çıkartarak üst kattan gelen kabloyu direk koyarsan işini halletmiş olursun. fakat alt katta enerji çekecek şeyler fazla ise kablonun kalın olması önemli... saç teli gibi bakır tellerin bir araya gelenlerinden ziyade kalın tek parça bakır kablolar daha faydalı olacaktır.

Toplam Hit: 2631 Toplam Mesaj: 14
elektrik elektrik