folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Amazon Kullanılmış Ürünü Sıfır Diye Satıyor.

Amazon Kullanılmış Ürünü Sıfır Diye Satıyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Normalde kardeşimin başına gelen olay ama senelerdir adama davetiye gönderemiyorum hata oluştu diyor o yüzden konuyu ben açtım. 2 kez kullanılmış ürün göndermişler (satıcı amazon). Birinde parmak izleri çizikler falan varmış. Diğerinde de kılcal çizikler var. Ürün kutusundan da açıldığı belliymiş. Kullanılmış olduğundan eminim diyor. İade etmiş. Ürüne yorum yapmış durumu anlatmış adamın yorumunu yayınlamamışlar. Büyük ihtimalle müşteri memnuniyeti adına her boku iade aldıkları için bu aldıkları ürünleri başkasına veriyorlar. Zevkine ürün iade edenleri memnun edecekler diye diğer müşterileri mağdur ediyorlar. Özellikle elektronik alırken dikkat edin iadeden dönen kullanılmış ürün çıkma ihtimali var. İade süreleri de uzun galiba adam rahat rahat ürünü kullanıp canı sıkılınca iade ediyor. Bu tipleri de anlamıyorum 37 yaşımdayım şimdiye kadar 1 ürün iade ettim. Onda da satıcı yanlış fotoğraf koymuş fotoğraftaki ürün gelmedi işimi görmüyordu.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

Hocam yine amazon bu konuda en iyisi, yani şöyle tarif edeyim, bu olayı büyük ihtimalle hb ile falan yaşasaydın ya da n11 ile siz kullandınız diye söyleyip, ürünü iade bile almazlardı. Ben amazona 2. kez kulaklık iade ettim, Sony wf-1000xm3 model kulaklık, ama sorunum şuydu telefon sesi gelmiyordu kulaklıktan, iki üründe de aynı sorunu yaşadım, telefon S10+, durumu arkadaşlara ilettim, iade alabiliriz dediler. Müşteri memnuniyeti sağlayan tek şirket şuan benim için. (n11.com'dan eviye bataryası aldım artemanın, ürün arızalı çıkmasına rağmen iade almadılar, arızalı olduğuna dair tutanak var, ama adamlar değişime uygundur tutanağı istiyor saçma bir şekilde. 20 iş günü bugün doldu benim halen parçam gelecek. kısacası n11 vs. müşteri memnuniyeti sıfır siteler bana göre.)

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@twilight_flame N11 ile sorun yaşarsanız Şikayetvar'a yazın. Oraya yazınca direk genel müdürlük şikayet biriminden arayıp iade işlemini hallediyorlar. Bende ürün iade etmiştim satıcı kargoyu teslim almış inatla "ürün kargoda kırıldı tutanak tutuldu ürün şubede ben iade almam" deyip red ediyordu. E bakıyorum takip kodundan ürün teslim alınmış ? İade talebi açıyorsun satıcı red ediyor N11 hiç araya girmiyor. En sonunda sikerler dedim şikayetvar'a yazdım ertesi günü aradılar konuştuk "tamam efendim ben satıcı adına iade talebini onaylıyorum siz tekrar iade talebi açın" dedi.

Bir keresinde de hem arızalı hemde faturasız ürün gönderdi bir tanesi. İade edeyim diyorum kodu aldığım gibi red ediyor lavuk. Neyse öyle böyle şikayetvar ile yine zorla iade ettirdim. Sonrada sırf uğraştırdığı için Cimer'den maliyeye şikayet ettim. Direk şehirin maliye başkanı geri dönüş yaptı. Maliye bir güzel öttürmüş olmalı ki sonradan telefon açıp özür dileyerek lütfen şikayetinizi geri çekin dedi.

mkyb tarafından 25/May/21 14:33 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

DH de deli gibi konuları var. Birileri CAYMA hakkını, sözde DENEME hakkı olarak görüyor kendine ve en basitinden kafasında 3 alternatifi olan 3 ürünü de satın alıp, deneyip, KULLANIP iade ediyorlar.. Hatta şerefsizin biri 3 ayrı robot süpürgeyi alıp hepsini birer hafta kullanmış ve yasal hakkıymış diye iade etmiş. Ulan şerefsiz, sen o ürünü almadan önce bilmem kaç yüz saat video izlemedin mi, yorumları araştırmadın mı da kalkmış şimdi ben ürünü nasıl deneyeceğim diyorsun. Bir kaç gereksiz ile de bu konuda atışmam oldu ama malum platform DH olunca linç ediyor karaktersizler ..

Ve bu sürecin tüm maliyetleri fiyatlara yansıyarak dönüp dolaşıp dürüst tüketiciye çıkıyor.

İşin özü, bu bir kısır döngü. Birileri sürekli alıyor, kullanıyor, iade ediyor ve hatta bu iade eden karaktersizler yerine yeniden ürün aldıklarında ürün açılmış diye şikayette bulunuyorlar (konu sahibi müridi tenzi ederim) ...

Hep diyorum, Amazon bu ülkeye ve insanına fazla .. Bir an önce bu iade politikasından ya vazgeçmeli, ya da çekilmeli ...

GoQaN tarafından 25/May/21 15:28 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@GoQaN Amazon öyle yapanları kara listeye alıyor ve hesabını banlıyor. Yeni hesap açsan bile adresinden, kredi kartı numarandan vs tanıyıp sipariş vermeni engelliyor. Yeni yeni başladılar arada ağlayanlara denk geliyorum.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

ürün neydi ? merak ettim

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Böyle ürünleri sıfır diye satacağına "denenmiş ürünler" diye bi kategori açıp ürün açıklamasına "2 gün kullanıldı vs." gibi açıklamalar koysalar.

En azından itibarın düzelir, şu site sıfır ürün yerine kullanılmış ürün verdi diye güvensizlik vermezsin.. 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    yanak bunu yazdı

Böyle ürünleri sıfır diye satacağına "denenmiş ürünler" diye bi kategori açıp ürün açıklamasına "2 gün kullanıldı vs." gibi açıklamalar koysalar.

En azından itibarın düzelir, şu site sıfır ürün yerine kullanılmış ürün verdi diye güvensizlik vermezsin.. 

Zaten öyle. Outlet sekmesinde satılıyor iade ve defolu ürünler. Konuyu açan müridin kardeşi acaba bu Outlet kısmından mı alışveriş yaptı ?

https://www.amazon.com.tr/s?i=specialty-aps&srs=21034466031

Burada Amazon'un hatası eksik bilgilendirme. Arayüzleri zaten 2000'lerin başından kalma. Outlet kısmını Google sayesinde bulabildim mesala.

mkyb tarafından 25/May/21 16:42 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    yanak bunu yazdı

Zaten öyle. Outlet sekmesinde satılıyor iade ve defolu ürünler. Konuyu açan müridin kardeşi acaba bu Outlet kısmından mı alışveriş yaptı ?

https://www.amazon.com.tr/s?i=specialty-aps&srs=21034466031

Burada Amazon'un hatası eksik bilgilendirme. Arayüzleri zaten 2000'lerin başından kalma. Outlet kısmını Google sayesinde bulabildim mesala.

1.5 yıldır Amazon kullanırım, ilk defa burda duyuyorum :)) 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    GoQaN bunu yazdı

DH de deli gibi konuları var. Birileri CAYMA hakkını, sözde DENEME hakkı olarak görüyor kendine ve en basitinden kafasında 3 alternatifi olan 3 ürünü de satın alıp, deneyip, KULLANIP iade ediyorlar.. Hatta şerefsizin biri 3 ayrı robot süpürgeyi alıp hepsini birer hafta kullanmış ve yasal hakkıymış diye iade etmiş. Ulan şerefsiz, sen o ürünü almadan önce bilmem kaç yüz saat video izlemedin mi, yorumları araştırmadın mı da kalkmış şimdi ben ürünü nasıl deneyeceğim diyorsun. Bir kaç gereksiz ile de bu konuda atışmam oldu ama malum platform DH olunca linç ediyor karaktersizler ..

Ve bu sürecin tüm maliyetleri fiyatlara yansıyarak dönüp dolaşıp dürüst tüketiciye çıkıyor.

İşin özü, bu bir kısır döngü. Birileri sürekli alıyor, kullanıyor, iade ediyor ve hatta bu iade eden karaktersizler yerine yeniden ürün aldıklarında ürün açılmış diye şikayette bulunuyorlar (konu sahibi müridi tenzi ederim) ...

Hep diyorum, Amazon bu ülkeye ve insanına fazla .. Bir an önce bu iade politikasından ya vazgeçmeli, ya da çekilmeli ...

tepesinden en alttaki kademesine kadar üçkağıtçı dolandırıcı lanet bir milletiz.

öyle göte böyle yarrak yapmış amazon heralde, geçmiş olsun.

elektronikte tercih etmemek gerek demektir.

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Ahlâk yok amazon ne yapsın .

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 2350 Toplam Mesaj: 18
amazon amazon kullanılmış ürün satışı