Android 6 Downgrade

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

GM 4g, Android 6 güncellemesi yaptığımdan beridir şarj problemi yaşamaktayım. Araştırdığım kadarıyla genelde böyle bir problem var. Tüm wifi, bluetooth vb. taramalar kapalıyken gece %90 olan şarj sabah %50 lere iniyor. Bir eski sürüme geri dönmek istiyorum. Telefon rootlu değil. Bunun bir yöntemi var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Root yoksa yapamazsın. 6.0.1 güncellemesi gelecek yakında bekle hocam.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

İşin enteresan yanı birkaç haftadır sürekli erteledim, indirmedim. Nereden esti de kurdum şu illeti bilmiyorum. 6.0.1'i bekleyeceğiz o zaman. Umarım düzeltirler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Recovery ile eski backupını yükle :)

Root yapmadan insanın içi sıkılır çünkü :D rootsuz telefon ayfon gibidir :D

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Lg G4'e dun yaptim rootsuz cihaz, lg up ile.

Lg g4 icin sakin yapmayin guncelleme bekleyin, rehber acilmiyo ve acayip sarj tuketiyo. Kararli surumu bekleyin.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Lg G4'e dun yaptim rootsuz cihaz, lg up ile.

Lg g4 icin sakin yapmayin guncelleme bekleyin, rehber acilmiyo ve acayip sarj tuketiyo. Kararli surumu bekleyin.

Aradaki fark biri LG diğer ise Çin montajcısı General Mobile. Adamlara Facebook'ta yeni güncelleme ne zaman gelir diye soruyorum Google'ın ne zaman keyfi isterse mealinde cevaplar atıyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PowerfuL
    PowerfuL's avatar
    Erkek

Merhaba,

http://forum.turkdevs.com/konu-5-1-1-cm12-1-general-mobile-4g-cyanogenmod-12-1.html adresindeki cyanogenmodu öneririm. Ben kullanıyorum. Rom çok stabil.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

Batarya kalibrasyonunu dene. Firmware değişikliklerinde böyle sıkıntılar olabiliyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

Aynı sorun bende de var ayrıca 6.0.1 geldi, sorun devam ediyor. 

Anarsistherif...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

6.0.1'i dün kurdum. Şu an şarj problemi yok gibi görünüyor. Gece şarj yaptım, telefonu o saatten beri kullanadım %90 civarlarında. İki gün önce, 6.0'dayken şimdi bu şarj %40 falandı. Bu düzeldi gibi görünüyor. Onun dışında dokunmatikte de takılmalar vardı o da eski akıcılığına erişti. Sanırım güncelleme beklemek en mantıklı karardı.

Bununla karşılaşan arkadaşlar varsa bu yöntemi bir denesinler. Eğer donanım hatası yoksa muhtemelen düzelecektir.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

4g almak için telefoncuya gittim ben artık satmıyorum gına geldi dedi. Tavsiye etmedi.

O sırada elinde lg g2 vardı onu aldım. G2 yi satabilmek için 4g'ye bok atıyor sanmıştım başta.

Ama yine de g2 yi aldım çünkü uzun süredir araştırıyordum 4g olmazsa g2 olurdu sağlam telefondu söylenene göre.

4g yi neden kötülediğini ise anlamamıştım. Sonuçta google'ın resmi sitelerinde bu telefonun tanıtımı var. Arkasında google var !!

G2 den çok memnunum. Gece %90 olan şarj sabah %89 a düşüyor :D

Sabah %89 ile evden çıkıyorum akşam %30larda falan eve geliyorum. Üstelik Clash of Clans gibi batarya düşmanı bir oyun + mobil veri tüm gün açık halde.

Özet: 4g almayın aldırmayın. LG kraldır.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
Toplam Hit: 2202 Toplam Mesaj: 13
android 4g general mobile şarj süresi downgrade