folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android Programlama İçin Ne Kadar Java Bilgisi Gerekli ?

Android Programlama İçin Ne Kadar Java Bilgisi Gerekli ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bende suan visual studio for mac var hocam, bi yerde yazdigim gibi, xamarin studio ismini degistirip visual studio for mac ya da visual studio community adini aldi :) Burdaki design da bir problem yok. windows da biraz designer ile ugrastim ama o da ios tarafi icindi onda da bi problem görmedim. cift olusturulan dosya bug mu yoksa baska bi sebepten dolayi mi böyle bilmiyorum. Ama boyut konusunda evet boyutu daha yüksek. Benim anladigim kadariyla arkaplanda ios a uygun bir aradile ceviriyor c# kodunu bu yüzden pure code gibi olmayabiliyor. O yüzden gereksiz kodlar olusturuyor olabilirler. Sonucta hemen hemen tüm .net framework u sana aciyor, haliyle bunu ios a uyarlamak da kolay is degil. benim yazdigim kapsamli bir uygulama icin (webservis ile haberlesiyor, ona bi wrapper yazdim ios da, keza 20 küsür tane de view var ve gelismis bir döküman yönetim sistemi uygulamasi) simdi baktim 77.9 mb görünüyor. Bence gayet uygun bir boyut :)  Belki xcode üzerinden yapsaydim boyutu daha az olabilirdi. Ama bu kadar büyütülecek bi sey yok bence :) 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Hala xperia neo v kullanıyorum hocam, ekran kırıldı çinden sipariş verdim:) Depolama alanı 420 MB. 

Şakası bir yana sonraki uygulamamı xamarin üzerinden geliştirmeyi düşünüyorum. Ayrıca mono oldukça başarılı. %90 codebase ile birkaç uygulamamı linuxa taşıdım. Macosta da sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

Konudan çok şaşmayalım. Evet, tasarım ve projelendirme düzgünse androidde java, diğer her platform kadar zor diyelim.

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

gelirken sana iphone x getireyim mi hocam :) 64 gb i 1195 frank, 265gb i 1411 frank. https://www.sunrise.ch/en/residential/welcome-page/offers/appleiphone.html 

iphone 8, 64 gb 790 franktan basliyor..

bu aralar döviz yükselti, gelene kadar fiyatlar düser :) 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@YeniHarman, abi ui olayını pek kasama gerek yok. Ui Evet  can sıkıcı hatta bazen kafayı yedirtiyor gidip kafayı sivri bir yere gömesi geliyor insanın. Ama hazır kütüphaneler ile muhteşem tasarımlar çıkıyor. Hatta kendi kütüphaneni yazarak kullanıcı arayüzleri  oluştura bilirsin. Çok keyif verici bir süre sonra

Activity lifecycle olayı harbiden mide bulandırıcı. Zorla programı durdurduğunda bir broadcast yazamıyorsun anca arka planda servis yazarak servisin destroy methoduna gömmen gerekiyor. Uyma unbalancede Android studio iyidir :Ddd ekmeğimizi elimizden alıyor xamarin. Destek olmayın şuna :D

Şaka bir yana gerçekten xamarin kendini aştı. Bazen keşke c# ile takır tukur yazıp gelseydim diyorum. 4. Senem Android de. Eclipse ile başladım ama o zaman xamarin berbattı. Xamarin ile yazabilirsin gerçekten de muazzam kendini çok geliştiriyor... Ui olayı için sana kütüphane açabilirim. İçerisinde parça parça alıp kendi kütüphaneni yazabilirsin... Responsive gibi birşey oldu zaten. Css kütüphanesi (bootstrap) gibi cihaz konumuna göre nesnelerin boyutu güncelleniyor :) 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 2749 Toplam Mesaj: 15
java