folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder [Android] Sürekli Son Uygulamalar Listesini Temizlemekten Vazgeçin

[Android] Sürekli Son Uygulamalar Listesini Temizlemekten Vazgeçin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    NewwarrioR bunu yazdı

Hocalarım bir tespitte benden gelsin. Telefonlarda en çok şarj bitiren hususlardan biriside 3g yi aramak. 

Bulunduğunuz ortamda 3g yayını olmuyor olabilir ve telefonunuz bu yayını bulmak için ciddi anlamda çaba sarfediyor. Fakat 3g olan ortamda aramayıp bağlı olduğu için bu kadar şarj tüketmez. 3g olmadığını hatta 3g kullanmadığınız durumlarda telefonunuz 2g modunda kalırsa şarj çok daha uzun süre gider. 

Operatörlerin yaptığı şarj reklamları bu yüzdendir. Bizim internetimiz her yerde 3g çeker özgüveniyle yapıyorlar o reklamları.

Hatta geçenlerde gördüğüm bir örnek bir abimiz 4g yi açmış daha hızlı internete bağlanır diye, telefonda yaptığı şeyler belli kapattırdım ertesi gün daha uzun süre dayanmış şarjı.

Kesin bilgi yayalım :)

Bunu bilmeyen zaten akıllı telefon kullanmasın.

teşekkürler mümin kardeşim. akıllı telefonumu tavsiyen üzerine bırakıyor ve nokia 3310 ile hayatıma devam ediyorum, teşekkürler! :p

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Iphone larda da yapıyorlar ayar oluyorum. 3k telefon alıp arkada çalışan programı kapatıyorlar. Sebep ne? diyorum, telefon yavaş çalışıyor şarz yiyor vs.

Yatırıp dövecem çevremde şunu yapanları valla :D

Android RAM Management'a 1.6 Donut ile kavuştu. İyi miydi? hayır :) rezaletti.

te 2.x.x günlerini hatırlarım kendin kapatmassan kendinen geçiyordu alet.

O zamanlarda herkes yapardı bunu mecburen. Sonra millet kulaktan dolma bilgilerle devam etti. Koyun sürüsü misali

Arkaplan programları hafızadan öyle silmek yarardan çok zarar sağlar.

Ha asphalt açacaksın hızlı açılmasını istiyorsun Ram kontrolcüyü beklemeden kapatırsın anlarım ama whatsapptan çıkıp kapatırsan zümzüü korum kafana.

Araştırma özürlüyüz ne yazık ki :(

Greenify bu olaya biraz daha farklı yaklaşıyor sanırım. Programlar Ram den silinmiyor sadece uyku moduna geçiriyor. Bir nevi harekete hazır ama beklemede tutuyor. Greenfiy daha çok bataryayla ilgili Ram le değil

Ek olarak yeni LTE modemler WIFI gibi duruma göre gelen akımı düşürebiliyor. 3G modemler sürekli sabit akım çekiyorlardı oda canına okuyor tabi bataryanın

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NewwarrioR
    NewwarrioR's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    NewwarrioR bunu yazdı

Hocalarım bir tespitte benden gelsin. Telefonlarda en çok şarj bitiren hususlardan biriside 3g yi aramak. 

Bulunduğunuz ortamda 3g yayını olmuyor olabilir ve telefonunuz bu yayını bulmak için ciddi anlamda çaba sarfediyor. Fakat 3g olan ortamda aramayıp bağlı olduğu için bu kadar şarj tüketmez. 3g olmadığını hatta 3g kullanmadığınız durumlarda telefonunuz 2g modunda kalırsa şarj çok daha uzun süre gider. 

Operatörlerin yaptığı şarj reklamları bu yüzdendir. Bizim internetimiz her yerde 3g çeker özgüveniyle yapıyorlar o reklamları.

Hatta geçenlerde gördüğüm bir örnek bir abimiz 4g yi açmış daha hızlı internete bağlanır diye, telefonda yaptığı şeyler belli kapattırdım ertesi gün daha uzun süre dayanmış şarjı.

Kesin bilgi yayalım :)

Bunu bilmeyen zaten akıllı telefon kullanmasın.

teşekkürler mümin kardeşim. akıllı telefonumu tavsiyen üzerine bırakıyor ve nokia 3310 ile hayatıma devam ediyorum, teşekkürler! :p

@mkyb hocam illaki vardır bilmeyen , bilmemek suç değil 4g örneği verdik orada :)

@angels_demos Hocam nerede o 3310 da space impact oynadığımız günler fasulye oynadığımız günler hey gidi hey :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Peki benden başka bir soru, push bildirimleri nasıl çalışıyor? Telefon sürekli veri bağlantısı aktif halde değil diye düşünüyorum, belli aralıklarka kontrol edilse bildirimlar 5 dkda - 10 dkda bir vs. topluca gelirdi ancak anında telefona iletiliyor.

Düşündüğümün aksine veri bağlantısı hep aktif mi, yoksa push bildirimi denmesinin bir özelliği ve farklı bir çalışma prensibi mi var?

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Elinde 1 GB RAM olan bi android telefon al sonra o uzun yazında dediklerini yap sonra telefon yavasliyomu yavaşlamiyomu gor sanki herkes de note 4 g4 6s varda geniş geniş yazmış bellek temizlemeyin çok biliyor laf olsun torba dolsun biliyor desinler   

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
Toplam Hit: 2479 Toplam Mesaj: 16
android google ram temizleme önbellek temizleme clean master