folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Android Uygulama Geliştirmek, Platformlar?

Android Uygulama Geliştirmek, Platformlar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

Amacım temel anlamda giriş seviyesinde android uygulama yazabilmek.

Sorum ise bilgisayarımda hangi programlar olmalı?

Not: c# bilgim var.

Daha çok merak ettiğim ise; .net üzerinde android geliştirmek mümkün mü? (2.parti uygulamalar ile) 

Neleri bilmem lazım kısacası?

Teşekkürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

hocam c# için herkes monodrid diyor lakin ben pek verim alamadan sıkıldım ve bıraktım.

genel olarak android programlama ile ilgili okuduğum yazılarda c++ ve özellikle java ile eclipse de uygulama geliştirmenin daha sağlam ve doğru olduğu yönünde.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

istanbulda toplanıp bir android zirvesi mi yapsak aramızda bilenler, bu konuda yol katetmiş olanlar ve meraklılar gelse?

Şöyle bir örnek buldum aslında çokda temiz anlatmış

http://www.kodcu.com/2012/12/yeni-baslayanlar-icin-ilk-android-projes/

rappermcs hocam java bilmek 10 emir artık bu konuda kabullendim ben. Hangi programlar yüklü olmalı?

cemnet tarafından 11/Oca/13 09:40 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

eclipse + android sdk yüklü olacak.

Standart olarak javadır ancak farklı dillerle de geliştirilebilmektedir.(en yaygın en yerleşmişi java)

Gerisinde google yardımcın olsun.

:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

tek bir uygulama tüm android telefon yüklü olan cihazlarda çalışıyor değil mi? Model farklılıkları var mı?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

c# monodroidi hiç denemedim bende c# biliyorum ama eclipse indirip java ile yapmaya başladım.android diğerlerine göre biraz daha karışık ama eclipsele programlama yapmak fena değil(bi visual studio değil ).eclipse kurmana bile gerek olmuyor dosyayı indirip direk çalıştırıyorsun

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek
    kajmerpac bunu yazdı

c# monodroidi hiç denemedim bende c# biliyorum ama eclipse indirip java ile yapmaya başladım.android diğerlerine göre biraz daha karışık ama eclipsele programlama yapmak fena değil(bi visual studio değil ).eclipse kurmana bile gerek olmuyor dosyayı indirip direk çalıştırıyorsun

eclips yüklemeden hangi program gerekiyor hocam?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Ayın 19 unda itü de seminer var android development hakkında. Ben gidicem büyük ihtimal, gelen olursa hem ufak bi buluşma yapmış oluruz hem de android konusunda fikir alışverişinde bulunuruz.

Konuya gelirsek monodroid le filan uğraşma direk eclipse de java ile kodla. İyi kötü c ve vb bilgin varsa rahatlıkla kodlarsın eclipsde. Xml, java filan azcık bakın zaten gerisi gelir.

http://developer.android.com/sdk/index.html

Bu siteden faydalanabilirsin. Gerekli programlar orada yazıyor zaten hepsini paket halinde vermişler.

Design ve development kısmına bakarsan android programlama hakkında fikir edinebilirsin.

Bunun dışında tutorial olarak,

http://thenewboston.org/list.php?cat=6

http://www.youtube.com/user/CornboyzAndroid/videos

bu ikisinden yaralanabilirsin.

RaAmLis tarafından 11/Oca/13 10:19 tarihinde düzenlenmiştir

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Ayın 19 unda itü de seminer var android development hakkında. Ben gidicem büyük ihtimal, gelen olursa hem ufak bi buluşma yapmış oluruz hem de android konusunda fikir alışverişinde bulunuruz.

Konuya gelirsek monodroid le filan uğraşma direk eclipse de java ile kodla. İyi kötü c ve vb bilgin varsa rahatlıkla kodlarsın eclipsde. Xml, java filan azcık bakın zaten gerisi gelir.

hocam seminere katılmak için ne yapmak gerekiyor? öğrenci olmak mı lazım teknokent çalışanıyım da ben

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    cemnet bunu yazdı

tek bir uygulama tüm android telefon yüklü olan cihazlarda çalışıyor değil mi? Model farklılıkları var mı?

Android telefon yüklü cihaz ya da android işlemcili telefonlar henüz mevcut değil =)

Şöyle birşey var; uygulama yazarken kütüphaneyi seçiyorsun, atıyorum android işletim sisteminin 2.3 sürümüne ait kütüphaneyi seçersen (tablet ya da telefon farketmez) içinde android 2.3 ya da daha üst sürüm bir android işletim sistemi yüklü olan tüm cihazlarda çalışır. Yani farklılık kütüphane sürümü ve ekran boyutu olarak var. Fazla uğraşmadım ama ekran boyutu sıkıntı olmuyormuş diye duymuştum.

:)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    kajmerpac bunu yazdı
    RaAmLis bunu yazdı

hocam seminere katılmak için ne yapmak gerekiyor? öğrenci olmak mı lazım teknokent çalışanıyım da ben

Öğrenci olmak gerekmiyor.

http://gdg2013.eventbrite.com/#

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
Toplam Hit: 1619 Toplam Mesaj: 13