folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ankara / Mamak ( Muhabere ) Pazar Günü Askerim...!!

Ankara / Mamak ( Muhabere ) Pazar Günü Askerim...!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

THT2005 bunu yazdı:
    -----------------------------
    dostum yemekleri özel yemek şirketi yapıyor..onlar yapıyor dağıtımını  evde yiyemeyeceğin yemekleri yiyiorsun  kirazın kilosu 8 milyon ken biz yiyorduk hemde kusana  kadar :) örnek verdim :) ne ararsan var :)  askere yemek konusunda çok ii bakıyorlar sağlıkta aynı şekilde..

dalga geçiyorsun demi ?

///______________
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xsharez
    Xsharez's avatar
    Erkek

Baba yemek güzel, Disco güzel, hafta sonu izni var, telefon kaçakta olsa var, TV izleme var, Gerçek dostluk arkadaşlık var, yatıcak yerin var. Devlet resmen bakiyor adama. 1983 yıllarında yabancı devletlerde işi olmayanlar açlık sınırında olanalr suç işleyip hapise giriyormuş. ozamanalr devlet bakiyormuş adama. Aynı o duruma dondu benimk.  YA bide komutanlar masaj yapsa tam iyi olucak desenize :)

Askeriyede dayak var ( Babam yemiş bir şamar zamanında )

Yok askeriyede yemek yok solucan yılın börtü böcek yiyorsun ( Ağaç kavuğu yiyen arkadaşlarım var )

Giden dönmüyor, dönen bulamıyor. ( Yiğidim aslanım orda Yatıyor VATAN)

15 Ay geçmiyor.

Giden gelen nasil duruyor ozaman. milletin azı torba deilki büzesin. Bide şu muhabbet vardır askere gitmeden önce akşam sabaha kadar oturmussundur öğlen kalkmıssındır. Dedikleri laf sen askere git bakalim ne yapıcaksın. Suç işlersin sen askerde gorurusun. eve geç kalırsın asker askeriye askerlik uzerine aynı küçüklükte olduug gibi öcü geliyor muhabbeti ile insanları strese sokuyorlar.

ama en güzeli. 1000 kişi teslim oluyorsun 300 u okuma yazma bilmiyor 300 u okuldan terk 300 u lise mezunu 60 ı 2 yıllık mezunu 40 ı ise Uni4 yıllık mezunu. Yani küçücük bir bilgin seni orda birasda olsa rahatlatma imkanı var..

Vallahi Sanaii de çalıştım  2 sene oto elektrik.

Kömür ofisinde çalıştım 1 sene amele

markette çalıştım 8 ay kasiyer

Leke de çalıştım Satış elemanı

En sonunda İnt. cafede çalıştım Hayatım çalışmakla geçti. Birazda yatalım dimi ama :) ANKARA / Mamak Muhabere bekle beni geliyorummmmmmm....!!!!

Kimseden Birşey İstediğim YOK.,!! Az Ötede Oynayın Yeter.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xsharez
    Xsharez's avatar
    Erkek
    baron_27 hocam dalga gecmedi artık yemekleri şirket yapior belirli bölgelerde. özel şirketlere verildi yemek işleri. bdie bizmi yerimize askerlik yapan şirketler çıksa fena olmas hani :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

86/4 mü öyle bi devre varmı ya? 460 gün askerlik yapıyorsunuz amma iyi be..

paşa gibi 80/1 milenyum komandosu var burada :D 550 gün baba gibi askerlik hizmeti XD yardırmaca.

şimdi birlikten birliğe değişkenlik gösteren bazı hadiseler vardır.

Kimi bölükte (mesela bizim bölükte) devrecilik vardır. Öyle böyle değil. Adamı intihar ettiren cinsten.

Kimi bölükte rütbecilik vardır. (eski birliğimde)

Sırf doğuya gidebilmek için levazım bölüğünde kalmamak için salağa yattım. Kendimi tabura yollattım. 

Halbuki levazımda kamuflaj bot sıkıntım yoktu. Yiyecek içecek desen levazımda iken 75 kiloyu vurduydum.

Hayatımda 65 kg mı orada geçtim ben.

Yazıcı olmak istemiyordum lakin benden önce haberim uçmuş bölüğe gider gitmez yazıcı aldılar beni.

Yazıcı olmak hadisesi gittiğin yerde uyanık olacan, pc anlayacan, büroyu çekip çevirecek kaabiliyetin olacak

sevimli olacan, elin ayağın düzgün olacak, laf konuşmasını bilecen bu şekilde oluyor. 

Yoksa uzun ömürlü olmaz yazıcılığın. Şutlanırsın. :D

Muhabereciler bizim orda telsiz tamir ederlerdi bide gelen mektupları ayırırlardı. 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xsharez
    Xsharez's avatar
    Erkek

Baba çok güzel konuştun. ilk önce şu mektub muhabbetine değinmek istiyorum. İnş. mektupları okuyan kişilerden olmayız her ne deniliyorsa adına.

Valalhi elim ayagım Şükürler olsun ALLAhıma düzgün. Allahın yarattığuı hiçbir beden yanlış kötü olamaz o ayrı. Dİl desen papuç kadar Pc bilgisi desen sahra çölündeki kum tanelerinden bir avuç al parmagını yala o 1 avuş kuma batır onun ustunde kalan kum taneleri kadar.  ( Bu sözü anlıyabilene çok şey anlatmak istedim (Alanımda harikayım) ) Valalhi koskoca devlet hastanesini tek kalemle cekip ceviren bir insan 1 broyu ne kadar cevirir se oakdar cevirirm. öyle işte

Ama askere gitmeden once şu doldurgdugumuz formun üzerine komando olmak istiyormusunuz secenegi vardıya HAh işte onu işaretlemiştim ola ola muhabere olduk. baştada dediigim gibi 2.01  boy  113 kg yiz Komando Olmak Bir Şereftir. Herkeze nasip olmaz. Nasibim deilmiş. piyade oalrak gidecegim oraya...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    baron_27 bunu yazdı:

THT2005 bunu yazdı:
    dostum yemekleri özel yemek şirketi yapıyor..onlar yapıyor dağıtımını  evde yiyemeyeceğin yemekleri yiyiorsun  kirazın kilosu 8 milyon ken biz yiyorduk hemde kusana  kadar :) örnek verdim :) ne ararsan var :)  askere yemek konusunda çok ii bakıyorlar sağlıkta aynı şekilde..

dalga geçiyorsun demi ?

dalga geçmiyor.

yemekler biz ohal bölgesine gitmeden önce (bolu dağ komando tugayı askeriyim) muhteşemdi.

Örnek:

sabah kahvaltı: tereyağı, bal-reçel, kızartılmış sosis- salam- sucuklu yumurta, çay-süt

öğle: izmir köfte, rosto, kurufasulye, mutlaka her öğle pilav, havuç salatasımı desem rendesimi desem neyse ondan ama güzel limonlu filan,

mercimek çorbası, kızarmış balık, fındık, çikolata, ton balığı, kavurma, haşlanmış et, mevsim meyveleri, yoğurt, tavuk, hindi sote, tavuk göğsü (tatlı)

akşam: öğle yemeğine oranla biraz daha hafif bir öğün. 

Komando sınıfındaki askerlere günlük 5000 kalori dayadıklarını duymuştum ne derece doğru bilmem ama fındıktan fıstıktan bıktıydık 

güvercinlere atıyorduk artık. 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    çay her yerde aynı 10 kurus ( 100 binlira eski paraya göre ) :) bol bol iç :)

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xsharez
    Xsharez's avatar
    Erkek

Baba o yemekler nedir oyle ben askerde kalicam gelmiyorumn geri evime :D ye iç sporunu yap, yat :D kebap ekmek elden su gölden

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xsharez
    Xsharez's avatar
    Erkek
    Arkadaşalr 15 Aylık ( Yakmassak ) Sık denetim, dsiplin içerisinde Vatani gorevimize gitmeme son 5 gün kaldı. Stres arttı Askerliği yemişim arkamda bıraktıklarıma yanıyorum :S Kafayı yiyorum hatta Benim  bu askerlik bitmicek :S 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grey-cells
    grey-cells's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Dişi
    Xsharez bunu yazdı:

Boyum : 2.01

Kilom : 113

konu dışı ilgi-alaka yok benim gardırobum kadar bişey misin şimdi :O

Toplam Hit: 5661 Toplam Mesaj: 26