folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Anne Baskısına Dayanamadım Ve...

Anne Baskısına Dayanamadım Ve...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Hacılar, hocalar iyi geceler,

Nșa bu saatte uyurdum ama hala tık yok. Dün annemi arayıp konuştuk ve baskısını iyice ensemde hissetmeye başladım. 

Bu baskıda evlenmem. 

Kadıncağız evlenmemi istiyor. Gel gör ki ortada hiçbir talip, kısmet yok. Bugün akşam arayıp, onu sağa sola salmayı düşünüyorum. 

Yaş olmuş 30, iyi kötü işimiz var. İstanbulda yaşıyorum, uygun fiyata kiralık evde buldum. 

Sizce bu evlenme kararını anneme bildireyim mi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek

Abi yaşım 21 daha sağlam bir işim yok ama güzel işim olsun inan beklemem yani yoksa gittikçe batıyor insan ve yıllar geçtikçe seçici oluyorsun senin durumun nasıl bilemem tabi :) kendini bağlı hissettiği bir yuvası olmalı bence ve bu yuvayı kendi kurmalı. Bakınsın abi sağa sola düzgün birini bulursan neden olmasın bence evlen :)

GoldenWorld tarafından 29/May/16 02:41 tarihinde düzenlenmiştir

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

bence evlenmek için evlenmek çok saçma. kendini boşlukta mı hissediyorsun? sadece sorun annense, bunu kolaylıkla halledersin. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı

bence evlenmek için evlenmek çok saçma. kendini boşlukta mı hissediyorsun? sadece sorun annense, bunu kolaylıkla halledersin. 

Bir bakıma gerçekten çok mantıklı.

Diğer taraftan yaş olmuş 30 vakti de gelmiş. Belki de evlendikten sonra herşey çok daha güzel olacak. 

İyi karar vermek lazim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Çok klişe olacak ama

Bir filozof demiş ki: "Evlenin. Evlenmek iyidir. Karınız iyi ise mutlu bir adam olursunuz. Karınız kötüyse filozof olursunuz."

Sadece bi imza..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Evlenip napican hocam evlediginde sorumluluklarin x2 ayrica evlendikten sonra risk almak zorlasiyor bence biraz daha bekle hemen evlenme minimum 5 sene

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Geceleri 6 saat çalışıyorum 

2 saat uyuyor, kalan tüm saatler de 

790km mesafe de olan evleneceğim kadınla konuşuyorum 

Ama evlenemiyoruz.

Evlen hocam evlen, Sevebileceğin ve elini tutabileceğin biriyle evlenmek nasip olsun 

Yaradan yüzüne gülsün, yüzünde hep gülsün inşallah hakkın da da en hayırlısı olsun 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Hocam eğer düzgün bir kısmet varsa evlenmemek saçmalık. Ancak evlilik için hazır değilsen birşey diyemem. Hazır olmak derken:

Hasta olduğunda yardımcı olacağın,

Bazen sinirlensende laf edemeyeceğini,

Bazen yanlışını güzel bir sözle söylemek zorunda kalacağını,

Bazen sabretmek zorunda kalacağını,

SADIK OLMAK GEREKTİĞİNİ bilmen gerek.

Hazırsan, ve düzgün bir kısmen varsa (kusursuz olamaz ama sende kusursuz değilsin) evlen derim.

Annene söyle etrafında soruştursun senin isediğin tarzda birini.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    avezgista
    avezgista's avatar
    Dişi

Siz siz olun bir kadını geçindiremeyecek seviyede iseniz lütfen evlenmeyin, bu benim gözümden bir görüş.

kadınlar doğasında hep en güçlüyü seçmek isterler, her yönden güçsüz birileri ile sürekli evlenirler çünkü çevre baskısı ve evde kalma korkusu yüzünden, ama sürekli diğer insanları hayal ederler.

bir bakıma şöyle düşünün "evde kalmak diye bir şey olmasaydı" yaşlanmak" para derdi " inanın hiçbir kadının yanında güçsüz parasız tipsiz birini göremezdiniz. inanın buna. ona göre her yönden güçlü olmadıkça evlenmeyin, içinizi kuşku kemirmesin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    avezgista bunu yazdı

Siz siz olun bir kadını geçindiremeyecek seviyede iseniz lütfen evlenmeyin, bu benim gözümden bir görüş.

kadınlar doğasında hep en güçlüyü seçmek isterler, her yönden güçsüz birileri ile sürekli evlenirler çünkü çevre baskısı ve evde kalma korkusu yüzünden, ama sürekli diğer insanları hayal ederler.

bir bakıma şöyle düşünün "evde kalmak diye bir şey olmasaydı" yaşlanmak" para derdi " inanın hiçbir kadının yanında güçsüz parasız tipsiz birini göremezdiniz. inanın buna. ona göre her yönden güçlü olmadıkça evlenmeyin, içinizi kuşku kemirmesin.

Biz güçlü olamadık diye evlenmeyeceksek, o da güçlü bulamadı diye evlenmesin amk. Zorla mı evleniyor. Evlendikten sonra başkasını hayal eden kadınların veya erkeklerin içinde orospuluk vardır. Bunu haklı çıkaracak sebep yok. He boşanır başkasını hayal edersin amenna.

Kimse kusura bakmasın ama Desperate Housewives'da yaşamıyoruz amk. Evlilik ciddi müessese, özveri istiyor. Kendine ayıramadığın vakti eşine (bayan/erkek) ayırman gerekiyor. Saygı gerektiriyor. Ben bunları yapamam diyen varsa evlenmesin zaten.

DrKill tarafından 29/May/16 06:09 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Hocam bir erkek için ideal evlenme yaşındasın. ben 26 da evlendim pişman değilim ama beni kategori dışı tutun ben anadolu kadını ile evliyim 2. cocuğa hamile yine ayağımı yıkar sabah uyandığımda kahvaltım hazırdır banyodan çıkınca kiyafetlerim hazırdır vs. 

Eğer çoçuk istemiyorsan biraz daha geç düşüne bilirsin neden dersen ortalama bir ilişkide 35 den sonra cocuk erkek için sıkıntılı olarak düşünyorum. bu cocuk kız oldu ve 25 yaşında evlenecek sen olucaksın 60larda. Peşinden ne kadar koşabileceksin ne kadar yardımcı olabileceksin gibi düşünüyorum.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 12613 Toplam Mesaj: 85
baski yas 30 evlilik