folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Anne Baskısına Dayanamadım Ve...

Anne Baskısına Dayanamadım Ve...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

1,5 yıllık evli birisi olarak söylüyüm + ve - leri var.Buradan yazmıyım eşimde tbtyi takip ediyor :) Evlilik güzel yani

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Evlen hocam. Ama evlenmeden önce, eşininde çalışabilir bir potansiyeli olması önemli. Zira; tek başına bir evi geçincirmek borç harç içinde oldukça zor bir durum olacak. En azından , ikinizin geliriyle kimseden medet ummadan geçinir gidersiniz. 

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

şunu söyleyeyim: evlenilecek hatuna dair en doğru ve detaylı bilgi, birlikte aynı evde uzun süre kalmış hemcinsi tarafından alınır.

der ki kız; hayatı böyle, günlük düzeni şöyle, sinirlenirse böyle, neşeliyse öyle, yat saati şu, kalk saati bu, dağınık, toplu, hamarat, tembel, vb. 

yani mümkünse, seni de, kızı da iyi tanıyan birileri referans olsun.

yoksa görüşüp gezip tozarak tanıyamazsın karşındaki şahsı. eğlenirsin seversin ama tanıyamazsın..

aynı evde yaşamak, bir aile olmak apayrı birşey.

mesela ablan ya da kız kardeşin varsa, seni iyi tanır aynı ailede büyümüşsünüzdür, üniversitede beraber kaldığı bir kız vardır, onu da iyi tanır. imkan varsa öyle biryerlerden bağlamaya çalış.

edit: evlenmek muazzam birşey. hem zihnen hem donanım olarak bir aileyi omuzlamak üzere hazırsan geciktiğin her gün zarar.

(donanım dediğim maddi değil, karakter ve duruş manasında.. yoksa maddi imkan bugün iyi olur evlenirsin, yarın kötü olabilir..

hatun parana bakarak geldiyse, parayı kaybettiğin zaman ya hatun gider ya huzurun gider.)

muaythaist tarafından 27/Kas/16 21:49 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

bekarlık iyi.

mesela özgürce pm atabiliyorsun :/

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Ne kadar geç o kadar kötü hocam benim amcada 33 de evlendi ne kadar geç o kadar kötü oluyor belli bi yaştan sonra beğenmiyorsun seçiyorsun falan anneye söyle düzgün insan varsa evlen gitsin anlaşırsanız

-
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

Evlenmek özünde güzeldir ancak  son nesil 90 ve sonrası kızlar ile mümkün gibi gözükmüyor 
    biz erkekler olarak bir üst jenerasyon babalarımızın hatalarından ders alarak ilerliyoruz.kumar oynamıyoruz  kahvehane köşelerinde sabahlamıyoruz   maço değiliz karşımızdakine değer veriyoruz.çoğumuz eğitimli en azından empati kurabiliyoruz merhametliyiz .ben çok annem yaşındaki kadından çektiği çileleri duydum kaynana zulmü Yoklukta 10 sene çarmaşır makinası bulaşık makinası olmadan derme çatma evlerde yaşattırmıyoruz. odun kır soba yak inek sağ demiyoruz düğmeye basıyolar  herşey hazır  Evleri ayrı yolları ayrı ama erkekleri mutlu etmiyorlar  herşeyi erkekten bekliyorlar

heryerde yemek tarifleri ellerinde  4 çekirdek telefonlar ama   akşam bir sıcak çorbayı yapamıyorlar ,sabah en erken 11 de kalkıyorlar çalışanlar 2 sene çalışıp evlendikten sonra yatış moduna geçiyorlar, en güzel günleri triplerle mahvediyorlar ,düğünler dernekler çok yapmacık hele birbirini gazlayan kocalarının BMW leri hava atanlar ,kendi becerileri sıfır olanlar  yalakalar  güçlüye selam çakmalar yok efendim yok bunlar 3 günde boşanmak için bahaneler buluyolar.

bunlarla yuva kurulurmu ? dizilerdeki plazalarda sanıyorlar kendilerini hemde başrol oyuncusu 10 tane erkek peşinde koşuyor sanıyor kezban efendi
    dizilerdeki yapmacık zenginlikleri 1 gecede batan holding maceralarını bekliyorlar  ne olmuş yani sanyideki tornacı evine para götürmüyormu o iş değilmi çok banal geliyor hanım kızımıza illa safranbolu evlerinin arasında geçen bir dizide olacak kocasıda plazada adı konulmamış bir işte genel müdürün genel patronu olacak.
    cocuk bakmayı bilmiyorlar çoraplarını giyemiyorlar arkadaşlar  Çeyiz meyiz bildikleri yok adamdan istanbulda 750 milyarlık daire istiyorlar içine bir banyo havlusu  getirmeyi bilmiyorlar bir yatak odası takımı alıp evlenmeyi bekliyorlar onuda zavallı anası babası alıyor 12 taksiti 15 ayda ödüyorlar

blackstone_tr tarafından 27/Kas/16 23:25 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek
    blackstone_tr bunu yazdı

Evlenmek özünde güzeldir ancak  son nesil 90 ve sonrası kızlar ile mümkün gibi gözükmüyor 
    biz erkekler olarak bir üst jenerasyon babalarımızın hatalarından ders alarak ilerliyoruz.kumar oynamıyoruz  kahanhane köşelerinde sabahlamıyoruz   maço değiliz karşımızdakine değer veriyoruz.ben çok annem yaşındaki kadından çektiği çileleri duydum kaynana zulmü Yoklukta 10 sene çarmaşır makinası bulaşık makinası olmadan derme çatma evlerde yaşattırmıyoruz. odun kır soba yak inek sağ demiyoruz düğmeye basıyolar  herşey hazır  Evleri ayrı yolları ayrı ama erkekleri mutlu etmiyorlar  herşeyi erkekten bek
    heryerde yemek tarifleri ellerinde  4 çekirdek telefonlar  akşam bir sıcak çorbayı yapamıyorlar , en güzel günleri triplerle mahvediyorlar ,düğünler dernekler çok yapmacık hele birbirini gazlayan kocalarının BMW leri hava atanlar ,kendi becerileri sıfır olanlar  yalakalar  güçlüye selam çakmalar yok efendim yok bunlar 3 günde boşanmak için bahaneler buluyolar.

bunlarla yuva kurulurmu ?
    cocuk bakmayı bilmiyorlar

imzamı atarım.

Koca hestiy aya bedenem ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

33 yaşıma geldim, evliği bırak herkesten ve bu ülke dahil bir çok şeyden soğudum..

Yaş geçtikçe olmuyor.. Kimseyle anlaşamıyor ya da çekemiyorsunuz..

Aile yapınız da bölük pörçükse içinizden gelmiyor..

Evlilik bence islam ülkelerinde çok olması gerenen bir şeymiş gibi algılanıp dayatılıyor.

Doğada memelilerin yüzde 98'i çok eşli.

Gerçek aşkı bulsaydım ben de evlenirdim muhtemelen ama bu ülkede kadınların erkeklerden beklentileri çok yüksek. İki hır gür'de köprüler yanabiliyor.

Refah seviyesi çok önemli.

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek
    blackstone_tr bunu yazdı

biz erkekler olarak bir üst jenerasyon babalarımızın hatalarından ders alarak ilerliyoruz.kumar oynamıyoruz  kahvehane köşelerinde sabahlamıyoruz   maço değiliz karşımızdakine değer veriyoruz.çoğumuz eğitimli en azından empati kurabiliyoruz merhametliyiz .ben çok annem yaşındaki kadından çektiği çileleri duydum kaynana zulmü Yoklukta 10 sene çarmaşır makinası bulaşık makinası olmadan derme çatma evlerde yaşattırmıyoruz. odun kır soba yak inek sağ demiyoruz düğmeye basıyolar  herşey hazır  Evleri ayrı yolları ayrı ama erkekleri mutlu etmiyorlar  herşeyi erkekten bekliyorlar

heryerde yemek tarifleri ellerinde  4 çekirdek telefonlar ama   akşam bir sıcak çorbayı yapamıyorlar ,sabah en erken 11 de kalkıyorlar çalışanlar 2 sene çalışıp evlendikten sonra yatış moduna geçiyorlar, en güzel günleri triplerle mahvediyorlar ,düğünler dernekler çok yapmacık hele birbirini gazlayan kocalarının BMW leri hava atanlar ,kendi becerileri sıfır olanlar  yalakalar  güçlüye selam çakmalar yok efendim yok bunlar 3 günde boşanmak için bahaneler buluyolar.

bunlarla yuva kurulurmu ? dizilerdeki plazalarda sanıyorlar kendilerini hemde başrol oyuncusu 10 tane erkek peşinde koşuyor sanıyor kezban efendi
    dizilerdeki yapmacık zenginlikleri 1 gecede batan holding maceralarını bekliyorlar  ne olmuş yani sanyideki tornacı evine para götürmüyormu o iş değilmi çok banal geliyor hanım kızımıza illa safranbolu evlerinin arasında geçen bir dizide olacak kocasıda plazada adı konulmamış bir işte genel müdürün genel patronu olacak.
    cocuk bakmayı bilmiyorlar çoraplarını giyemiyorlar arkadaşlar  Çeyiz meyiz bildikleri yok adamdan istanbulda 750 milyarlık daire istiyorlar içine bir banyo havlusu  getirmeyi bilmiyorlar bir yatak odası takımı alıp evlenmeyi bekliyorlar onuda zavallı anası babası alıyor 12 taksiti 15 ayda ödüyorlar

Adamin dibisin diyorum 

Ne cok 30 uzeri murit varmis bunun konusu acilmali dertliyiz maduruz 

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    Cia bunu yazdı
    blackstone_tr bunu yazdı

Adamin dibisin diyorum 

Ne cok 30 uzeri murit varmis bunun konusu acilmali dertliyiz maduruz 

Çok eskilerden görücü usülü ve başlık parası söz konusu olan şekillerle evlenilir ve kız dolaylı yoldan satılırdı. Daha sonra yıllar geçtikçe ve insan medenileştikçe -böyle olduğu öngörüldükçe- sanıldı ki evlilik artık ortak bir hayatı paylaşmak için, ortak bir çaba ile kurulan yaşamdır. Gelgelelim son dönemde gördüğüm şudur ki; kız ailelerinden bu şekilde düşünen çokça olmasına rağmen, kızlar kendilerini bir satma çabası içinde ve bunu medeni bir şekilde yapma çabası içinde. 

Şimdi biz kızları suçluyor olabiliriz fakat bunun suçlusu yine biziz; yani erkekler. Türkiye'de yaşanan ilişkilerin %80'inde kız el üstünde tutulup çok çok fazla değer veriliyor. Sanki erkek onsuz bir hiçmiş gibi bir tablo oluşuyor ve toy yaşlarında evliliğe merak saran kızlarımız da bu durumu oturmuş bir karakter söz konusu olmadığı için dürüstlükle aşamayıp kendi ederlerini düşünmeye başlıyorlar. Zaten şımartılmış olan kızın evlilik söz konusu olunca bir de etrafındaki kız arkadaşları tarafından 19lt. damacana gibi doldurulması sonucu ortaya abartısı yüksek vaziyetler çıkıyor.

Daha bitmedi; bu abartılı ve ihtişamlı durumların internet ortamından paylaşımı sayesinde de koca bir güruhun kafasında evlilik kerteleri oluşuyor ve ikameye başlıyorlar. Falancanın düğünü hiç falanca gibi olmamış ve bizimkisi falancadan da güzel olmalıymış. Evinin pembe odaklı dekorasyonunu paylaşan mı dersin, kocasına sütlü tatlı tabakları hazırlayıp saçma sapan mide bulandırıcı tepsilerle sunmadan 10 saniye önce fotoğrafını paylaşıp nispet yapan mı. Anlayacağınız evlilik denen konu çok farklı ve fazla yönden tahrip edilmekte. Erkeğin hatası ile başlayıp kızların berbat ettiği ve bir takım 25 yaş üstü genç aydınların katlanmakta zorluk çektikler için uzak durduğu bir kavram haline gelmiştir. 

Eğer bazı şeylerin düzelmesi isteniyorsa bu konuda bir kaç adım atması gereken taraf erkeklerdir. Çok fazla değer vermeden, çok fazla zaman ayırmadan, kadının dünyanın merkezi kıvamına sokmadan; tabiri caizse b*kunu çıkartmadan yaşayın ilişkilerinizi. 

Selametle.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
Toplam Hit: 12639 Toplam Mesaj: 85
baski yas 30 evlilik