folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Antalya'nın Eksi VE Artıları Nelerdir?

Antalya'nın Eksi VE Artıları Nelerdir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

ne kadar çok antalyalı varmış.. söylesenize yaz geceleri kale için de takılalım :D

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

Antalya güzeldir ama gelmek için yanlış sezonu/dönemi seçiyor olabilirsin yapacağın işe göre değişir. kalacağın muhite göre değişir.  Lara yada konyaaltına yerleşirsen kiralar 800 den başlar 2000 e kadar gider, merkez muratpaşa , kepez gibi yerlerde kiralar daha uygundur 600 gibi bulabilirsin. Ben merkezde yaşıyorum yazları beach park civarında geçiyor. bol bisiklet turlu geçiyor , eğlence hayatı olarak kaleiçi , lara dedeman tarafında soho, jolly joker ,  konyaaltı tarafında casa clup,  mention gibi yerler var. 50 km uzaklıkta kemer ilçesinde clup aura gibi efsane yerlerde yok değil. Belli bölgeleri acayip zengin belli bölgeleri , mesela zeytinköy  gibi çok varoş ve boktan. Onun haricinde antalyada sıkılmazsın,  çok farklı yerleri var , side manavgat , alanya ,dim çay , manavgat şelalesi , düden şelalesi , kurşunlu şelalesi , kaş ilçesi , kemer , kaputaş plajı , saklıkent kanyonu ,olympos , adrasan felan hepsi çok yakınlarında 1-2 saatte günü birlik gidebileceğin gibi haftasonunu orda geçirip dönebileceğin yakınlıkta yerler. daha çok anlatırdımda neyse :) Yıllardır antalyada yaşayan biri olarak , seviyorum burayı.. yanlız sıcak hakkaten yazları. sıcaktan uyuyamayacağın geceler olabilir.

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Millet Winter is coming derken Antalya'da Summer is coming! denir.

Yazın 2 ay çekilmez. Antalya'da büyüdüm. Antalya'nın sorunu 90 lardaki Antalya'nın kalmaması. Aşırı derecede iç göç aldı Antalya.

96-2002 de Altınkum- Uncalı arası tarla, portakal ağaçlarıydı. O eski doğal havası kalmadı şehir merkezinde.

Ama Ankara'da iken Antalya'mı öyle özlüyorum ki anlatamam.

Nerede kalacağınında önemi büyüktür Antalya'da.

Lara? Konyaaltı? Liman? Işıklar? Muratpaşa? Meltem? Kepez? Döşemealtı?

Hepsinin kendine göre avantajı vardır.

Mesela Zeytinköy de kalırsın otçusu, cuğaracısı elinin altında olur,

Lara'nın belirli semtlerinde kalırsın, komşun akşama eskortluğa çıkan rus olur,

Meltemde oturursun, öğrenciler olur, emekli aileler olur,

Konyaaltı Altınkumda oturursun, zenginlerle takılırsın, bir adımla şehrin içinde denize girersin vs.

Güzel şehirdir vesselam. Ama kimi şehre göre güzeldir kimi şehre göre kötüdür.

Zonguldak Ereğli'de güzeldir bak. Orayıda severim. Daha sakindir Antalya'ya nazaran ve daha serindir.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Ayrıca Antalya'nın kışı da dert. Kadıkaçıran yağmurları denir. Vakti zamanında at arabasında yağmurun kesilmesi bekleyen Kadı'yı arabadan indirtmediği için geri döndürmüş derler. Ben 4-5 gün yağan yağmurları bilirdim. Gök gürültüleri bir süre sonra ninni gibi gelir. Ayrıca 50'li yıllarda memurların sürgün yeridir Antalya'ya. O zamanlar sıtma hastalığı sivrisineklerden dolayı yaygınmış. Konyaaltına yol olmadığı için kayıklarla o tarafa geçilirmiş. Kurtuluş günü yoktur. Sonradan bi tarih uydurdular. Ayrıca boktan şehir planlamalarına bir örnektir Antalya. Tek doğru planlanmış cadde Güllük Caddesi'dir. Denize dik olduğu için denizden esen hava içeriye kadar gelir. Ama diğer yerler deniz görcekler diye rantın kurbanı olmuştur. Her yer betondur, her yer klima motoru. Daha da içine ettiler. Eskiden sokaklarda turunç ağaçları, konyaaltı caddesi ise geceleri yasemin kokardı. A partisi, B partisi farketmeden içine ettiler 95'ten itibaren Antalya'nın. Yazın geceleri de sokakta yürürken yapış yapış terler, nemden nefes alamazsın. 5. ve 9. ayları bi güzeldir Antalya'nın. Dediğim gibi Antalya'yı 90'ların ikincisi yarısı itibari ile bitirdiler. Biz çocuktuk. Kendi yağında kavrulurdu Antalya. Sessizdi, sakindi. Esnaf tanırdı birbirini. Cuma pazarına mallar geceden getirilir, üstü bi bezle kapatılıp öylece bırakıp giderlerdi. Şimdi artık ortalık şehri olup çıktı.

Florenzi tarafından 08/Nis/17 00:59 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhendisCan
    MuhendisCan's avatar
    Erkek

Doğma büyüme Antalyalı biri olarak bence güzel şehir ülkenin yarısını gezdim ama vazgeçemiyorum bu şehirden :) yazın acayip sıcak günde 3 tişört değiştirdiğimi termometrede 52 yi gördüğümü hatırlıyorum.kiralar mevkiye göre değişiyor ben kepezde oturuyorum 500 den başlıyor ama sen dersen ki lara kontaaltı ben oralarda kalmak istiyorum 1000 lira civarı kiralar ulaşım genel olarak bence iyi ama son bir iki aydır otobüslerde sıkıntı var.son olarak da turizmin kötü gidişatını da hatırlatmak isterim:/

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

çok güzel şehir bakmaya gezmeye doyamazsın , düzenli sevdim  ama  ben istanbula aşığım :)

tatile gittim . altın öğütler vereyim:

1- geceyse özellikle Kaleiçinde navigasyona güvenme. tam ortadayken bırakıyor :)

2 "Voltran" bir aışveriş merkezi değil. yaz kenara

3- vapur gezisinde yabancı olduğunu çaktırma. kazıklıyorlar

4- alışverişte yabancı olduğunu çaktırma. yine kazıklıyorlar

5- Lara pilajında midye kabuğu yok. gidip toplarım diye heveslenme

6- hava esmeye başladıysa ayvayı yedin "birazdan durmuyor". arabaya bin avmye kaç

7- nerede kaybolursan tramvay yolunu izle. illa bir yere çıkıyor

8- birine yol sorduysan ve suratına mal gibi bakıyorsa " do you know turkish" de :) niye cevap vermiyor kibirli diye kızmazsın :)

9-Her mağzada "indirim" yazıyor inanma.  Birkaç yer hariç

10- sokakta gezerken atıştırmalık birşey bulamayacaksın. çantana birşeyler at lazım olur. simitleri berbat.

11-Trafik çok iyi. şöförlerini sevdim. çok kibarlar. ehliyetin varsa deneyebilirsin oralarda.

12-Muratpaşadan markantalyaya giderken bir kavşak var parkın orada. köşede bir takıcı var 3 tlye bir takılar var süper. kesin al. 

13-Laranın oraya otobüsle o kadar yol teptikten sonra bulacağın pazar " sosyete pazarı" değil. hep döklüntü aklın varsa boşuna gitme

14-esnaf müthiş rahatına düşkün.  saat 5 oldunmu bir adam bulamazsın. en çok şaşırdığım buydu

15-kedi köpek umarım seviyorsundur.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

çok güzel şehir bakmaya gezmeye doyamazsın , düzenli sevdim  ama  ben istanbula aşığım :)

1- geceyse özellikle Kaleiçinde navigasyona güvenme. tam ortadayken bırakıyor :)

6- hava esmeye başladıysa ayvayı yedin "birazdan durmuyor". arabaya bin avmye kaç

8- birine yol sorduysan ve suratına mal gibi bakıyorsa " do you know turkish" de :) niye cevap vermiyor kibirli diye kızmazsın :)

10- sokakta gezerken atıştırmalık birşey bulamayacaksın. çantana birşeyler at lazım olur. simitleri berbat.

11-Trafik çok iyi. şöförlerini sevdim. çok kibarlar. ehliyetin varsa deneyebilirsin oralarda.

12-Muratpaşadan markantalyaya giderken bir kavşak var parkın orada. köşede bir takıcı var 3 tlye bir takılar var süper. kesin al. 

13-Laranın oraya otobüsle o kadar yol teptikten sonra bulacağın pazar " sosyete pazarı" değil. hep döklüntü aklın varsa boşuna gitme

14-esnaf müthiş rahatına düşkün.  saat 5 oldunmu bir adam bulamazsın. en çok şaşırdığım buydu

1- Navigasyonun sökmediği bi yer kaleiçi kesinlikle :)

2- Sanırım Kanyon Minicity'den bahsediyorsun ?

10- Sadece atıştırmalık değil yemek için bile çok nadir güzel yerler var geneli de tuzlu tabi. 

11- Katılmıyorum muhtemelen kısa süreli denklik yaşadın şoförler kötü ayrıca korna ile akraba olmaları dışarıdan gelenlerden dayak yeme olasılığını arttırıyor :)

14- Esnafın devamlı müşteriye ihtiyacı olmaması hizmeti sıfıra indirgiyor. Bir kez gelene tekrar muhtaç değiller bu yüzden alayı batsın diye dua ediyorum :)

Kendine İyi Bak ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    darkroques61 bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

1- Navigasyonun sökmediği bi yer kaleiçi kesinlikle :)

2- Sanırım Kanyon Minicity'den bahsediyorsun ?

10- Sadece atıştırmalık değil yemek için bile çok nadir güzel yerler var geneli de tuzlu tabi. 

11- Katılmıyorum muhtemelen kısa süreli denklik yaşadın şoförler kötü ayrıca korna ile akraba olmaları dışarıdan gelenlerden dayak yeme olasılığını arttırıyor :)

14- Esnafın devamlı müşteriye ihtiyacı olmaması hizmeti sıfıra indirgiyor. Bir kez gelene tekrar muhtaç değiller bu yüzden alayı batsın diye dua ediyorum :)

:))

2 kanyon?? Hiç bilmiyorum

Voltran, kale içinde bir barmış. Akşam kaybolduk kaleiçinde kizkizayiz. Baktim reklam vermiş büyük bir yer sandım çıkış yeri falan buluruz dedim. Götürdüm :)) gerisin döndüm. 

Birini durdurduk. sorduğumuz kişide kaybolmuş. Labirent gibi ya :)  ya pergeyi gezdirecektim güya. Pergeyi ariyorduk. Navigasyona göre tam önündeyiz. Koca tarihi yer yok :)) google çok pis kazik atti.. 

11- biz yayaydık. Hep yol veriyordu falan o yüzden dedim. Çok duygulandım :)  İstanbulda öyle değil :)

14- esnafı bende hiç beğenmedim. Sadece bir çantacı vardı iyi. Ali öztürkün arka sokağında köşede o.  Somurtganlar geneli. Mutsuz niye yaşıyoruz diye bakıyorlar :)) 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

antalyada her türlü insan var. Daire fiyatları pahalı ve şehir gitgide doğuya kayıyor. Batıda yer kalmadığından :D kafa dinlemek istersen Lara taraflarına bakabilirsin sakin yerler ama merkeze uzak ve bildiğim kadarıyla zenginler yaşadığı için laranın merkezi pahalı. Deniz kenarı tavsiye ederim. Veya en mantıklısı çevreyolu üzerinde tedaş kavşağına yakın yerler olabilir. 

Otomobil kullanmıyorsan tramway hattına yakın bir yer işine yarayabilir.

İnsanları sıcaktır ama yerlisi için geçerli. Aksekililerden uzak dur hocam :D

ride or die..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Perşembe günü bir eğitim için Antalyadaydım. Cidden güzel şehir doğa falan yeşillik Bağrış çagrış yoktu. Arkadaşım Antalyada bir firmada IT sektöründe çalışıyor. İstanbuldan taşıdı evini.

Bende mi gelsem die sordum abi şehir güzel ama istihdam sıkıntısı mevcut ben işimden bir süredir memnun değilim ama kafama göre iş bulamadığımdan devam ediyorum mecbur dedi.

İş sektörünü iyi araştırmalısın die düşünüyorum. 

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
Toplam Hit: 4879 Toplam Mesaj: 41
antalya