Antivirüs Kullananlar, Tavsiyeler?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Hocalar geçen günkü kredi kartı bilgileri kaptırma işi benim bayağı canımı sıktı. 
    Etrafıma bakıyorum hiç kimse antivirüs kullanmıyor. Windowsun kendisininkiyle yetiniyor.
    Güncelde antivirüs programlarının bir numarası kaldı mı? İşe yarıyorlar mı?

İşe yarar derseniz hangisini tavsiye edersiniz? Lisansları bakımından da tabi çok tuzlu olup can yakmazsa iyi olur.
    Tavsiyelere açığım, selamlar.

Avukat/Hukukçu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hackerların hedefi artık telefonlar. Özellikle Android telefon kullanıyorsanız dikkatli olun. Marketten her önünüze geleni indirmeyin, dışarıdan APK kurmayın. Samsung telefon kullanıyorsanız gelişmiş güvenliği aktif edin. Android arayüzleri arasında en güvenlikli arayüz Samsung'a ait.

https://www.youtube.com/watch?v=FGa_PQcOLNM

mkyb tarafından 29/Şub/24 01:14 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hackerların hedefi artık telefonlar. Özellikle Android telefon kullanıyorsanız dikkatli olun. Marketten her önünüze geleni indirmeyin, dışarıdan APK kurmayın. Samsung telefon kullanıyorsanız gelişmiş güvenliği aktif edin. Android arayüzleri arasında en güvenlikli arayüz Samsung'a ait.

https://www.youtube.com/watch?v=FGa_PQcOLNM

Samsung S20FE kullanıyorum hocam çok da dikkat ederim benim kart bilgileri nerden sızdı diye 2 gündür kafayı yedim valla :) Sırf bu yüzden bırakıp androidi iphone a geçeceğim bu gidişle.

Avukat/Hukukçu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Otomatik engelleyici ayarını ayarlardan açmanı tavsiye ederim. Korsan maç yayını için Apk kurduysan büyük ihtimalle ondan virüs yedin. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Otomatik engelleyici ayarını ayarlardan açmanı tavsiye ederim. Korsan maç yayını için Apk kurduysan büyük ihtimalle ondan virüs yedin. 

Bana kafayı yedirten şey bu hocam zaten. Ben hem meslekten kaynaklı gördüklerim gereği hem de şahsi takıntılardan kaynaklı olarak hem telefonda hem pcde inanılmaz temkinliyimdir. Adını bilmediğim siteye girmem, apk hayatta kurmam, bilmediğim linke tıklamam, bütün cihazlarımda ayarlar manuel onaylara tabidir, otomatik hiçbir onayı vermem, hepsinde 2-3 aşamalı pinler/kodlar/çizim sembolleri kullanırım, google playden onaylı uygulama dışında hiçbir uygulama çekmem, oyun indirmem, maç yayını vs işim yoktur, hemen herkesin kullandığı (amazon, netflix, spotify, trendyol, hepsiburada, yemeksepeti vb.) gibi yerler dışı alışveriş yapmam, bunlardan amazon prime gibi zorunlu olmadıkça kayıtlı kart bırakmam, bütün bankacılık işlemlerimde 3-4 kademe onaylar vardır, basit işlerde bile uygulama gelen sms kodunu otomatik aktar diye sorar ya ben ona bile hayır der manuel yazarım her şeyi, hatta genellikle sanal klavye kullanırım. Başkasının flash diskini pcye takmam, kendi hdd mi flashımı başkasının cihazına takmam. Bluetooth bağlantısında bile şifre onayım vardır sen düşün :d
    İşte o derece bir manyağım. Sanal güvenlik zararı oluşabilecek bir durum elden geldiğince işi en kolay değil en uzun ve en kademeli yoldan yaparım. Belki bu sebepten 1 tl bile zarar etmedim o ayrı konu ama.
    Zaten benim bu durumuma rağmen, "ulan benim bile bu herifler nasıl kredi kartı bilgilerimi indirdiler" dedirtecek bir durumum var o bana kafayı yedirtiyor :d

Avukat/Hukukçu
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çok garip. Peki evde ufak çocuk, yeğen, kuzen vs var mı? Yani şöyle bir durum olmuş olabilir. 

https://youtube.com/watch?v=9pZQcrVeYCg

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Çok garip. Peki evde ufak çocuk, yeğen, kuzen vs var mı? Yani şöyle bir durum olmuş olabilir. 

https://youtube.com/watch?v=9pZQcrVeYCg

o da yok hocam vallahi rüyamda bile düşündüm benden kaynaklı hiçbir açık yok :d hayatımdaki tek farklılık ilk kez aliexpressten kartımla alışveriş yapmış olmam harici her şeyim rutinde :D
    Ben haber siteleri bile sürekli her yerinden reklam fışkırtıyor kazara basar taklaya geliriz diye haber sitesine girmeyen insanım beni niye üzdünüz oçdolandırıcıları :D

Ephesus tarafından 29/Şub/24 02:44 tarihinde düzenlenmiştir

Avukat/Hukukçu
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Ben yıllardır PC de Kaspersky kullanıyorum hocam.

Geçen yenileme zamanı geldiğinde baktım Kaspersky Premium çıkmış yeniledim +  Yanında ücertsiz VPN de veriyor. ( 3 Cihaz 1 Yıl )

PC ye tablete ve telefona kurdum kullanıyorum. ( Windows + Android + IOS )

https://www.kaspersky.com.tr/premium    şuan fiyatı 1 haftalık sigara parası.

Bak incele düşün kararını ver :)

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Öyle 1 devir ki . Keylog falan gerek yok .

Piçin biri kart bilgilerini 30 40 $ verip almış tır . 

Ama onay kısmını nasıl geçiyorlar bilemiyorum. 

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Öyle 1 devir ki . Keylog falan gerek yok .

Piçin biri kart bilgilerini 30 40 $ verip almış tır . 

Ama onay kısmını nasıl geçiyorlar bilemiyorum. 

Bazı sistemler 3D ile ödeme almıyor, direkt çekiyor.
    Örnek Steam, babamın karttan çok para çektim :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zoom8
    zoom8's avatar
    Erkek

Tabikide, F-Secure == Finlandiya ;)

Toplam Hit: 1899 Toplam Mesaj: 29
antivirüs