Antivirüs Kullananlar, Tavsiyeler?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yamtartunga
    yamtartunga's avatar
    Erkek

Ben uzun zamandır AV kullanmıyorum ama kullandığım zaman Kasper ve Webroot kullnırdım. Total av ve Panda free de güzeldir.

Crakli yazılım kullanmayın zaten güvenlik yazılımları eskisi gibi değil ücretsiz seçenekleri var.

Ben android uygulamaların çoğunu dışardan yüklerim temiz olup olmadığına bakarım. Banka uygulamalarıda var. Allaha şükür şuana kadar birşey olmadı.

Emniyet kemeri önemli ama asıl önemli olan sizin arabayı nasıl sürdüğünüzdür.

Defendere güvenmeyin mesela ben hazırladığım yazılımları bile virus zannedip siliyor bu sebeple defenderi tümden kaldırdım.

İyi bir anti ve iyi bir dikkatle çözersiniz bu işleri.

Eskilerden.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=-ZiTuoGGfUY< ="//www.youtube.com//-ZiTuoGGfUY" width="560" height="314" allowfullscreen="allowfullscreen">

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek
    Ephesus bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Otomatik engelleyici ayarını ayarlardan açmanı tavsiye ederim. Korsan maç yayını için Apk kurduysan büyük ihtimalle ondan virüs yedin. 

Bana kafayı yedirten şey bu hocam zaten. Ben hem meslekten kaynaklı gördüklerim gereği hem de şahsi takıntılardan kaynaklı olarak hem telefonda hem pcde inanılmaz temkinliyimdir. Adını bilmediğim siteye girmem, apk hayatta kurmam, bilmediğim linke tıklamam, bütün cihazlarımda ayarlar manuel onaylara tabidir, otomatik hiçbir onayı vermem, hepsinde 2-3 aşamalı pinler/kodlar/çizim sembolleri kullanırım, google playden onaylı uygulama dışında hiçbir uygulama çekmem, oyun indirmem, maç yayını vs işim yoktur, hemen herkesin kullandığı (amazon, netflix, spotify, trendyol, hepsiburada, yemeksepeti vb.) gibi yerler dışı alışveriş yapmam, bunlardan amazon prime gibi zorunlu olmadıkça kayıtlı kart bırakmam, bütün bankacılık işlemlerimde 3-4 kademe onaylar vardır, basit işlerde bile uygulama gelen sms kodunu otomatik aktar diye sorar ya ben ona bile hayır der manuel yazarım her şeyi, hatta genellikle sanal klavye kullanırım. Başkasının flash diskini pcye takmam, kendi hdd mi flashımı başkasının cihazına takmam. Bluetooth bağlantısında bile şifre onayım vardır sen düşün :d
    İşte o derece bir manyağım. Sanal güvenlik zararı oluşabilecek bir durum elden geldiğince işi en kolay değil en uzun ve en kademeli yoldan yaparım. Belki bu sebepten 1 tl bile zarar etmedim o ayrı konu ama.
    Zaten benim bu durumuma rağmen, "ulan benim bile bu herifler nasıl kredi kartı bilgilerimi indirdiler" dedirtecek bir durumum var o bana kafayı yedirtiyor :d

Yaptıklarının hiçbiri 0day açıkları durdurmaz ne yazık ki. Temkinli olmak güzel ama gittiğin otel, restorant veya kafede halka açık WiFi ağına bağlandığında hacklenme riskini 100 kat artırırsın. WiFi Pineapple gibi cihazlarla hackleyebilirler, Eviltwin saldırısıyla hackleyebilirler vs. 

Ağa bağlandığında da güvenli bir VPN ile internete çıkman gerekiyor, bu riski biraz olsun azaltır. Bluetooth açık olduğunda da hacklenebilirsin, birilerinin elinde Bluetooth 0day exploit varsa :) 

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

2 Telefon ve 1 Windows da ücretli Kaspersky Plus kullanıyorum. kaspersky.com da 3 cihaz için yıllık 241 lira şuan.

my.kaspersky.com paneli var. Telefon için aşağıdaki özellikler var.

Telefon kilitle yerini bul

Zanlı fotoğrafı

Alarm

Verileri silme

DE5TROY3R tarafından 01/Mar/24 21:40 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Ne yaptığını biliyorsan virüs yazılımı gereksiz birşey.

alektamovikmovik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Yıllardır (windows 95'den beri diyeyim) her bilgisayarımda mutlaka AV oldu. Yıllar içinde birçoğunu denedim.
    Şuan bilgisayarlarımda; Freeware Avira Antivirus kullanıyorum. En iyisi bu olduğu için değil; az RAM, CPU kullandığı ve çok nadir reklam yaptığı için. Bir çoğunun sadece AV olarak freware olanı var. Lisanslıdan farkı içinde ekstra firewall, malware, web security, vpn.... gibi özelliklerin olmaması.
    Lisanslı alacaksan; hem telefonun, hem pc de aynı anda kullanabileceğin birşey al. Kaspersky biraz paronayaktır ama aralarında en iyilerdendir.

Kredi kartı çalınma olayını bilmiyorum, illa tel veya pc den çalınmış diye birşey yok, kullandığın bir yerde kopyalanmıştır. Temazsız olarak bu işlem çok kolay. Fakat alışveriş 3D security (sms onay) ile netten yapılmışsa o zaman telefonunda ters birşeyler var. Onun dışında netten 3d olmadan yapılan alışverişlerde bankaya itiraz edebiliyorsun.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Kaspersky dan gelen bildirim sayesinde tüm kredi kartlarimi kapattigimda oldu.

Bu arada FBI çökmüş siteye:)

DE5TROY3R tarafından 02/Mar/24 00:43 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zoom8
    zoom8's avatar
    Erkek

Kaspersky hayata güvenmem, ruslarin

veri koruması(Kisisel) oldugunu düsüniyormusunuz?^^
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Konu ufaktan Sönmez reyizin antivirüs muhabbetine kaymış. :D Kabaziki moruk...

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek

Ücretsiz Comodo kullanıyorum ben birkaç aydır. yani ne bileyim çokta ihtiyacım yok aslında ama üç beş birşeyden korur diye yükledim. Ara sıra engelliyor bazı şeyleri. Hafif bir program, ram falan çok yemiyor. 

caglar99 tarafından 02/Mar/24 14:03 tarihinde düzenlenmiştir

Caglar.Boss
Toplam Hit: 1939 Toplam Mesaj: 29
antivirüs