folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder AÖF'lüler Nasıl Ders Çalışıyorsunuz?

AÖF'lüler Nasıl Ders Çalışıyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaba arkadaşlar;

Beyler Sosyoloji okuyorum açıktan açıkçası çok fazla ders çalışmıyorum sınavların bir çoğuna  genel kültürüme güvenerek ezbere filan giriyorduk derserden yarı kalıyor yarı geçiyordum ite kaka  bu da epey uzattı adam gibi ders çalışmaya karar verdim bitsin şu okul hesabı 

mevzu şu hafta içi full çalşıyorum haftasonları da arada bir mesai filan oluyor  7 ders diyelim ilk 4 ünitelerinden sorumluyuz.

hafta içi her gün her akşam bir dersin bir ünitesine mi çalışayım yoksa konu konu günde bir kaç dersin birkaç konusuna mı çalışmalıyım?

her gün başka bir dersin olmak üzere her akşam bir ünite ezberliyip alıştırma sorularını filan çözeyim diyorum. sizce uygun mudur si nasıl yapıyorsunuz? 

Not: ders kitaplarına çalışmıyorum çok uuzn bilgiler içeriyor teferruatlı  yardımcı özet kitaplar aldım. soru bankalı  

tabi herkesin anlama çalışma kapasitesisi farklıdır ama fikir verirseniz arkadaşlar benim gibi bunu merak edenler varsada bilgilenmiş olur.

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ben özetleri okuyorum çan eğrisi tutarsa Allah kerim, yoksa kalıyorum. :) 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Tabiki de cikmis sorulara calisacaksin. Bir yontem daha var, o da cikmis sorulari cozmek. Ayrica cikmis sorulari cozmek en etkili yontemdir. Dilersen cikmis sorulara calis o da cok faydali. Birde, cikmis sorulara calisirsan kesinlikle gecersin. Son 2-3 yilin cikmis sorulari. Kimileri ise cikmis sorulara calis diyor. Bana soracak olursan, ki kendimde oyle mezun oldum. Kesinlikle cikmis sorulara calis. 

Cigu bigule :(
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

Tabiki de cikmis sorulara calisacaksin. Bir yontem daha var, o da cikmis sorulari cozmek. Ayrica cikmis sorulari cozmek en etkili yontemdir. Dilersen cikmis sorulara calis o da cok faydali. Birde, cikmis sorulara calisirsan kesinlikle gecersin. Son 2-3 yilin cikmis sorulari. Kimileri ise cikmis sorulara calis diyor. Bana soracak olursan, ki kendimde oyle mezun oldum. Kesinlikle cikmis sorulara calis. 

http://hackspc.com/wp-content/uploads/2010/11/blue-screen-of-death.jpg

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Hocam,

Her ünite aşağı yukarı maksimum 20-25 sayfa civarında. Bir kitapta da genelde 8 ünite oluyor. Her akşam 1-2 üniteyi okumak zor değil. En fazla 1 saatini falan alır. Sınavdan 2 küsür ay önce kayıtlar başlıyor. Sınava kadar tüm kitapları en azından 1 defa okuyabilirsin. 

Sınavdan önce de yayınlardan alacağın anlatımlı soru kitaplarında özetlere tekrar bakarsın, soruları çözer girersin. İyi notlarla geçersin. Tabi her derste değil. Bazısında hakkaten detaylara dikkat etmek lazım. 2 sayfada özetlenen konu özetlerinde bulabileceğin detaylar değil bunlar.

Genel kültür ile de olacak iş değil. En fazla bildiğin şeyler marksizim vesairedir. Genel kültür kurtarmaz. 

Benim metodoloji şudur; tüm kitapları baştan sona birer defa okur sorularını çözerim. Sınavdan önce de Murat yayınlarından aldığım kitabın tüm ünite sorularını çözer üzerine geçen sene çıkmış soru kitapçıklarındaki soruları çözer sınava girerim. Şu an ortalamam 3.30, geçen sene dönem ortalamam 3.81 idi. Bende vakit bol ondan rahat rahat yayabiliyorum. Ama çalışan için de günde 1-1.5 saat ayırarak sınava kadar yapılabilir. Önemli olan son 3 güne sıkıştırmamak.

Ha, sadece geçeyim yeter derdineysen yapman gereken şey ek kaynak alıp sorularını çözmek, çıkmış soruları çözmek. Mutlaka 40-50 bir şeyler tutturursun. Özetlere bakma, gereksiz. Bilmeyen adama bir şey ifade etmezler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yobaz_troll123
    yobaz_troll123's avatar
    Erkek

Ben bir buçuk seneyi rastgele geçtim son dönemde çıkmış sorulara baktım tek derse kaldım.Tek ders sınavında da çıkmış sorulardan bayağı çıktı ve geçtim.Çıkmış sorular ilk bakacağın şey olmalı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

Ben murat yayınlarının konu anlatımlı ve aöf kitaplarının arkasındaki konuları okuyarak ve testleri çözerek bitirdim işletme bölümü basit bölüm gerçi fikir olsun yinede 

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

ben de muzdaribim bu konuda. alıyorum bakıyorum kitabına iki dk sonra bırakıyorum. 4 senedir okuyoruz 2. sınıftayım. kitap istedim onları da vermediler daha önce almışım diye. kitapları da bulamadım.

takipteyim

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

1 kere bile aöfe çalışmadım. Sadece genel kültürle veriyorum dersleri. Şu ana kadar Onur belgesi falan da veriyorlardı üstüne :D   Bu sene maalesef tek dersi verememişim komple ezber,genel kültürle veremedim. neyse sağlık olsun. 

resim hayvan gibi çıktığı için link olarak bırakıyorum : http://image.prntscr.com/image/a55a0e987e7b432f88e7bc66656cc97a.png 

FCN tarafından 04/Eyl/16 15:22 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Meliksah bunu yazdı

ben de muzdaribim bu konuda. alıyorum bakıyorum kitabına iki dk sonra bırakıyorum. 4 senedir okuyoruz 2. sınıftayım. kitap istedim onları da vermediler daha önce almışım diye. kitapları da bulamadım.

takipteyim

daha önce alsanda vermek zorundalar diye biliyorum çünkü harç ödüyorsun bana vermdiler bimere yazdım  kargoyla eve göndermişlerdi 

ama kitaplar çok fazla be kardeşim bana özet kitaplar daha mantıklı geliyor adamlar senin kitabı alıp altını çizip bu önemlidir diyeceğin şeyleri alıp özet kitaba yazmışlar 

bu arada da anladık ki çıkmış sorular önemli nette var çıkmış sorular pdf şeklinde sınava yakın desrleri bitirdikten sonra onalara kasmak mantıklı gibib geliyor

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    FCN bunu yazdı

1 kere bile aöfe çalışmadım. Sadece genel kültürle veriyorum dersleri. Şu ana kadar Onur belgesi falan da veriyorlardı üstüne :D   Bu sene maalesef tek dersi verememişim komple ezber,genel kültürle veremedim. neyse sağlık olsun. 

resim hayvan gibi çıktığı için link olarak bırakıyorum : http://image.prntscr.com/image/a55a0e987e7b432f88e7bc66656cc97a.png 

:D tebrikler 

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 4681 Toplam Mesaj: 45
aöf açıköğretim aöf ders ders çalışma