folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Apple 10 Eylül 2019 Simultane Tercüme (Güncellemeli)

Apple 10 Eylül 2019 Simultane Tercüme (Güncellemeli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    TiThousand bunu yazdı

Ülke olarak risk fizibilitesi yapmayız. 

Yani ev aldık tamam gün gelir hırsız girer, su basar hesabı yapmayız. 

Çocuk yaparız ama eğitim-üniversite vb. ihtiyaçları için geleceğe dönük plan yapmayız. 

Pahalı bir iphone alan bir kişinin %25 bütçesini de olur da kırılırsa diye yedek parça için ayıracağını sanmıyorum.

Ayrıca 6-7 haneli rakamlarla ev & araba satın alan kişilerin alım gücünün değerlendirilmesinin daha alt düzey yaşayıp ancak iphone satın alan kişilerle kıyaslanması mantıklı olmaz. 

Bir çok kişi borç, harç, kredi derken 15-20.000 Liralık telefon alabilir ama aynı kişinin 500.000$’lik bir ev araç satın alacağın anlamına gelmez, alamazda. 

500.000 doların kaç Türk lirası yaptığından haberin var mı ? Rezidanstan falan mı alıyorsun ? Kaldı ki ev veya araba almak için kredi çekersin anlarım. Bir yatırımdır. Ev ve araba fiyatları sürekli artıyor. Ancak seneye fiyatı düşecek bir elektronik alet için 15.000 lira verilmez. Hele kredi hiç çekilmez.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    TiThousand bunu yazdı

Ülke olarak risk fizibilitesi yapmayız. 

Yani ev aldık tamam gün gelir hırsız girer, su basar hesabı yapmayız. 

Çocuk yaparız ama eğitim-üniversite vb. ihtiyaçları için geleceğe dönük plan yapmayız. 

Pahalı bir iphone alan bir kişinin %25 bütçesini de olur da kırılırsa diye yedek parça için ayıracağını sanmıyorum.

Ayrıca 6-7 haneli rakamlarla ev & araba satın alan kişilerin alım gücünün değerlendirilmesinin daha alt düzey yaşayıp ancak iphone satın alan kişilerle kıyaslanması mantıklı olmaz. 

Bir çok kişi borç, harç, kredi derken 15-20.000 Liralık telefon alabilir ama aynı kişinin 500.000$’lik bir ev araç satın alacağın anlamına gelmez, alamazda. 

500.000 doların kaç Türk lirası yaptığından haberin var mı ? Rezidanstan falan mı alıyorsun ? Kaldı ki ev veya araba almak için kredi çekersin anlarım. Bir yatırımdır. Ev ve araba fiyatları sürekli artıyor. Ancak seneye fiyatı düşecek bir elektronik alet için 15.000 lira verilmez. Hele kredi hiç çekilmez.

Bence de verilmez. 

Anlatmak istediğim son model telefonunun camı kırıldığı için bunu dert etmeyen ve bütçesi hiçbir şekilde zorlanmadan değiştiren kişinin telefonun maliyetini dert etmeyeceğini düşünüyorum. Böyle kişilerde herhalde ultra zengin kişilerdir. 

Bu arada 500.000 dolarda ne kadarda ediyormuş yav :)

Biz onu 750-1000.000 TL yapalım :)

‎‎‎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Zengin dediğin böyle olur. Telefonu yeri geldiğinde duvara amele sümüğü gibi yapıştırır çekmeceden sıfırını çıkarıp kullanmaya başlar.

https://streamable.com/m2rv1

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=nKCLoSKLhDQ

valla bu adamın düşünceleri bana tercüman oluyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

iphone severim ama bu olmamış bune böyle yatay bir şekilde kameraları yerleştirse altına logo koysa onuda rgb ışıklı yapsa bildirim geldiğinde yansa tutuşsa apple severim ama ne bileyim gidiş gidiş değil

TOMBLACK tarafından 11/Eyl/19 18:34 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Ben zengin olmayan almaz tezine karşıyım. Günün 4-5 saati kullanılan şeye verilen paraya acımayacaksın. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    TOMBLACK bunu yazdı

iphone severim ama bu olmamış bune böyle yatay bir şekilde kameraları yerleştirse altına logo koysa onuda rgb ışıklı yapsa bildirim geldiğinde yansa tutuşsa apple severim ama ne bileyim gidiş gidiş değil

O benimde fikrimdi hatta Çinliler çakmasını bile yapmış. Bir ara kendi telefonuma yapayım diyordum ama çok zor bir işlem olduğundan vazgeçtim.

https://www.youtube.com/watch?v=N1Epc01uJC8

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Johny Ive'nin Apple'dan ayrılması cidden kötü oldu. Apple'ı Apple yapan sade ve şık tasarımlarıydı.

Huawei'nin iphone X'in arka tasarımından yola çıkarak geliştirdiği şu tasarım bile daha göz hoş geliyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

çükünüzden daha fazla oynadığınız birşey için bu kadar verilmez şu kadar verilir tezini bitirin artık.

bütçesi olmayan 11

olan pro alır geçer

şuan param yok x i sattım mate 20 lite kullanıyorum param olur pro alırım zengin değilim 500 bin dolara ev villa alamam ama günde 10 saat kullandığım alete yatırım yapabilirim

3310 kullanmak isteyeni yada gm yi veya başka birşey tutan yok

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    TOMBLACK bunu yazdı

ıŞıQlı mıŞıkLı

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
Toplam Hit: 12424 Toplam Mesaj: 105
ios apple iphone iphone apple watch