folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Araba Almak Mantikli Mi?

Araba Almak Mantikli Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

Vergisi sigortasi muayenesi kaskosu bakimi parcasi derken kapida durmasi senelik 10 bin lira buna benzinide eklersek e araba olunca haliyle gezilecek yilda.20 bin lira para goturecek arabasizda olmuyor daha yeter artik diyorum da araba almak mantikli mi hacilar hocalar bilemedim

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

Ne yaptın hocam sen? Yıllık 20 bin masraflı bir araba nasıl bir arabaymış merak ettim doğrusu?

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

hocam istanbuldan vana her hafta sonu arabayla gidersen anca senelik 20k masrafı olur. Zaten böyle bir emelin varsa 3 5 sene daha biriktir para helikopter al. Hem manzarası güzel.

20k NE :D

Gülücem gülemiyorum şuanda ciddi bir ortamdayım birazdan kavga çıkıcak ^-^

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

kasko + sigorta + mtv 3 bin lira verdik bu sene ki arac babamin ustune kendi ustume cok daha fazla cikiyordu. + 10 bin km en az yapsak 2 binde yilda yakit desek 5 bin temiz en iyi ihtimal gidiyor.

Simdi mantikli mi dersek evli cocuklu adamim ailemi otobuslerde istanbulda cile cektirecegime ki otobus taksi falan derken yine dunya para gidiyor. Bana kalirsa deger kendin kesip bicip butcene gore karar vericen hocam deger mi deymez mi.

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Kasko 2500tl desek bakım muayene 500tl desek 3000tl yaptı. Hadi sene içinde lastik patladıydı tampon çatladıydı desen 1000tlde masraf çıkarsa toplam 4000tl yaptı. Araba benzinli ve şehir içi 1 depoyla 600km yapıyor desek. Yılda 20bin km yapsan;  33-34 depo yapar. 40litre olsa depo 180tlye dolsa. 34*180=6120tl yapar. Toplam masrafın 10120tl.  Can sıkıntısından hesapladım:D:D ama 20bin tl çıkması çok zor hocam baya abartmışsın.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

ne alacağına görede çok değişiyor hocam ama

şubat ayı kasko yaptırdım 2,200 , zorunlu trafik sigortası 1,150 geçen hafta 10.000 bakımına girdim mazot filtresi yağı poleni filtresi vs.vs. 400-500

hiç bişi yok ortada ama 3.750'e yakın para gitmiş yakıtı hiç saymıyorum bile. 

10 yıl taksiye binsen araba parasının yarısı etmez. sktir et alma. lüks şerefsizim :D

http://www.leyladansonra.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

Abartmadim kilciksiz 10 bin aynen ama araba olunca kapida durmaz hadi denize hadi piknige hadi ortakoy bebek derken 10 binde oralara akar 20.bin temiz

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

yaşantına bağlı. 

paran vardır. alırsın arabanı takılırsın kafana göre . 

bende para olsada araba almama gerek yok  . neden dersen şimdilik yaşadığım yere tıkılıp kalmış biriyim. gideceğim her yere iett metro ile ulaşabiliyorum . aksilik durumunda taxi durağı yürüyerek 2 dk uzaklıkta . arabaya vereceğim benzin parasının 3/1 i ile bütün yıl ihtiyacımı karşılıyorum . 

kısacası sana kalmış . 

mesela adam diyorki zikerim lan ben karımı toplu taşımaya bindirmem deyip sırf bu yüzden araba alıyor. 

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

Gerçekten ihtiyaç duyuyorsan almalısın, araçla olmuyor araçsız da olmuyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @cia hocam, gelirin sabit, çakılı düzende yaşıyorSan, çok gezmiyorSan, bana göre fazla.

ha, ailen varsa, çok dışarı gidiyorsan gece gündüz. bence şart 4 tekerlekli "ekonomik" bir araç. parçası ucuz olacak filan, çarpışan oto gibi kullanırım :D

ben parayı bulsam, bir tane "motokros" çift teker alacağım. Broom broom, vroom vroom.. :D

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek

Tamamen yaşantinla alakali bir durum bu. Bekarsan ve arkadaş ortamlari, gezme kari kiz işleri vs dersek %100 gerekli ki broadway bile olsa yeter :) Evlisindir çocugun vardir eşinle hastane, gezme, memlekete gitme, piknik, misafirlik vs durumlar için yine %100 gerekli bana gore. Yani getirisi ve goturusu ayrica senin psikolojik durumun onemli bunda. Ara sira lan bi araba yok yine otobusteyiz, arabam olsa suraya giderdim, Ayşe cagiriyor ama arabasiz kizla napacaz aq diyorsan gucun yettigince bi araba alinabilir. Farkettim de bana gore her turlu araba aliniyormuş :D

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
Toplam Hit: 3971 Toplam Mesaj: 26
araba kulfet kulli harap