folder Tahribat.com Forumları
linefolder Fotografçılık ve Digital Fotograf Makineleri - Video Kameralar
linefolder Araba Fotoğrafçılı İle İlgili Yardım İstiyorum. (Bilgili Ve Deneyimli Arkadaşlardan)

Araba Fotoğrafçılı İle İlgili Yardım İstiyorum. (Bilgili Ve Deneyimli Arkadaşlardan)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zalim_07
    Zalim_07's avatar
    Erkek

Cümleten Selamunaleyküm,

Antalya'da yaşıyorum ve amatör olarak fotoğraf çekiyorum. Manzara, ot, çöp, çift vs derken araba çekimlerine merak sardım hatta kendimi geliştirip ticari olarakta yapma düşüncem var. Buraya kadar herşey normal :) sıkıntı şu ki; ekipmanı hakim olarak kullanmama rağmen istediğim düzeyde bişeyler yapamadım. Eksik birşeyler var ama tam olarak çözemedim. Programsal yada ekipman olarak fikirlere ihtiyacım var.

Ekipman;

Canon 650D

Tamron 17-50mm F2.8

Program;

Photoshop CS6

Dynamic-Photo HDR 5

Elimde ki ekipman ve programlar bunlar istediğim sonucu alamıyorum. Bu işe merakı olanlar bilir İstanbul'da bu işi çok iyi yapan Ediz Özcan ÖZER diye bir arkadaş var ciddi anlamda iyi ünü Türkiye'yi aşmış yabancı sitelerde bizi temsil eden bir fotoğrafçı netten bakarsanız çekimlerini görürsünüz. Onun uyguladığı özel teknikler var bunları bilmek mümkün değil sorsak kendi ticari sırrı sonuçta vermemekte haklı ben onun tarzında bişeyler yakalamayı hedefliyorum. Program yada ekipman olarak Filtre, Lens, yazılım vs. önerileriniz kendi kullanıp sonuç aldığınız bişeyler varsa yardımlarınızı rica ediyorum. Kullandığım ekipman ve programlara oldukça hakimim photoshopta eksiklerim var ama fena da sayılmam. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Not: Pc başında olmadığım için konuyu telefondan takip edeceğim yazılanlara anında cevap yazamayabilirim.

fotoları yükledim ama neden açılmadığını anlamadım :/

[IMG]http://i61.tinypic.com/al6gpj.jpg[/IMG]

[IMG]http://i57.tinypic.com/mi29ep.jpg[/IMG]

[IMG]http://i62.tinypic.com/314e1c1.jpg[/IMG]

[IMG]http://i61.tinypic.com/33093s7.jpg[/IMG]

Zalim_07 tarafından 07/Eyl/15 17:41 tarihinde düzenlenmiştir

cCc Gökhan cCc
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Nasil fotograflar cekmek istiyosun ornek koyarmisin,17-50 iyi aslinda isini gormesi lazim,kadraji iyi yakaladiktan gerisi islemeye kaliyo oda hayal gucune kalmis

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Özcan Özer de fotoğraf makinesi taşıyan küçük jimmyjiplerden var. Araç fotoğrafında genelde matlaştırılmış fotoğraflar göze hitap edip zengin durabiliyor.

Özcan güzel fotoğraflar çekiyor örnek alınabilir ancak ben olsam farklı bir fotoğraf teması bulmaya çalışırım. Sonuçta var olan birşeyin aynısı yapmaya gerek yok. 

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zalim_07
    Zalim_07's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

Nasil fotograflar cekmek istiyosun ornek koyarmisin,17-50 iyi aslinda isini gormesi lazim,kadraji iyi yakaladiktan gerisi islemeye kaliyo oda hayal gucune kalmis

17-50 ile biraz biraz açığı kapattım ama yinede istediğim sonuca ulaşamadım. Telefon dan takip ediyorum pc den girince Özcan Özer'den bikaç foto eklerim.

cCc Gökhan cCc
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zalim_07
    Zalim_07's avatar
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı

Özcan Özer de fotoğraf makinesi taşıyan küçük jimmyjiplerden var. Araç fotoğrafında genelde matlaştırılmış fotoğraflar göze hitap edip zengin durabiliyor.

Özcan güzel fotoğraflar çekiyor örnek alınabilir ancak ben olsam farklı bir fotoğraf teması bulmaya çalışırım. Sonuçta var olan birşeyin aynısı yapmaya gerek yok. 

Haklısın ekipman olarak çok iyi hakkını vererek yapıyo işini ve gereken ekipmanı kullanıyo. Bu konsept de en iyi o diye düşünüyorum birebir kopyalama amacım ve onun kadar iyi olma şansım zaten yok çekmeyi düşündüğüm farklı fotolar da var tabi ki ama kendime böyle bir yol çizdim zaten şöylede bişey var kullandığım programlar dan başka alternatif hdr yapma farklı efektler verebileceğim profesyonel programlar bakıyorum.  Herşey google dan çıkmıyo malesef :)

cCc Gökhan cCc
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Öncelikle HDR istiyorsan zıt renkleri olan mekanlar bulmalısın. Photoshop filtrelerini indir torrentlerden. Örneğin Viveza2

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

şöyle bi vaktım,kadın şart bu iş için herhalde :) odak uzaklığı daha uzun olan bi objektifle dene, birde senin beklediğin sonuç nedir,daha keskin mi çıkması yoksa işleme kısmında mı sıkıntı

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı

Öncelikle HDR istiyorsan zıt renkleri olan mekanlar bulmalısın. Photoshop filtrelerini indir torrentlerden. Örneğin Viveza2

viveza2 tam olarak nasıl bir etki yapıyor fotoğraflarda?

ayrıca bunun 1 i de var mı, yoksa ismi bu şekilde mi?

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Birinci versiyonuda var ama 2.ci daha başarılı. Kullanın farkı anlayacaksınız zaten. Gölgelendirme, renk canlılığı ve detaylandırma konusunda çok başarılı

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zalim_07
    Zalim_07's avatar
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı

Evet hdr istiyorum mekan sıkıntısı yok onu çözeriz ama başarılı bi program bulmak lazım. Söylediğiniz filtreyi en kısa zamanda temin edip denerim. Teşekkür ederim.

cCc Gökhan cCc
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zalim_07
    Zalim_07's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

şöyle bi vaktım,kadın şart bu iş için herhalde :) odak uzaklığı daha uzun olan bi objektifle dene, birde senin beklediğin sonuç nedir,daha keskin mi çıkması yoksa işleme kısmında mı sıkıntı

Kadın kısmı işin ikinci basamağı :) birde kadraj işini çözmeden kadın olsada farketmez çünkü kadraj kötü olunca kadında telef olur fotoda :) benim beklediğim araç keskin arka zaten flu oluyo genelde bi örnek foto ekleyince anlayacaksınız zaten demek istediğimi. Bununla ilgili filtre gibi bişey gerekirse onu çözüp ikinci aşamada işleme kısmını halletmeye çalışcam.

cCc Gökhan cCc
Toplam Hit: 3394 Toplam Mesaj: 14
fotoğrafçılık fotoğraf