folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Araba Hararet Yaptı Sanırım

Araba Hararet Yaptı Sanırım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Bugün seyir halinde ilerlerken bi arabayı sollamam gerekti. Arabayı sollarken fazla yüklendim gaza ve solladıktan sonra uyarı verdi.

"Araba motoru çok sıcak. Arabayı kullanmayın ve hemen motoru durdurun" şeklinde.

Arabayı hemen sağa çektim ve durdurdum.  Servisi aradım, arabayı hareket ettirmememi ve çekici ile servise götürmemi istediler. Geçici çözüm olarak su eklememi söylediler.

Su koyulan kapağı açtım ve içinde hiç su yoktu. Ortalama 2 lt. su ekledim. Su ekledikten sonra tekrar çalıştırdım ve uyarı vermedi. Ortalama 300 mt ilerledim ve arabayı güvenli bir yere çekince çekici çağırıp servise çektim arabayı. Servise götürdüğüm saat tam mesai bitimine yaklaştığı için detaylı birşey söyleyemediler.

Sadece bana gösterdikleri turboya giren, yada turbodan çıkan bir hortum var. Bu hortum patlamış, su kavanozundan basınç uygulayınca oradan suyu atıyor.

Daha fazla bilgi vermediler, yarın vereceklerini söylediler. Şimdi kafamı kurcalıyor, kafamdan çıkmıyor problem.

Arabanın motoru yada turbosu arıza yapmış olabilir mi? Çekiciden indirirken ve servise alırken çalıştırarak aldılar.

Araba daha 2013 model. Nasıl böyle bir problem oldu bilmiyorum.

Edit: Araba 2013 model BMW 116i.

biri tarafından 21/Tem/16 22:33 tarihinde düzenlenmiştir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

marka ve modeli de belirtirsen bilen arkadaşlar konu adına bilgilendirmeyi daha iyi yapabilir ;)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

benim aracımdada böyle bir problem olmuştu devirdaim hortumlarından biri patlamış aracı 1.5 km falan sürmeye devam ettim yoğun trafiğin içerisindeydim motorda herhangi bir problem olmadı sadece hortumlar yenilendi antifriz eklendi birşey olacağını sanmam.

Realist tarafından 21/Tem/16 22:34 tarihinde düzenlenmiştir

..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı

marka ve modeli de belirtirsen bilen arkadaşlar konu adına bilgilendirmeyi daha iyi yapabilir ;)

Ekledim hocam dalgınlıktan unutmuşum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Arabanın markasını ve modelinide yazsaydın keşke. Ayrıca yetkili servisi pek önermiyorum. Faturayı şişirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Arabaya bak hele. Kenara çek motor çok ısındı istap et. Herşeyi söylemiş. Bari niye arıza yaptığıınıda  tam olacak. Bizde ayağımızı yerden kesecek araba arıyoruz. Valla opel astra arıyorum. Elinde temuz olan varmı max limit 23 bin tl.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Arabaya bak hele. Kenara çek motor çok ısındı istap et. Herşeyi söylemiş. Bari niye arıza yaptığıınıda  tam olacak. Bizde ayağımızı yerden kesecek araba arıyoruz. Valla opel astra arıyorum. Elinde temuz olan varmı max limit 23 bin tl.

BMW'nin arabaları öyle. Her tarafında sensör var. Hatta ilkyardım çağırma bile var. BMW çağrı butonu var basarsan araba BMW Türkiye müştetri hizmetlerini arıyor. Arabayı uzaktan falan çalıştarabiliyor BMW Türkiye.

Ali Can abinin tanıtımını izleyelim :

https://www.youtube.com/watch?v=rI2HjQjQSus

mkyb tarafından 21/Tem/16 22:38 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Arabanın markasını ve modelinide yazsaydın keşke. Ayrıca yetkili servisi pek önermiyorum. Faturayı şişirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Düzenledim hocam konuyu. Araba BMW 116i 2013 model.

Arabanın aralık sonuna kadar garantisi var. Servis dışına pek götürmüyorum.

@Realist; inşallah hocam birşey olmaz. Kafamı çok kurcalıyor gece gece ya. Uyuyamıycam..

biri tarafından 21/Tem/16 22:39 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyTurk
    AyTurk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam geçmiş olsun öncelikle ama şunu merak ediyorum, hararet var motoru kapat diyen bir araç su eksik uyarısı vermedi mi ?

Siper et klavyeni, Dursun bu hayasızca akın...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://forum.donanimhaber.com/forumid_438/tt.htm

İstersen birde şurada konu aç hocam. Kullanıcıları genelde oraya takıldığı için daha iyi yardımcı olurlar.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    AyTurk bunu yazdı

Hocam geçmiş olsun öncelikle ama şunu merak ediyorum, hararet var motoru kapat diyen bir araç su eksik uyarısı vermedi mi ?

Su eksik uyarısını verdikten 2 saniye sonra çok sıcak, motoru durdur uyarısı verdi hocam. Sanıyorum o hortum birden patladı ve arabayı sıkıştırmamla bütün suyu birden attı.

İlk verdiği uyarı, arabanın soğutma suyu eksik, uzun süre kullanmayın. Haşlanma tehlikesi gibi birşey yazdı ama onu çok okuyamadım. 2 saniye durdu durmadı ekranda.

Toplam Hit: 2706 Toplam Mesaj: 26
hararet