folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Araba Hararet Yaptı Sanırım

Araba Hararet Yaptı Sanırım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

https://forum.donanimhaber.com/forumid_438/tt.htm

İstersen birde şurada konu aç hocam. Kullanıcıları genelde oraya takıldığı için daha iyi yardımcı olurlar.

Teşekkürler hocam açayım hemen.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

3 4 ay önce opel corsa da benzer sorun yaşadım, moturun arkasındaki/yanındaki bi hortum çatlamış, işçilik ıvır zıvır 200 tl verdim ama servis değildi. Birde eğer motor sogumadan direkt soğuk su koyduysan o bile çatlatmış olabilir. Ama kullanımdan dolayıda olabilir.

Eğer sorundan sonra doğru kullandıysan motora zarar gelmemiştir. Ben sorun yaşadığım gün sanayi ye gidene kadar en az 4 kere su koydum yolda durup bittikce.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı

3 4 ay önce opel corsa da benzer sorun yaşadım, moturun arkasındaki/yanındaki bi hortum çatlamış, işçilik ıvır zıvır 200 tl verdim ama servis değildi. Birde eğer motor sogumadan direkt soğuk su koyduysan o bile çatlatmış olabilir. Ama kullanımdan dolayıda olabilir.

Eğer sorundan sonra doğru kullandıysan motora zarar gelmemiştir. Ben sorun yaşadığım gün sanayi ye gidene kadar en az 4 kere su koydum yolda durup bittikce.

Servis sağlam geçiriyor hocam, 200 tutarsa güle oynaya çıkarım.

Soğuk su koymadım, ılık su koydum o yüzden. İnşallah zarar gelmemiştir hocam, teşekkürler cevabınız için.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vac
    Vac's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bmwler taş gibi araba pek bişi olcağını sanmam ... 

Comeback...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bir serçedes ile bu sorunu asla yaşamazsın.

herşeyi bir koli bandı ve 2 litre su ile çözersin. patlayan radyatör hortumunu  iki tur bant ile çözersin.

arkana bile bakmazsın. servisteki yamyamlar ile göz göze gelmez tırnaklarını yemeye başlamazsın.

hacımuratın abisi, serçeden bahsediyorum.  ormanın derinliklerinden kükreyerek gelen aslanın sesleri bunlar.

bir serçeye 3 otelin genelmüdürünün sekreterini atmak ne demek biliyor musun. onunla birlikte genelmüdürün yalakasına yakalanmak.

o yalaka genelmüdür yardımcısının yapamadığını onun deri koltuklu arabasına atamadığı at gibi hatunu serçeye atıp götürmek nasıl bir duygu bilir misin ?

nesye boşver. geçmiş olsun hocam. servis ile ilgili ana bayyiden fiyat alıp öyle çıkan hesaba itraz edebilirsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

herşeyi bir koli bandı ve 2 litre su ile çözersin. patlayan radyatör hortumunu  iki tur bant ile çözersin.

arkana bile bakmazsın. servisteki yamyamlar ile göz göze gelmez tırnaklarını yemeye başlamazsın.

hacımuratın abisi, serçeden bahsediyorum.  ormanın derinliklerinden kükreyerek gelen aslanın sesleri bunlar.

bir serçeye 3 otelin genelmüdürünün sekreterini atmak ne demek biliyor musun. onunla birlikte genelmüdürün yalakasına yakalanmak.

o yalaka genelmüdür yardımcısının yapamadığını onun deri koltuklu arabasına atamadığı at gibi hatunu serçeye atıp götürmek nasıl bir duygu bilir misin ?

nesye boşver. geçmiş olsun hocam. servis ile ilgili ana bayyiden fiyat alıp öyle çıkan hesaba itraz edebilirsin.

Serçe ile bunları yapan adama mercedes versen genel eve çevirir .)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Gaza basınca kayıştan ses gelıyormuydu kopmuş gibi hışır hışır.. belki zincirlidir bilmiyorum.

onun haricinde Hortumlar erimiştir hararetten dolayi.

Belki klimada sorun cıkarmıştır. normal sanayide klima gazı 100-150tl.

hortumun fiyatını bılmıyorum.

Kayış sorun olursa onun ıcınde 600-700tl odersın.

Hocam acemimisin arac konusunda hıc kontrol etmıyormusun arabanın yagını suyunu arada bir?

Arabanın Yag bakımlarını takip et tam zamanında yaptır motoru felan indirme.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Su bittiyse normaldir. Yeni su eklemişsen anormal.

Bende Volvo S40 ağır bakımdan çıktıktan sonra Antalya'dan Trabzon'a geldim aynı olay başıma geldi su ekledim azaldı ekledim azaldı bir kaç gün sağı solu baktık sorun göremedik en son kendi kendine düzeldi ne hikmetse kurcalamadık :)

Kendine İyi Bak ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

Çok zalımsın hacııı

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    candemirhalil
    candemirhalil's avatar
    Erkek

Aklınızda bulunsun. aracınız hararet yaptığında kontak kapatılmaz. araba çalışır vaziyette kenara çekilir ve su eklemesi çalışır durumda yapılır,

Yanlışım varsa düzeltin, istisnalar var ise belirtirseniz bizde bilgili sahibi olalım.

Veni, vidi, vici
Toplam Hit: 1998 Toplam Mesaj: 26
hararet