folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Araba Motor Yağı Hakkında - Sahte Motor Yağı

Araba Motor Yağı Hakkında - Sahte Motor Yağı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek

yarın dönücem hepinize, bendede 3.5 v8 var 10w60 liqu kullanıyorum, dünyada üstüne yok şuan

yan cizdim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ismailca
    ismailca's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı
    ismailca bunu yazdı
    weskeyy bunu yazdı
    ismailca bunu yazdı

şu foto ya bakınca 10 yıl önce ki arabama şeker atmışlardı motorun içine aynı ona benzettim la.

normalde motor yağ kapağının üzerinde Castrol yazısı var. Ama hiç kullanmadım. Mobili hep tercih ettim. 10-40 favorimdir.

Mobil, castrol rockafeller grup şirketi. 

şirket aynı ise üründe mi aynıdır?

Dünya da aynı zaten adamlar dünyayı yönetiyorlar soru mu bu.türkiye de Kocaeli de zannedersem fabrika veya dolum yerleri rockafeller ların.mobil 50 ler veya öncesinden bu yana TR de ama coğrafyamız da her zaman 100 yılı aşkın var lardı shell ve diğer emperyalist sırtlanlar.

soru tabi ne var. ben anlamadım dediğini?

Yakarız Bu Gezegeni...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

motor yağı önemli arkadaş, internetten araba için bu tip yağ filtre vs almayacaksın. ben aracıma petrol ofisinin ürettiği yağdan koyuyorum yakıt falan da oradan alıyorum zaten şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. servis zaten yetkili satıcısı o açıdan da sorunum yok. ama yeni nesil araçlarda üretici hangi yağı diyorsa ondan koyacaksın, 1.6 dizel passata orijinal yağ koymadığında aracı uzun yolda sıkıştırınca yağ sıcaklığı 130 - 140 derecelere kadar çıktığını gördüm. üreticinin önerdiği yağda 110 dereceyi bile görmüyor.  he burada mağdur olan vatandaşın ustası da bi boktan anlamıyor demek ki turboya kadar giden bir mevzuda her şeyden şüphe duymak gerekir. yazık, bunların hepsi milli servet özünde.. 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Serviste her seferinde en cok yagi sattiklari fahis fiyat canimi sikiyor.

Memlekette adamlarin gercekten kaliteli yag kullandigina da guvenemiyorum, tamamen kapali kutu ve kaziklanmak.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    ismailca bunu yazdı
    weskeyy bunu yazdı
    ismailca bunu yazdı
    weskeyy bunu yazdı
    ismailca bunu yazdı

şu foto ya bakınca 10 yıl önce ki arabama şeker atmışlardı motorun içine aynı ona benzettim la.

normalde motor yağ kapağının üzerinde Castrol yazısı var. Ama hiç kullanmadım. Mobili hep tercih ettim. 10-40 favorimdir.

Dünya da aynı zaten adamlar dünyayı yönetiyorlar soru mu bu.türkiye de Kocaeli de zannedersem fabrika veya dolum yerleri rockafeller ların.mobil 50 ler veya öncesinden bu yana TR de ama coğrafyamız da her zaman 100 yılı aşkın var lardı shell ve diğer emperyalist sırtlanlar.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mobil

https://www.castrol.com/en_gb/united-kingdom/home/castrol-story/our-heritage.html

BP yarısı İngiliz devletinin yarısı mobilin sahibinin . 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IvC
    IvC's avatar
    Erkek

Bende almayı düşündüm yağı internetten sonra aklıma şu video gelmişti. 

https://www.youtube.com/watch?v=_4FVBVROQLE

20 yaşında komünist olmayanın kalbi, 40 yaşında komünist olanın aklı yoktur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ismailca
    ismailca's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı
    ismailca bunu yazdı
    weskeyy bunu yazdı
    ismailca bunu yazdı
    weskeyy bunu yazdı
    ismailca bunu yazdı

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mobil

https://www.castrol.com/en_gb/united-kingdom/home/castrol-story/our-heritage.html

BP yarısı İngiliz devletinin yarısı mobilin sahibinin . 

castrol ve mobil yağ olarak aynı mı? evet yada hayır de

ismailca tarafından 13/Oca/21 00:35 tarihinde düzenlenmiştir

Yakarız Bu Gezegeni...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Ben bu yaz aracın bakımını yaptırmak için hb den motor yağı aldım satıcı hb idi. Şüphelendim çünkü büyük ihtimalle sahteydi.

Daha sonra 2-3 kez daha aldım iade ettim hiçbiri güven vermedi. En sonunda direkt elf in sitesinden bayi buldum gittim ordan aldım. 

20-30 hadi olsun 50-100 bile kar edeceğim diye sonunda motoru eline almak da var. 

İnternetten almayın beyler gidin bayiden alın içiniz rahat etsin. Ne dandik memlekette yaşıyoruz fırsatını bulan düdüklüyor.

Not late for nothing
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    costantin bunu yazdı

liqui moly varken diğer markaları düşünmem bile

5w30 Molygen DPF kullanıyorum, memnunum. Hem motor sesi azalıyor hem de performansa katkısı var.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek
    ismailca bunu yazdı

patron_38 senin yer nerede? 3000 motor dizel 4x4 neyi tercih etmeliyim sence? söylediiğin markalarda birini tercih etsen? 

şuan kendi aracına hangisini koydurdun?

Hacım Liquimoly 10w60 önerrim 5 L fiyatı 370 tl kargo dahil fiyatım , yerim kayseride yakınsan beklerim 

yan cizdim
Toplam Hit: 6446 Toplam Mesaj: 57
motor yağı castrol