folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Araba Sübap Değişimi İle İlgili Bir Sorum Var

Araba Sübap Değişimi İle İlgili Bir Sorum Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

hocalar merhaba bundan 5 ay once 2003 model k12 1.4 bi micra aldım arac LPG li araba cok guzel kutu gibi fakat soyle bi sorun var motor arza ısıgı yakıyo devamlı bende kıl oluyorum  tamirciye goturdum tanıdık yıllardır gittigimiz dogru duzgun bi adam subaplar degıscek dedı degıstırdık  2500 tl ye patladı erimiş lpg den dedi hatta gosterdi mahvolmus 

sımdı sorunum su arza ısıgı  gene yaktı goturdum tamırcıme  subaplar yeni degıstı 2000 km ye yakın yap da subaplar bi kurum baglasın suan cok normal dedi bu arada aracı makineye baglayınca basınc sensoru hatası veriyo sonduruyor 1 ay sonra gene yanıyo  tamırden alalı da daha toplasan 750 km yapmamısım dır. Subap degısımı sonrası dogalmı boyle bir durum ? 

sorum su basına boyle bir sey gelen varmı  arza ısıgının sonmeme olayı gibi bi durum ? 

Hayattaki en güzel şeyler : Ya kanun dışı, ya ahlak dışı ya da şişmanlatıcıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

arıza kodunu öğren ve yaz ki daha ayrıntılı bilgimiz olsun hocam, kurum bağlaması gibi saçma bi olay da yok ayrıca takılan subaplar orijinal mi yoksa yan sanayi mi? 

Çok sıkılıyom
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

camshaft sensor hatası veriyor hocam

p0340 hatası krank sensor hatası 

yani devamlı veriyor bunu sensorude degıstırdık hala veriyor. usta subapların alısması lazım dedi cunku lpg li kullanacaksın arabayı subapları olması gereken sıklıktan daha genıs yaptık ki 20.000 km sonra aynı arza var diye gelme dedi  bu sekılde 80.000 km goturur dedi de merak ettim aynı sorunu yasayan oldumu diye 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

@baristbt hocama ulas 500 liraya bir daha hata vermeyecek hale soksun aracini.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

hemen ulasıyorum yada ulasmaya calısyorum hocam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

p0340 hatası krank sensor hatası   bu parça değişecek..

ayrıca subaplar boşuna değişmiş olabilir.. zaten subapların üstü her zaman o şekilde kurum bağlamış olur.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

Hocam soyle ki subapları actıgında zaten 2 tane subap tamamen gitmiş bozulmus calısmıyomus du gordum gormesem sapladı bize derimde gozulme sahit oldum suan arabanın gıdısı falan degıstı sadece bu arza ısıgına uyuz oluorum gozume gozume carpıyo ondan neden diye arastırıyorum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

bende de alakasiz bir arac surekli krank veya kam mili sensor arizasi veriyordu bin tane ustaya gittim cozum yok, sonra birgun medyumun biri aracin calismasini dinlerken bu arac bir dis sente atlamis dedi ve tamirden sonra duzeldi. senin durumunda boyle bir alakasiz durumla baglantili olabilir. yada sinyal kollari ile gaz fren kombinasyonu ile gosterge lambalari yakiliyor yada sonduruluyor, bu kisayolu youtube den ogren yandiginda sondur kalitsal bir durum ise.

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Bu LPG otogaz'ı yakıt olarak o kadar kuru, benzin ve dizele göre dâhâ yüksek sıcaklık mı oluşturuyor ki, Subap'lar eriyor, anlamadım. olmaz değil benimkisi merak.

Araç da öyle çok yaşlı değilmiş; 2003 doğumlu, 1.4lt motor. 

(lt=cc)?  cc=cubic centimeters?  katı sıvı gaz hacmi?

Bir de,  2003 model ney la. @.o,)

RitmFarbRacourci tarafından 29/Nis/19 17:59 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

16v kapak olsak 500*lira subaplar 700 rektifiye kapak 1300 lira nerde ? 

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam servise gitmen gerekli bence orjinal cihaza bağlanmalı aracın gerçek arıza neredeyse söylesin biraz lokal müdahale apılmış gibi geldi bana yeni araçların her yeri beyin ve birbiriyle bağlantılı.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
Toplam Hit: 3005 Toplam Mesaj: 32
micra